Nem is tudom ide tartozik-e, de arra keresnék megoldást, miszerint lehet-e valahogy szabályozni hogy hogyan induljon el a linux?
Gondolok itt arra, hogy már a grub-ban megmondom neki hogy kell-e X felület avagy sem. Nem mintha nem tudnám leállítani az init 3-mal vagy inkább a service dm stop-pal, de akkor is érdekelne a megoldás.
illetve pld. teszem azt ha VHS-t rippelnék, akkor más opciókkal kell indítanom a tvkártyát, ráadásul az alaplapi hangkártyát is be kell üzemelnem.
- 1077 megtekintés
Hozzászólások
Futási szintet ("init 3") vagy más init programot ("init=/sbin/myinitprogram", ide tehetsz egy scriptet, ami elmenti egy fájlba, hogy ő indította a gépet, majd meghívja a rendes init-et) kernel opcióként is megadhatsz.
Az viszont engem is érdekelne, hogy magukat a kernel opciókat le lehet-e valahogy kérdezni a futó rendszerből.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Az viszont engem is érdekelne, hogy magukat a kernel opciókat le lehet-e valahogy kérdezni a futó rendszerből."
cat /proc/cmdline
--
Fontos feladatot soha ne bizz olyan gepre, amit egyedul is fel tudsz emelni!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszönöm.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha mar a grub-ban azt szeretned, hogy csak a konzol induljon, kernel parameterkent megadhatod igy:
-init 3
Szerk.
Az jutott eszembe, hogy vannak olyan inditasi szintek (pl. 4), amiket en meg sosem inditottam. En lehet, hogy ugy csinalnam, hogy a
/etc/rcX.d
(ami ebben az esetben 4) konyvtarba pakolnam az inditando cuccokat.
---
Egy jol feltett kerdes mar egy fel valasz... Link
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni