Lassan háttérbe szorul az Alpha

Címkék

Lassan, de biztosan közeledünk az 5-STABLE felé. Ebből az alkalomból Scott Long FreeBSD Release Engineering tag egy levelet küldött a freebsd-alpha listára amelyben bejelentette, hogy az FreeBSD/alpha platform támogatása tier-2 besorolást kapott.

Amint írja az ok egyszerű: egyre kisebb az érdeklődés a platform iránt. (Ezt egyébként mutatja a freebsd-alpha levlista forgalma is.)A Tier-2 besorolás nem jelenti azt, hogy az Alpha teljesen el lesz távolítva a támogatott platformok közül. Viszont a jövőben

- nem lesznek ISO imagek az új kiadásokhoz

- nem lesznek előre fordított csomagok

- biztonsági figyelmeztetések nem lesznek kiadva erre a platformra.

Természetesen ezek az állítások csak a FreeBSD 5.3-ra és a későbbi kiadásokra igazak. A jelenleg kiadott alpha kiadásokhoz továbbra is lesznek biztonsági javítások, és 4.x erratak és kiadások továbbiakban is lesznek. A Tier-1-ről való visszaminősítés nem jelent végleges döntést. Amennyiben nagyobb érdeklődés mutatkozik a későbbiekben a platform iránt, akkor a elképzelhető a visszaminősítés.

Scott Long levele itt.

Hozzászólások

Tudom, h nem biztos, h ide valo a kerdes, de nem tud valaki elado alphat? Mar evek ota ahitozom egyre, de soha sehol nem lehet szerezni...

Ki kell fogni.

Vettem mar VLC-t 2200-ert (16megz RAM-mal, 2x4M 36bites SIMM RAM ugyanott kemeny 300Ft volt, igy most gyakorlatilag full kiepites), meg egy masik bontoban egy VAXstation 4000/60-at lattam 15-ert (amit kesobb lealkudtak 10-re:)

MicroVAX II is volt 10k-ert, de licit utan valami orult 38k koruli aron vitte el, nem normalis.

Szerintem inkabb az Alphak rohadt dragak. Valami ezereves szart akart eladni valaki, kapott egy 15 vagy 20k-s ajanlatot: 'ennel a rajta levo Digital felirat is tobbet er'. Anyad. Meg egy rendes framebuffer sem volt benne, meg csumpi 32megz RAM.

Hmmm...

Akkor valszeg ezert nem javitjak az 5.2.1ben levo dhcp bugot :/

Kar...gyors es stabil alphan a FreeBSD

Én vettem 3 éve egy DEC Digital Personal WorkStation 400-t (aka Miata) ócsó pézekért, mert hat nem volt benne se HDD vezérlő (SCSI - mivel az alaplapi ATA-ról nem lehet bútorozni) se HDD, 64 MB PC100-as ECC SDRAM-mal .

(nem butoroz Adaptec SCSI vezérlőről) ezért nagy nehezen túrtam egy Symbios Logic UW kártyát (jó sok időbe került amíg találtam egy megfelelőt), egy 9 GB-os UW HDD-t, meg egy Matrox MGA I-es PCI-os VGA kartyeszt. Amíg az egészet összeszedtem majd egy évbe került. Aztán odaadtam FSN.hu-nak használatra. Most asszem bra konzolkodik rajta ha minden igaz.

Lehet találni ilyen cuccot, érdemes olyan cégeknél kutakodni, akik külföldről hoznak be használt gépeket ömlesztve, mert néha-néha akad egy-két gyöngyszem a hulladékhalomban..

Nos en az enyemet nem bontoban szedtem ossze. Hanem egy cegnel (Device Hungary Kft) amelyik Hollandiabol hoz be cegek (bankok stb) levetett hardvereit, itthon pedig occson osztja oket: pl.: PIII 500MHz, 128 MB SDRAM, Adaptec UWSCSI vezerlo, Quantum Fireball UW SCSI HDD 9 GB, ATi Rage 128 AGP VGA... naon occson. De voltak RS6000-ek, Sun pizzabox-ok (Sparc Station 2/5/10 -ek) olyan egyeb extra architekturak, melyekrol csak almodozni mertem korabban. Sajnos nem all mogottem nagypenzu maecenas, hogy mindazt amit mar ott lattam megvehessem, de nem volt semmi. Szoval ilyen helyrol hoztam en azt a Miata-t.

Ha valakit erdekel dobjon meg egy emillel...