Elköltözöm, az új helyen nincs kábeltévé. Ami szóba jöhet, az valami tányéros megoldás, vagy a földi sugárzású. Nem vagyok nagy fogyasztó, a legolcsóbb korrekt megoldást keresem.
Amit mindenképpen nézni szeretnék: m1, m2, Duna TV
Amit lehetőleg szeretnék: Mezzo, Duna Autonómia, Filmmúzeum, MTM-TV2, RTLKLUB
Ki mit ajánl?
- 5055 megtekintés
Hozzászólások
Ne nézz tévét.
Nekem az erősítős lepkeantennából nem sikerült értelmes képet elővarázsolni anno, de egy próbát lehet, hogy megér.
De akkor az m2, Duna alapból bukó, mert azok műholdasak, ha jól tudom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
> Ne nézz tévét.
kösz, ez is egy opció.
jelenleg amivel szemezek, az antenna digital földi sugárzású mikrohullámú cucca, illetve a digi tányéros.
a digi ócsóbb... képminőség?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Lehet nem is kell neked digi vagy égyéb. Nézz utánna hogy nem e érhető el free-ben a duna1-2 és még ami kell. m2 biztosan free-ben fentvan. Lehetőleg 1 műholdról próbáld megoldani, esetleg szomszédos műholdak jöhetnek szóba egyszerübb olcsóbb esetekben. Ha sok tv-d van és nem akarsz mindenhová settopbox-ot (beltéri), akkor a +2-3 adót 2-3 beltérivel a belső tvhálozatodba is belekeverheted.
Földfelszini vételhez pedig lepke, vagy yagi a legjobb. Lehet jobban jársz ha valami helyi tvszerelő és egyéb képességekkel megáldott véleményét kikéred.
Én nemrég csináltam egy 8 végpontos kétműholdas + földi rendszert (jó drága volt). Minden jön rajta aminek jönnie kell... pontosabban fogalmazva "van mit nem nézni". A földi antennának egy spec yagit tettünk, padra, cserép alá (a tulaj nem akart fejállomást a házából) Egy kis házerölködővel és az illesztő erősítőre való cserájével olyan képe van hogy inkább ezen nézi az RTL-t és a többit nem dvb-s-en. Analóg rendszerrel vigyázz mert nem sok ideje van már.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A két Duna fent van digitálisban is (dvb-t), ha közel laksz valamelyik adótoronyhoz, akkor ingyen megvan.
mindigtv.hu
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mindenképp javaslok egy olcsó, parabola beltérit.
Az eutelsat müholdról: http://www.lyngsat.com/ew2.html ingyenesen vehetők a közszolgálati magyar műsorok, valamint az FTA csatornák is ingyenesek.
Ha olyan beltérit veszel ami rendelkezik kártyaolvasóval, lehet utólag is hozzá megrendelni a kívánt csomagot. (fizetőset)
10-15eFt körül már találsz elfogadható minőségűt.
Persze vannak "okosíthato" beltérik is ... de az itt nem téma.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
sztem meg az olcsó parabola antennával csak a szopás van.
No rainbow, no sugar
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ne a parabola legyen olcsó, hanem a beltéri.
Legalábbis én úgyértettem :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Olcsó is jó. Amit veszel 5e-t + 1e-t egy sima fejet bele. Kb. ilyet vagy roszabbat ad a digi.... upc, az meg egy levesestányér méretü. Egy komolyabb pizza mellett elbujhat, de mivel 19,2E (Astra), igy nem kell hozzá nagy.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én a digit nézem az Intelsat-ról, 120-as tükörrel.
Sajnos még így is van, hogy néha bekockázódik...
Szóval a tükrön nem szabad spórolni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
80-as tükörnek simán elégnek kellene lennie. Sőtt aki ügyes még egy műholdat is megfoghat vele. 120-as tükörrel 19,2E + 13E + 1W + 5W egyszerre jön. :) (nem multifókuszos)
Ott más lehet a gond. A parabolatányérnak helye van. Nem ugy van hogy a legkényelmesebb ponjára felszereljük a háznak.
Multifókuszosból 90-en egyszerre ugyanezek mennek. Erősebb jellel.
Beltéri általában dreambox és nokia d-box.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Azért ha megnézed a nick-em láthatod, valamelyest értek a rádiótechnikához, hisz rádióamatőr vagyok. 1971 óta foglalkozom a témával :D
http://wiki.ham.hu/index.php/Szerkeszt%C5%91:Ha7jkf
Természetesen igaz amiket írsz. Én meg nem aktartam túlságosan részletekbe menni...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem kétségbe akartam vonni a tudásodat. Csak tudom hogy sok ember felteszi (vagy a digis szerelő) a legkönyebben szerelhető helyre az antennát télen, majd tavasszal elmegy az adás.
Én csak sejtem a dolgokat, szerintem te több antennát láttál mint én eddig. Csak tapasztalatokat irtam le.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
duna tv-t meg ne nézz egyáltalán, mert az a frekvenciamoratórium dacára alakult annak idején. ha nem is törvénytelen, de mindenképpen etikátlan módon alakult meg.:)
a tirpák határon túliaknak így is jó lesz -gondolták-
egyébként, ha a tv-kártyádon van bemenet, -pl.: svga- akkor vehetsz set top box-ot, -dvb-t mpeg4- és minden további nélkül összeköthető a kártyával. vagy, ha a kártya tudja tetőantennával is működhet.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni