Hali!
Van olyan proggi, amivel elemezheto, hogy egy hosting apache szervernel melyik site okoz tulterhelest? Mas szoval:
1. apachetop, oke, de van mas dolgom is, minthogy kiguvadt szemmel figyeljem, hogy kb. heti egyszer melyik site miatt szall el a gep.
2. ps faux es lsof/fuser: nem lenne rossz, de sajna _minden_ apache process _mindegyik_ nyitott site-hoz tartozik :(
Szoval olyan proggi kellene, ami megmondja, hogy "10 apache process-t ez a site hasznal, 12-t az a site sit."
- 1360 megtekintés
Hozzászólások
van a szerver-status is egnedélyezd, plusz extendedstatus on
majd http://localhost/server-status
Core2Duo T7100, 2.5G, Ubuntu 8.04, 2.6.24
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Koszi, erre nem gondoltam, utananezek.
(Munin nem jatszik, egyreszt 5 perc a min, ami alatt mintat vesz, masreszt rohadtul terheli a gepet)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nahat, ez az az eset, amikor az ember orra elott a megoldas, megsem veszi eszre :)
Koszi!
A kimenet formazasara ninc slehetoseg? Gonbdolok itt arra, hogy ket oldalnyi pont utan jon az erdemi info es pl. en sorba rendeznem CPU szerint vagy egyeb perverzioim lennenek.
Ez sajna nem tul sokat mond rola.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Megoldva, de nem tudom javitani a cimet...
A helyes megoldas egyebkent az
apachectl fullstatus lett, az apachectl scriptben javitva az URL-t (nem 127.0.0.1, hanem
mas IP-re volt bindelve az apache) es a LYNX= sorban a lynx helyett a links hasznalata
(igy nem tori az oldakat). Ha tul sok apache process van, akkor dumpol egyet.
Egyebkent az egesz hosting gepnel a megoldas trivialis volt: 4G memoria keves volt,
ezert szallt el hetente. 8G-vel semmi baja...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Miért nem használod a mod_cband-et? Szépen be lehet kalibrálni mindent.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
1. hosting site. Ebbol kifolyolag, minimalis mennyisegu csomag van rajta, azok is csakis deb csomagbol. (najo, kiveve 1-2 dolgot, ami van deb-ben, de mysql-tamogatas miatt sajat magunk forditottuk)
2. Nem a savszellel volt a gond.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni