Gaim kérdés..

Fórumok

Üdv azt akarom beállítani, hogy egy bizonyos kontakt ne lásson ha neten vagyok..
Bannolni nem akarom, megsértődne de beszélni se akarok vele.
Nem találok ilyen opciót a Gaimba, ötlet??
Közz

Hozzászólások

Ilyen opcio nincs. Sot van egy rossz hirem, ugy nez ki, eloszor mindenkeppen online (aktiv) modban tudsz csak bejelentkezni, es onnan valthatsz lathatatlan (invisible) modba, szoval ha valaki beallitott rad egy figyelest, akkor eszrevesz.

Marad tehat az ignore, vagy egy masik IM protokoll valasztasa, ami ezt tamogatja (irc?).

Szerintem pedig van ilyen funkció, mint ahogy azt fentebb is írták. Ráklikkelsz a kedves user-re (mintha beszélgetni akarnál vele), majd a "Conversation" fül alatt kijelölöd, hogy "Block". Ekkor ő úgy látja, mintha te kiléptél volna a klikkelés pillanatában, a továbbiakban pedig ő nem lát téged, mintha mindig offline lennél. Ez nem klienshez kötött, tehát ha egy másik gépen, akár másik kliens alól jelentkezel be, akkor se fog látni az a felhasználó téged.

De van, letiltod. jobb klikk a partnereden és tiltás (block). Ha ujra beszélni akarsz vele, akkor feloldod (ugyanezt csinálod)

Egyébként simán lehet invisible állapotban is csatlakozni, amikor connectel átállítod invisible-re és annyi, sőt meg is jegyzi (állítható) a legutolsó állapotot, és azzal csatlakozik fel ujra.

ps: gaim 2.0beta
_______________________________________________
"Óra nélkül halottak vagytok! Stimmel?!" (szivatógép rlz)

szia
nem értem, ha letiltod azt ő nem látja, akkor lát vmit ha ki is törlöd a listából, mért sértődne meg? :)

egyebkent melyik im protokollrol van egyaltalan szo? :)