Alaprajz készítő Linuxra

Üdvözlet!

Alaprajz készítéshez keresek Linuxon futó szoftvert, amivel egy helység vagy teljes épület alaprajzot tudok összerakni, méreteket megjeleníteni, külön layereken az elektromos és LAN kábelezést felrajzolva, feliratozva. Más programokkal kompatibilitás, 3D nézet nem létszükséglet, csak nyomtatni lehessen belőle és lehetőleg ne online történet legyen. Az se baj, ha kevés erőforrással beéri, a legtöbb helyen, ahol használni kellene, se áram, se internet hozzáférés.

Hozzászólások

Van egyszerűbb, az pl. a LibreOffice Draw. Csak rájössz majd hamar hogy nem erre való.
Egy felülnézeti alaprajzot valamilyen CAD programban érdemes mint az ajánlott program is. Vagy akár DraftSight. (én ezt használom)

Ilyenkor pontosan tudsz vonalakat húzni, akármilyen pontosan meghatározott szögben. 
Viszont ez is egy program, ahogy az excelt is meg kell tanulni használni úgy ezt is. Ajánlom nézz meg pár videót róla hogy hogyan kell 1-2 dolgot. Majd pedig neten keress valami iskolai anyagot, hogy hogyan kell rajzolni vele. Milyen szabályok, megoldások vannak. Itt lesznek példák is, amikből ha párat megcsinálsz úgy fog tünni, hogy még mindig nem a házat rajzolod, de megtanulod hogyan fogod majd megrajzolni. 

Ha nem akarsz időt szánni (tanulás is) a dologra, akkor pénzt kell szánnod rá. Elmegy valaki, felméri és lerajzolja neked.

Amúgy hogy néz ki egy igényesen megrajzolt alaprajz ami tartalmazza az elektromos és LAN kábelezést?

Úgy, hogy alaprajz elkészül. Majd azon külön rétegként kerül jelzésre, hogy mi hol megy. Aztán ezek ki lesznek csapva 1-1 lapra, és ha jön Jóska fúrni, akkor kezébenyomva a rajzot, látja, hogy ott ahova Gizike rajztábláját akarja felrakni, van-e kábel. Vagy épp évekkel később, amikor már fejből senki se tudja, hogy mi a péló van abban a fali aljzatban, mert mondjuk Erzsike letakarította hippóval a feliratot róla, akkor ott a rajzon, hogy WTF az. Alaprajz, kábelrajz külön történet, viszont megkönnyíti a bővítést, javítást végzők életét, ha van. 

openSUSE Leap 15

Most láttam az új Inkscape galériában alaprajzot, ill. Dia Diagram Editor. Ez utóbbiban szerintem van villamos és tán hálózatos jelkészlet is.

qcad. Free ha kiveszed a lib-eket amire figyelmeztet. Kültéri elosztószekrényt szoktam benne tervezni, de csináltam már alaprajzot is.
Elosztókhoz meg a QElectrotech-et használom.

pch

Szerkesztve: 2020. 05. 09., szo – 09:40

Levélben érkezett tipp:

Tisztelt Tray!

Hátha segít ...

https://hup.hu/node/169178

DeltaCAD 8
https://www.deltacad.com/

Igaz, hogy Linuxos, hnem wines, de...

- 2D, vegtelenul egyszeru / xtem max. 2 ora alatt alapvetoen megtanulhato, atlag home-usernek _tökeletesen_ eleg /
- shareware 
	- 30 nap utan megall - uninstall-install segit
	- cserebe kapsz 1 Unregistered Version mikro feliratot lap aljara
	- mentett file-okat _Ne_ a saját konyvtarba mentsd, mert _torli_
	- ha jol remlik, nem komp-ak a verziok file-jai
- regebben vmelyik verz-ban - talan v 6 - importalhato volt kep-file, amit "parameterezhettem" / pl: kabel hol fut /
- "olcso"

Udv

-- netintez

trey @ gépház