Az interjúban szóba kerül, hogy mi az a virtualizáció és hogy működik. A fejlesztő beszél arról, hogy mi a különbség a hardver és a szoftver szintű virtualizációk közt, és összehasonlítja az OpenVZ a VServer-rel, Xen-nel és az User Mode Linux-szal.
Az interjú elolvasható itt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 1039 megtekintés
Hozzászólások
Érdekes, de sajnos ez inkább az OpenVZ fényezése a többivel szemben, mint részletes összehasonlítás. De lehet, hogy csak én vártam túl sokat. :)
Mellesleg nem értek egy dolgot, homályosítson föl plz, aki okosabb a téren nálam! :) Az UML-re azt mondja Andrej, hogy hardverszintű virtualizációt valósít meg. Én viszont úgy tudtam, hogy a linuxos rendszerhívásokat "kapja el" és fordítja át a host kernelnek. Most akkor mi az igazság? :)
--
Sokan nincsenek tudatában annak, / hogy egyszer mindenki meghal. / Akik ráébrednek erre, / azonnal abbahagyják az ellenségeskedést.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni