Pénteki pókerparty VI.

Nem húzom az időt. Elsőnek Sancho esett ki. A végén Imrével maradtunk. Kezemben Ász + 4. A vakok megadásra kerültek. Én ráhívtam 400-at. Imre gondolkodott, majd ALL-IN-t mondott. Elfogadtam. Feldobtuk a lapokat, neki Ász + 3, nekem Ász + 4.

ALL-IN esetén nincs már mit tenni, mint kidobni a nyitott lapokat: FLOP, TURN, RIVER, és marad a végén, hogy ki nyert? Ez a legtöbb esetben egyértelmű már első ránézésre, de van úgy hogy azért utána kell nézni... A képen a végeredmény látható:

Nos, egyikünknek sem volt semmilye. A két Ász adott, ilyenkor a high lapok döntenek. Elsőre úgy tűnt, hogy én nyertem. Ebben is maradtunk. Sancho és Imre leperkálta a lóvét. De.... Mikor hazamentünk Imre telefonált, hogy szerinte döntetlen az ALL-IN, mert rosszul néztük meg a lapokat, de azért kérdezzünk meg egy független hozzáértőt is. Mivel én csak nyerni tudok, de a pókerhez nem értek :DDD, mondtam neki, hogy biztos igaza van (még szerencse, hogy készítettem egy célfotót :).

A lényeg: hétfőn döntünk, hogy nyertem-e hatodszor zsinórban. Elvileg ha döntetlen az ALL-IN, akkor mindenki visszakapja a betett összeget. Akkor viszont zsetonok alapján (azt hiszem) én álltam jobban, tehát ha úgy vesszük akkor is én nyertem. De... mivel elfogadom az utólagos reklamációt, Imrének felajánlottam, hogy elfogadjuk, hogy az ALL-IN döntetlen, de kijelentjük, hogy én nyertem az egész partit a zsetonok száma alapján és ő a nevezési díját visszakapja :) vagy hétfőn lehúzzuk az egész partit egy ALL-IN-ben újra. :DDD

(Esetleg aki nálam jobban vágja a póker szabályokat, az írja meg a véleményét a helyzetről. Mármint, hogy döntetlen-e, vagy ha nem az, akkor azt, hogy ki nyert.)

Hozzászólások

Mivel mindketten felhasználhatjátok a K, 10, 8, 6 lapokat a saját A mellé, ezért döntetlen...

Jah, így utólag (csak hogy nekem is tiszta egyetlen) csak azokban az esetekben nyertem volna ezekkel a lapokkal a másikakkal szemben, ha a Community card-ok közt lett volna egy Ász bármelyik lapok helyett a kettesen kívül.

Mert akkor így alakult volna, mondjuk a 6-os helyett Ász esetén:


Nekem:   Ász pár + 2 + (4 az én lapom) + 8 + 10 + K
Imrének: Ász pár + 2 + (3 az ő lapja) + 8 + 10 + K

Jól vágom?

--
trey @ gépház

Ja, igen. Elfelejtettem, hogy ezt csak 5 lappal játszák, és csak az abból összeállított legerősebb kombináció nyer :) Igazad van. Így jár az, aki az interneten próbál megtanulni pókerezni. Ott nincs ilyen szituáció, mert a gép automatikusan kiszámolja a döntetlent és nem kell vele foglalkozni. Az meg, hogy ki nyert az általában egyértelmű olyan esetekben, amikor "látható" azonnal az eredmény (pl. két pár royal flush-szel szemben :DD)

--
trey @ gépház

Just for the Record: ma reggel lehúztuk az egész partyt ALL-IN-ben. Nehéz lett volna munkaidőben lejátszani onnan, ahol pénteken abbahagytunk (kb. 1800 értékű chips nekem, kb. 1200 értékű Imrének). Megegyeztünk, hogy ha már ilyen szerencsétlenek voltunk, akkor döntsön a vakszerencse. Neki A, J osztottam, magamnak meg 7, 3-at. Haha, szerencsés kezdés :) A FLOP-ban mindjárt volt egy J, és egy 7 is. Eddig Imre a nyerő. Jött a TURN, ismét egy J. Azt hiszem a RIVER meg amúgy sem döntött volna, így ő nyert a J drilljével az én 7 párommal szemben.

Viszont, mivel ezt tényleg a szerencse döntötte csak el, abban maradtunk, hogy a nevezési díjamat megtarthatom, mert nem lenne fair, ha az egész lóvét így döntenénk el.

Ez azt jelenti, hogy a pénteki partyt elvesztettem, de tulajdonképpen pénzt még nem buktam soha a pénteki partyk folytán. Viszont nyerni annál többet :))

--
trey @ gépház