Kötelezhet-e az iskola, hogy Google account-ot csináljak a gyermeknek?

Fórumok

Sziasztok,

Úgy tűnik, hogy Magyarországon a Google tanterem lesz a nyerő karantén alatt, viszont nem akarom a gyermekem adatait megosztani a Google-lel.

Értelemszerűen nem adom meg a bankszámlaszámom, hogy ellenőrizhessen.

Milyen lehetőségek vannak?

Köszi,

    Csaba

Hozzászólások

Szerkesztve: 2020. 03. 17., k – 19:38

Nem tudom, nálunk eddig csak Microsoft Teamses és Messengeres anyuka volt. Úgyhogy úgy tűnik AS szabvány szerint fejlesztették. ;)

Szerkesztve: 2020. 03. 17., k – 19:40

Úgy csinálsz Google accountot, hogy nem osztod meg a gyerek adatait a Googlevel. Álnéven VPN-en keresztül netezteted.

Vagy mégis megosztod, annak ellenére, hogy nem akarod.

Sok lehetőséged nincs.

Bár most jut eszembe, ahhoz nem kellene G-Suitos (Edu) accountot kapnia az iskolatol? Az az iskolának ingyenes, és az csak arra használná... bár az is Google account de legalább külön van...

“Any book worth banning is a book worth reading.”

Ennek elvi akadalya nincs, elméletelieg bármennyi darab ingyenes egy iskolának a G-Suite for Education-on belul, bár már rég dolgoztam GAPPSal (akkor még így hívták :) ) de akkor ez volt a standard megoldas iskoláknak, nem a saját, otthoni gmailes cím.

“Any book worth banning is a book worth reading.”

Szerkesztve: 2020. 03. 17., k – 20:39

Aztakurva. Az utóbbi évtizedek legnagyobb káosza van még csak kibontakozóban, próbálnak valamit csinálni ezek a szerencsétlenek az oktatással, és akkor jönnek az önérzetes állampolgárok, akiknek semmi se jó. Nem te vagy azon a videón, ahol a faszi a lekordonozott első ajtón akart lemászni a buszról? Ez ugyanaz a mentalitás. Van egy rossz hírem, ilyen helyzetben még százszor jobban tudják korlátozni a személyi jogaidat a közösség érdekében. Nehéz lesz, ha már az elején így elbuksz az első akadályon.

1950-ben évnyitón apukám nevét minden egyes alkalommal felolvasták, hogy sajnos iskolánkban még mindig van egy tanuló, aki nem úttörő.

2020-ban megélem, hogy az ém gyermekemet fogják majd felolvasni, hogy még nincs Google fiókja.

 

A Google magáncég, reklámozásból él. Ne keverjék bele az oktatásba. Vagy csináljanak oktatási fiókot.

 

Megvárom, míg kijön a hatóság és Google fiókot csináltat velem.

Használd ki a Google szolgáltatását, majd gonosz nevetés, és dobd el utána....

Én még ott tartok, hogy ki vigyáz majd a kölkökre. Lesz*rom mit használnak, ha működik. Megoldjuk a problémát a legrövidebb úton, vagy generáljuk?

Én szerintem 16 évesként regisztráltam őket, még csak nem is kamu névvel. Az én fiókomat adtam meg, mint biztonsági fiók, nem adtam meg telefonszámot. A Google Family-t próbáltam, mert a nagyobb gyereknek van telefonja, de az akkor még 1000 bugtól vérzett.

Ha megadod a bankkártya számod, abból sem lesz semmilyen bajod. A bankkártyát törölni is tudod tőlük, és ha meg is őrzik, mert nem törlik fizikailag az adatokat, akkor sem vásárolnak vele, vagy vonnak le tőled pénzt csak úgy. Ráadásul egy  idő után le is jár a bankkártya, akkor majd kapsz újat. Semmi károd nem származik belőle, csak egy problémával kevesebb. -> Szerintem nyugodtan megadhatod a bankkártya számodat is. Nem történik semmi.

konkrétan miért félünk bankkártyaszámot megadni? (egyébként lehet virtuális kártya számot is használni ( amin mondjuk állandóra van 1000 forint egyébként meg csak akkor van pénz ha rátöltesz)

 

Én pl a plasztikkártyám számát sehol nem adom meg és a CVC kód is ki van csiszolva a hátuljából (elég mélyen belenyomják, szóval alaposan kell csinálni :-) )

Oké, ha titkosügynök lennék, vagy bűnöző, vagy politikus, akit le akarnak járatni, akkor aggódnék is, de jelenleg senki nem akar lépre csalni. A legnagyobb veszély most, hogy valami hülyeséget eladnak nekem, ami meg nem fog sikerülni. De értem én, hogy nem tudhatom... De szerintem ez nem egy egészséges hozzáállás, így nem lehet élni.

Később sem leszek politikus, vagy bűnöző, vagy titkos ügynök. :) Mit tudnak kezdeni egy beregisztrált névvel, meg esetleg valami browser lenyomattal, ha éppen ki vagyok lépve, amit a névvel megpróbálnak összekötni? Az eredeti kérdés az volt, hogy most hogy vírus veszély van (vagy tömeghisztéria, vagy mindkettő), regisztrálok-e egy csaffadt gmail fiókot az életem megkönnyítése végett? Amit egyébként 1-2 év, és a kölök magának regisztrál majd be.

A gyermek befolyásolható. Amit küldenek neki e-mailben, azt csinálja, függetlenül attól, hogy honnan jön.

Rászól a szomszéd a saját kertjében, hogy menjen be, mert hangos és ő bemegy. Azt hiszi, ő hibázott, mert a saját kertjében labdázott.

 

Ilyenek. Nem érettek még saját e-mail-re. Nem tudják, hogy kivel beszélgetnek és nem ismerik a saját jogaikat sem. Nem kérek kiskorú gyermekem számára Google fiókot.

Mindennek eljön az ideje, ha saját maga ezt akarja, akkor majd csinál magának egyet.

Szerencsére nálunk még nem emaileznek vagy böngésznek, csak az account kellett, aminek a feleségem vagy én tudom csak a jelszavát. A playstore-ból telepítenek játékokat, de ott tudtam korhatárt beállítani. Telegrammon cserél leckét az osztálytársával, vagy megbeszélik, hogy ki mikor feküdt le szilveszterkor (Eddig egy ilyen beszélgetést találtam. Azért megnézem a telefont időnként, bízz Istenben, de tartsd szárazon a puskaport.)

Meg szoktuk beszélni, hogy mit szabad, és mit nem, próbálunk ezekről sokat beszélgetni, és eddig még ők is őszinték.

Most a Google classroom-ba kell majd belépni.

Szerintem az nem rossz, ha fokozatosan megbarátkoznak az online dolgokkal is. 

Azt tudják, hogy milyen a rosszindulatú program, mert nagyon jó leckét kaptak. Az egyik lefényképezte magát egy alkalmazással, amit feltelepített. Az alkalmazás kisminkelte (fiú). Rákérdeztem, hogy mi van, ha ez a program most elküldte a fényképet az osztálytársainak? A kamera elég durva veszély, hosszasan megbeszéltük, hogy semmit nem küldhet el  magáról, a házról, rólunk, stb... senkinek (le sem fényképezheti, vagy nem rögzíthet videót), példákkal, hogy miért. Szerencsére eddig értik. 

Amit nagyon-nagyon utálok: A youtube-on (okos TV) a sok hülyegyerek, aki valami játékkal játszik, és közben kommentálja. Nagyon bután tudnak beszélni, a gyerekeket pedig szinte hipnotizálja. Ezeket ki szoktam kapcsoltatni velük.

"A kamera elég durva veszély, hosszasan megbeszéltük, hogy semmit nem küldhet el  magáról, a házról, rólunk, stb"

ez nálunk is pont így volt, csak nem tartott hosszan :-). Ha mégis akar képet küldeni, akkor beszéljük meg előtte. Aztán, amikor már nagyobb úgy sem lehet a kezét fogni, de addigra már jó, ha benne van, hogy mire érdemes figyelnie.

lehet, hogy gyereknevelős topicot kellett volna nyitnod :)

PL azért az nem baj, ha egész kiskorától tudja már, hogy a reklám = kamu. Nálam, amikor egész kicsik voltak, volt olyan szabály, hogy tv-t csak akkor lehet nézni, ha a reklámnál mute-olva van. Ha nem, akkor kikapcsolom.

Később, amikor nagyobbak lesznek, akkor már persze komplexebb dologgal is érdemes próbálkozni de ha te is annak megfelelően és authentikusan viselkedsz és el tudod magyarázni indulat nélkül, hogy mi az a reklám, kinek érdemes hinni, miket mérlegeljen, akkor eléggé követhető példát mutatsz neki. Pl 10 éves (és ez iránt érdeklődő) gyerek már valamennyire azt is megérti, hogy a google azért ingyenes, mert az adataidat használja. Lehet példákat mondani neki hogy pl miket és miért és a guglinak ez miért jó és te mit kapsz cserébe és elmondani, hogy ha majd nagyobb lesz, akkor miket mérlegeljen, hogy megéri-e az majd neki.

Ettől függetlenül meg tudom érteni, hogy nem akarsz neki gugli fiókot általánosságban, tehát ebben egyet is érthetünk, de a jelen helyzetben ez amit csinálsz egyértelmű és fölösleges nyafogás, bocs :-).

Ezt még oda akartam írni:

ja és ha már a nyafogásról szó volt (nyilván persze fel kell tudni ismerni mi a nyafogás és mikor kell megértőnek, segítőnek lenni), de egy másik alapszabály volt nálunk kiskorukban és ezt mondtam is nekik párszor:

lehet nyafogni, be kell menni a szobádba, becsukni az ajtót és ott lehet nyafogni.

ez bankfüggő lehet. Azt biztosan tudom, hogy van ahol a kártyaszám megmarad. A CVC-t nem tudom

Csak egy kis színes történet, szoktam mesélni: én programoztam kártyaelfogadó rendszer egy részét és vezettünk be mastercard paypasst is pl. Volt egy olyan eset, hogy az ügyfélnek nem működött a paypass funkció. Ment az agyalás, hogy mi lehet a hiba és kiderült, hogy túl hosszú volt a neve és a gép belenyomta a nyomtatással a paypass antennájába :-)

A számcsere tekintetében arra gyanakszom, hogy az előző kártyák még nem voltak paypassosak, az újak viszont igen, és ezért történt. A CVV/CVC viszont tudtommal mindig változik. Elég nagy hiba lenne, ha nem, hiszen ebben az esetben, ha valaki látja az új kártyád, ami még nincs aktiválva, simán vásárolhatna a régivel.

"A számcsere tekintetében arra gyanakszom, hogy az előző kártyák még nem voltak paypassosak"

Én paypassos kártyánál láttam, hogy nem cserélték a kártyaszámot. Kételkednék, hogy ehhez a paypassnak van köze. A mastercardnak (meg gondolom, a többieknek is) van egy leírása arról, hogy működik, működhet egy kártya illetve pl egy kártyamegújítás, aztán abból, hogy mit választ a bank az meg megint egy másik kérdés. De azért nem hiszem, hogy széles körben lene ez manapság alkalmazva, mert pl. elég kényelmetlen helyzeteket okozhat, ha nem változik a kártyaszám (nem egy atomtudomány, de nehezebb azonosítani, hogy melyik kártyáról van szó, mert kell hozzá tudni még akkor a lejárati időt). De mondjuk ehhez az is kell, hogy az ügyfél is értse ezt. De amit írtam az évekkel ezelőtt egy adott banknál volt, fogalmam sincs hogy van most

 

"Elég nagy hiba lenne, ha nem, hiszen ebben az esetben, ha valaki látja az új kártyád, ami még nincs aktiválva, simán vásárolhatna a régivel"

Lejárati idő is kell az azonosításhoz, ettől függetlenül én sem gondolnám, hogy a CVC maradhat de ez csak tipp

Én paypassos kártyánál láttam, hogy nem cserélték a kártyaszámot. 

Akkor mégegyszer: az előző kártyák nem voltak paypassosak. Tehát nem simán megújították a kártyát, hiszen funkcionalitásában is más az új.

Az elmúlt 20+ évben a fenti esettől eltekintve a megújításoknál mindig ugyanazt a kártyaszámot kaptam újra.

Kb 5 hely van, ahol meg merem adni a bankkártyámat, a google az egyik (noname weblapon nem). Egyébként, ha egyszer átvernének: 1. A vásárlási limit úgy van beállítva, hogy ne legyen gond, 2. Ha nem a Te hibádból vernek át, akkor feltételezem hogy kártalanít a bank, a kártya kibocsájtó, vagy a Google.

Ha a kártya lejár, volt már olyan, hogy új számot kaptam, meg olyan is, hogy csak a CVC kód + lejárat változott.

Nem tudna a Google pénzt levonni, ha nem engedném meg neki. Valószínűleg úgy megy a történet, hogy 1$-t zárol, amit nem von le, hó végén megkapom.

 

A probléma elvi: miért kell egy külföldi piackutatásból és reklámokból élő magáncégnek maximálisan privát adatokat megadnom ahhoz, hogy a gyermekemet oktathassam?

 

Ráadásul mindezt önként kellene megtennem, semmibe véve az állampolgári jogaimat.

A gyermekem továbbtanulási lehetőségével viszont zsarolható vagyok. Vagy megteszed, vagy a gyermekeden állunk bosszút...

Az egyik tanítónéni elfogadja a fake-elt fiókot, a másiknak jó a szülő fiókja is.

A tanárok örülnek, hogy egyáltalán elérhető valahogy mindenki.

 

A Google francos bankszámlás azonosítása a tanulók max felénél történhetett meg, az iskolában nincs energiájuk, hogy egyesével vadásszák a szülőket, akik visszautasították ezt.

 

Le lehet vonni a következtetést, hogy az egész semmit sem ér. A tanulók fele beazonosíthatatlan jelenleg.

A Posta féle takarék adott Maestro-t. Az ezt tudja.

Mondjuk ha túl vagyunk ezen a vírusizén, akkor el is búcsúzok tőlük, mert vannak bajok.... Egyrészt Maestro, sokan nem fogadják el, ahogy a topicnyitó által ekézett Google sem, másrészt nincs normális mobil app, és normális 2FA sem....

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001 valahol máshol

Sose fulld trollba a kretént.

A távoktatásban részvétel az egy vészhelyzeti dolog, és egy jó érzésű ember beláthatná, hogy jó szándék vezérli a döntést, szerintem az úttörő sztori kicsit más. Lehetett volna Outlook vagy Freemail vagy bármi, az se tetszene mindenkinek. Amúgy meg írj be kamu adatokat, és pár hónap múlva törlöd, ez annyira fájna? Meg is értem, ha a gyereked szégyelli majd, hogy pont az ő apja ilyen makacs, hogy egy cég iránti utálat fontosabb, mint az, hogy valahogy döcögjön tovább a világ ebben a szar helyzetben. Ha a gyereked nem vesz részt az oktatásban, békeidőben ki is jön a hatóság, de most lehet, hogy jobb dolguk is van...

Egy cég iránti utálat? Ugye annak az USA-nak a fedőcégéről beszélünk - lásd PRISM-botrány -, amelyiket a mai napig senki sem vont felelősségre civilek elleni nukleáris támadásért. Ez jóval több, mint egy cég iránti utálat!

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Én évvel azért nem vitázok, mert olyan lenne, mint egy laposföldhívőt győzködni. Csak szólok, hogy ha szerinted rajtad kívül mindenki idióta (mert ezt a céget használják), akkor általában az igazi idióta te magad vagy, Occam borotvája.

Nézd, ha úgy gondodlod, nem történt meg augusztusban, amiről beszélek, azaz olyasmi, mint a lapos Föld, akkor ez semmivel sem másabb, mint a holokauszt-tagadás. Csak jelzem, az USA arroganciája ma sem csekélyebb, gondoljunk csak a szimpla amerikai gyilkosságra idén január 3-án, amelynek egyik áldozata Qasem Soleimani, meg egy rakás más ember, például az autó sofőrje.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Az iskolának kellett volna fiókot osztani.

 

Csomó embernek továbbra sincs fiókja, egyébként láthatóan nem csak az enyém fake-elt. Általában kutyának, macskának a fotóját rakják be, valakinek az apukája jelentkezett be. Jelenleg a Google Classroom facebook szinten van használva, felrakják egy felületre a feladatokat.

 

Számomra ez a kényelmes, akár e-mailben is küldözgethetik és e-mailben válaszolok. A jelenlegi működés Krétával is megoldható lenne.

Igazából nincs szükség Google Classroom-ra, a fake-elt fiókokon kívül nem hordoz semmiféle többletet.

Extrém helyzet van, szerintem ilyenkor simán alkut kell kötni, örülj, hogy van egyáltalán oktatás és gondolj azokra ahol a szülőknek nincs számítógép, meg okostelefon.

Kokrétan mi az az adat, amit nem akarsz a guglinak adni?

Fél évig használjátok a gugli fiókot kamu adatokkal, aztán kéred a guglit az adatok törlésére és kidobod. Szerintem 100x több energiát fektettél már bele, mint érdemes. Ne haragudj de azért kicsit tényleg túlzás, amit csinálsz itt.

A másik jómadár... Szerintem csak a halál visszavonhatatlan, de meséld el, miért olyan rossz egy kamu fiókot regisztrálni valahol és két hónap után törölni. Amúgy meg rendkívüli helyzetben simán van olyan, hogy megmondják, mit kell tenned (pl. kórházi karanténba kell menned).

Azért mert a profilozás révén azonnal megvan a kapcsolati háló, a konkrét személy, az is, hogy kamu a profil, továbbá a profil „törlése” azonos azzal, hogy „nincs kedvem tovább használni” az egyébként megmaradó profilt.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Ma reklámok. De eladják cégeknek is az adatokat. A biztosításod összege függ majd az életmódodtól, amelyet nem önbevallasz, hanem akaratodtól függetlenül tudnak majd. Vagy amiről Snowden beszélt: a bekamerázott utcákon előbb-utóbb mesterséges intelligencia nézi a szabálysértéseket, viszont az ember racionális. Éjjel kettőkor forgalommentes utcán átmész a piros jelzésen, irracionális vacogni a piros lámpánál, s lekésni a villamost. Majd jön a szabálysértési bírság automatikusan.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

A biztosítás összegével meg az ilyesmikkel nem fogsz tudni mit csinálni, mert akiről van adat, annak olcsóbb lesz (szerintem ez teljesen egyszerű kockázatelemzés). Ha nem szeretnéd odaadni az adataidat, akkor te valszeg drágábban kapod a szolgáltatásokat. Persze ha van mondjuk olyan, ami miatt amúgy is drágább lenne (pl eltitkolt betegség életbiztosítás esetén), akkor érdemes lehet majd titkolózni. De ha én biztosító lennék, akkor abból indulnék ki, hogy mivel az emberek 90%-a megadja az adatait, ezért feltételezem, hogy a fennmaradó 10% valamit nagy valószínűséggel titkol, ezért jó drága szolgáltatást fogok neki ajánlani.

 

A kamera meg ilyesmikre talán hasznos lehet az, hogy milyen politikára szavazol a jövőben de azért ebben van kérdés persze. Mondjuk láttam már ilyen kamerás, "okosvárosos" cucc szoftverfejlesztését picit távolról és nem emlékszem, hogy az autósokkal minddel aláírattak volna valami nyilatkozatot pedig bizonyos funkciók már egyes városokban élesben vannak és nem kína típusú országban...  :-)

"A biztosításod összege függ majd az életmódodtól, amelyet nem önbevallasz, hanem akaratodtól függetlenül tudnak majd." - Ha nincs rólad adat, akkor az a biztosítók hozzáállását ismerve az biztos hogy a legrosszabb kategóriát jelenti majd. :) 

"Vagy amiről Snowden beszélt: a bekamerázott utcákon előbb-utóbb mesterséges intelligencia nézi a szabálysértéseket, viszont az ember racionális. Éjjel kettőkor forgalommentes utcán átmész a piros jelzésen, irracionális vacogni a piros lámpánál, s lekésni a villamost. Majd jön a szabálysértési bírság automatikusan." - Már most is ez van a VÉDÁ-val (vagy mivel), nem? Bár még soha nem kaptam bírságot. 

A google fiók nem létrehozása ezt nem oldja meg. Enélkül is simán tudnak követni, pl.: ha kirakják majd a kamerákat, kapsz egy ID-t, és hozzácsatolják a személyes adataid (amikről Te is tudsz) az első adandó alkalommal, és kész.

Egyébként szerinted a bankok a bankkártyavásárlási szokásaid alapján nem építenek fel valami profilt rólad? Vagy mobilcégek a hívásaid alapján? Vagy se bankkártyád se telefonod :-)

 

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy a google szent lenne, mert persze hogy nem az, de azért kérdéses, hogy mit lehet és érdemes csinálni

"Privacy isn’t a privilege, it’s a right." - Persze az emberek adataiból élő cégek ezt próbálják hülyeségnek beállítani, túlságosan is sikeresen.

https://www.un.org/en/universal-declaration-human-rights/

Nem lenne szabad oda eljutni, hogy drágább legyen a biztosításod, ha nem osztod meg a biztosítóval a gyerekeid adatait, a Facebook üzeneteidet, a levelezésedet, az otthoni beszélgetéseidet, a szexuális életedet stb.

Jelenleg, mivel annyira könnyen manipulálhatóak vagyunk mi emberek, ebben nagyon rosszul állunk a nagy tech-cégekkel szemben.

És ehhez még jön ez is:
https://news.bitcoin.com/us-ban-encryption/

Az a szellemprofilból is megvan.... Szerintem emiatt nem kell aggódni.

Ha van egy Jóska által készített kép amin ott van valaki, és a kép alatti beszélgetésben ott egy idegen név amit nem lehet a képen ismert profilú személyekhez kötni, akkor lesz róla a szellemprofil ami geolokáció, weben elhelyezett like gombok, stb alapján beprofiloz, és ha regisztrál az ismeretlen a nagy kék közösségi oldalara, akkor a már elvben a rendszer számára ismeretlen embernek valós kapcsolati hálója alapján ajánlanak ismerősöket. Ha fent vagy, ha nem van rólad profil.

És ezt a Google is tudja, valamilyen szinten jobban-rosszabban mint a Facebook.

Azt kell eldönteni, hogy ha már a gyerek(ek) a másik topicban ismertetett közös google profillal használt telefonjaikkal már amúgy is be vannak (kb használati szokás, meg egyidejűség alapján) valamilyen szinten profilozva, akkor van értelme elbújni az alusapka alá? Értem, hogy megvan a boldog tudatlanság öröme, hogy nincs account, és akkor nekem jó, de ha van account, akkor ott ma már a GDPR miatt jobban be lehet állítani a profilozást, mintha egy rnd name lennél az adatbázisban.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001 valahol máshol

Sose fulld trollba a kretént.

TASZ-t meg kéne kérdezni róla.

trey @ gépház

Egy pontosítás: A G-suite for Educationben (a standard Gmaillel ellentétben) nincsenek reklámok. (sőt, a searchben sem, ha az edus accountoddal vagy bejelentkezve)

“Any book worth banning is a book worth reading.”

Szerkesztve: 2020. 03. 17., k – 23:35

Ha megteszed, a Classroomban megosztott youtube linkeket es streameket egykonnyen nem fogod tudni lejatszani, mert a Youtube for Kids vagy mi a rak nem nyert. Akarom mondani a gyerek egyaltalan nem fogja tudni lejatszani.

De legalabb a friss gyerek-accot ossze is *kell* kotnod valamely szulo accountjaval es minden adataval maskulonben nem fog menni mar a regisztracio sem. Vegul a gyerek g-account beallitasainak a fele nem lesz elerheto letrehozas utan sem, ez a bonusz. Valamint tobb ponton is azonositast fog kerni annak letrehozasakor, mert meg ebbol a vert helyzetbol is mindent kicsavarnak a jooocegnel.

De mivel a kurzusokon kerni fogjak, hogy a gyerek neve azonosithato legyen, igy lehet jobb lett volna hazudnom valakit ilyen nevvel, 30 evesnek kepzelve, full idegennek maszkolt kamcsatkai IP-re allitva, kicsontozott adatszolgaltazassal.

Nem vagyok biztos benne, hogy ez a Google-szar volt a legjobb valasztas kisgyermekek oktatasi celjara. Egyaltalan nem.

Vortex Rikers NC114-85EKLS

Nem tudom, nem volt idom erdemben foglalkozni a dologgal. Ma du lett volna ahogyan hazertem, akkorra meg vege volt a tanitasi “napnak” es orultem, hogy a lecke belerult a helyere. Meeg egy gyenge pontot talalok amugy, es biztosan reklamalni fogok en is. 

Solyom lajkolja majd ezt a megfogalmazast, dehat amit latok az legalabb aggalyos. A tanarokat sem irigylem. Annyi a vers vege, hogy a digitalis oktatas also tagozatos gyerekeknel egyelore nem kivitelezheto. Nincs homogen modja, nem kontrollalhato, technikai apparatust kivan azonnal es az egyik szulo majdnem teljes napjat elveszi. Utobbi miatt munkahelyfuggo is a musor. Konkretan annak hianyatol fugg. A meltanyossagot a gyerek fele meeg megvarom, de nincsnek illuzioim, hiszen annak sem lenne sok ertelme ha valaki *csak* erre alapozna.

Nem tudom mi a feneert nem lehetett elore hozni a tavaszi szunetet, es annak hosszat megnyujtani ket hetre. Kozben eloirni valami otthoni gyakorlast. Ezzel nem szokott baj lenni. Majd akar az ev vegenek idejet kitolni hetekkel, igy lazabb de mar nem full hobby-oktatasra allva siman ra lehetett volna huzni tovabbi ket hetet a “szunetre” atgondolt online anyagokkal. Vegul eloszor kisebb csoportokat bevinni fokozatosan a valos regimodi-tantermekbe napi valtassal, es visszaallitani fokozatosan mindent amit lehet. Vagy csak megprobalni.

Ha ez most nem oldodik meg egy-masfel honapon belul, szerintem ugyis evismetles lesz belole. Ha a szulo kozben elkapja otthon ezt a szart, a gyerek sem fog igy tanulni az tuti. Egeszseges felnottnek feladja a lecket, nemhogy beteg gyereknek, felnottnek, csaladnak.

Nem fikazasbol irom ismet mondom, hiszen el tudom fogadni ha valami kenyelmetlen, mert pl. varatlan. De ekkor minimum idot nyerek es nem kapkodok. En igy szoktam csinalni, raadasul sosem vernem a csalant mas faszaval. Tet nelkul en is mas okossagot akanlanek.
 

Vortex Rikers NC114-85EKLS

Erre annyira nem tudok bólogatni - de végül is örülök, ha bármely iskola előkapar évfolyamonként 100 új alsós gyereket.
Valójában kisvárosokban és faluhelyen egy osztály nem ritkán 16 fővel megy és 2 osztály van évfolyamonként.

Kisvárosban volt olyan nyolcadikos évfolyam tavaly, ahol a tablós diákok létszámának 70%-a volt tanár. Mármint az, aki valaha tanította őket (tablófotó).
Ez alsó tagozatra vetítve nemigen van 8 fő, erre jött két sor felsős szaktanár stb. Akkor én láttam az igazságát a "jájjáj nincs gyerek, kiöregszünk" kárálásnak.

De amúgy értem a felvetést. Csak nehezen fogadom el a technikai részét - de komoly rálátásom nincs. Nem vagyok pedagógus, a feleségem is csak félig az.

Vortex Rikers NC114-85EKLS

G-suite for educationben ez igy mukodik:

A gyereknek az iskola ad egy accot, annak nincs koze a szulohoz. Kap pl. egy vezeteknev.keresztnev@iskola.edu-cimet es azt fogja hasznalni iskolas dolgokra. Az iskola szamara ez ingyenes.

Valami ilyesmivel kell a szulonek (papiron, tehat nem kell szuloi gmail acc) egyeterteni: https://support.google.com/a/answer/7391849

Igy bankszamla sem kell hozza, se gmail accountot gyartani otthon a gyereknek.

“Any book worth banning is a book worth reading.”

Ehhez kell, hogy legyen nekik G-suite for Edu. Valoszinuleg nincs :) (viszont hoszabb tavon beszerezhetik, csak igazolni kell a google fele, hogy iskola, nem tudom meddig tart a folyamat) 

Illetve lehetnek pontatlansagok abban, amit irtam, mar par eve nem piszkaltam ezeket a technologiakat, de nagyjabol gondolom most is igy van.

“Any book worth banning is a book worth reading.”

Facebookos oktatás? Megvan... ?

Aki másnak vermet ás, az stack pointer.

Ezzel is akad probléma, miszerint csak akkor okés, ha homogén módszer. IT apparát is kell hozzá, amely sok helyen sajnos nem úgy adott, mint nekünk nagyvárosban. Manapság a "csak facebookra kell a gép" annyit tesz, hogy legyen naprakész és legyen mögötte egy használható internet. De ez utóbbi szarrágás, okés, nem is szóltam, csak magamnak morgok. De pl. 8-9 éves gyereknek hogyan nyitsz facebookot? Vagy odaadod a sajátodat teljes napra? Amúgy az intézményeket és az oktatást vezérlő mittudomén-milyen szervezet azt is meg tudja mondani, hogy hány tekercs budipapír jut egy osztálynak. Vagy a történelemkönyvben Mátyás merre nézzen. Ezt az táv-tanítási formát miért nem lehetett legalább egységesíteni? Vagy csak megpróbálni?

A tegnapi igen megterhelő nap végén kaptunk olyan feladatot baszki', hogy a gyerek fényképezze le a rumlis szobáját majd tegyen rendet majd fényképezze azt is. Hétvégén szülinapot tartottunk: full össze volt pakolva minden. Csóri gyerek az anyjával délután "szétágyalt" és lefényképezte, mintha nem ágyalt volna be egész nap, végül összepakoltak és fotó megint. Telibaszták az asztalt könyvekkel meg ilyesmi, majd visszapakolták és fotó megint. Este 6-kor. Ezt kellett volna esetleg faszbúkon? Vagy annak amúgy jobb odaadni az adataidat? De legalább jött válaszüzenet, hogy "jóóól vagy kislányom nagyon jó". Mint a hülyéknek, szinte láttam a simogató kezet is kinyúlni a kijelzőn, "jóól van kislányom este hatkor összeraktad az ágyadat, mert tancinéni ezt mondta". Megáll az embernek az esze, mintha nem lenne elég bajunk.

De mivel te is csak kérdeztél legalább annyiban jussunk közös nevezőre, hogy akadnak kérdések. Ezért kellett volna időt nyerni, és nem a lecsó közepébe csapni. Úgy, hogy közben az én faszommal verik a csalánt. Nem bírom, ha én vagyok a tesztalany, főleg nem ha a családom az. Ezért harapok. Jól fel is basztam magam, a tökömért kellett nekem most válaszolni.

Vortex Rikers NC114-85EKLS

Miért is kellene megadni a bankszámlaszámodat?
A hitelesítéshez elég egy telefonszám is.

Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

Csináltam egy kamu fiókot kártyás telefonról, a gyermek 100 éves múlt 3 hónapja. Fotónak beraktam a macska képét és valami vicces nevet is választottunk együtt.

Igazából még élvezi is, ahogy a profilképen a lusta disznó macskája hever.

 

A Google "szolgáltatásait" jóformán teljesen deaktiváltam.

 

A tanítónéninek megküldtem, hogy manapság hogy hívják a gyermeket.

Szerkesztve: 2020. 03. 18., sze – 23:44

-