Revolut helyett valami

Hali!

Most, hogy a Revolut használhatatlanná vált, tudtok helyette olyan alternatívát ajánlani, ami tudja a következőket:

- hitelkártyával lehet top-upolni (Kell)

- online lehet fizetésre használni VAGY át lehet belőle utalni a pénzt a sima angol bankszámlámra a normális ingyenes azonnali átutalással (A kettőből legalább az egyik Kell. Mindkettőt tudni jó, de nem muszáj)

- Lehet vele POS terminálnál fizetni, és havi bontásban ügyes kimutatásban mutatja, hogy mire mennyi zseton ment el eddig. (Jó ha van, de nem muszáj)

Hozzászólások

Szerkesztve: 2020. 02. 06., cs – 13:30

Revolut használhatatlanná vált

Hát ez gyors volt. Mi lett vele a baj?

Szerk: ja, megvan

trey @ gépház

Miert nem jo egy sima hitelkartya?

Lehet top-upolni, lehet vele online fizetni es lehet vele POS-nal fizetni. Valamit szerintem nem ertek. :)

De a Revolut feltolteshez is kell mar egy kartya

Nem kell, átutalással is fel lehet tölteni. Az átutalás még működik is. Csak én nem a bankszámlámról akarnék fizetni, hanem a hitelkártyámról. 

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Nekem benne van a hitelkartya szerzodesembe, hogy utalni nem lehet a hitelszamlarol, a penzfelvetelnel pedig egyfajta buntetokent nem adja ide 30 napig kamanetes hitelre, hanem rogton ketyegni kezd. Valamikor tavaly sikerult veletlenul a credit kartyarol topupolni a revolutot, meg is lepodtem, hogy lehet ilyet. Rogton jeleztem a revolutnak, hogy ez nem jo igy, mert ennek minimum wire transfernek kellene latszodnia, nem vasarlasnak. 

Bizonyára 1000 Revolut felhasználónak 1000 különféle felhasználási esete van.

Az én konkrét esetem az, hogy ahol online használom a hitelkártyát, ott a hitelkártyás feldolgozás lassú. Revoluton keresztül ugyanaz gyors.

A feleségem konkrét esete az, hogy van 4-5 hitelkártyája, mindegyiken több a hitelkeret, mint amennyi egy hónapban kell neki, és mindegyiknek a havi zárása valamikor hó közben van, utána a visszafizetés még pár héttel később, és egy rápillantással fogalma sincs, hogy mennyit költött ebben a hónapban, mennyit az előzőben. Szóval ha megtetszik neki valami, és meg akarná venni, akkor a sima hitelkártyáival ki tudja fizetni, de közben nem tudja, hogy következő hónapban a hitelkártyák visszafizetésére mekkora összegre lesz szüksége.

Revolutra minden hónap elején felpattintva egy bizonyos összeget és csak arról költve hó közben kiválóan lehet követni, hogy mennyi van még a hónap hátralévő részére (+ kellemes dolog, hogy elég jól lehetett csoportosítva látni, hogy mire ment el eddig a zsé, és volt egy becslés is, hogy ha az eddigi költés ütemében telik a hónap, a hó végére hogyan alakul majd a végösszeg).

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Bizonyára 1000 Revolut felhasználónak 1000 különféle felhasználási esete van.

Egy szóval se mondtam, hogy mindenkinek pont úgy kell használnia a Revolut számláját (vagy a hitelkártyáját), mint ahogy az asszony vagy én csináljuk 

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Oke, ez ertheto, de ez nem derult ki a nyito posztbol. :)

Szerintem az egyéni felhasználási mód kb. irreleváns. Leírtam, hogy mit szeretnék. Ha tudsz olyan szolgáltatást, ami tudja ezeket, leírod. Ha leírom azt is, hogy miért szeretném mindezt, jóval hosszabb lesz a poszt és a te válaszodat nem (kéne, hogy) befolyásolja.

Amugy jo az, hogy 4-5 hitelkartyat tartasz?

Nekem jó.

Asszonynak nem tudom, hogy jó-e, az ő kártyái, az ő döntése.

Curve-öt nem használtam még, nem tudom, milyen. Asszonynak lehet, hogy jó lenne. Nem szükséges, hogy prepaid legyen, ha látni lehet, hogy mennyit költött egy adott hónapban, meg mire ment el, az jó neki. Nem látom, hogy számomra bármi előnye lenne. 

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Ez igaz.

Viszont engem a saját problémám érdekel, nem az asszonyé :-D

Komolyra fordítva, tényleg a saját igényeimből indultam ki, az ő igényeit csak mellécsaptam a nice to have részbe, hátha van valami, ami nekem is jó meg neki is. Nem gondoltam végig, és nem kezdtem el neki keresni valamit.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Miert nem jo egy sima hitelkartya?

Lehet top-upolni

Egy sima hitelkártyát top-upolni egy másik hitelkártyával? Nem vágom, mire gondolsz itt. Balance transferre? 

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Nekem van Revolut is és Auchan (Oney) hitelkártya... az Oney árfolyam az elszámolási napon alacsonyabb volt mint akkor a Revolut váltási árfolyam. Szóval ha valakinek hitelkártya kell, én azt ajánlom. Egyébként nincs hozzá közöm (azon kívül, hogy nekem van ilyen) és azt sem tudom, hogy van-e az árfolyamokról valahol valami hivatalos infó, de eddig minden alkalommal 4 kölönböző pénznemben (EUR, HRK, RSD, GBP) is ezt tapasztaltam.

 

Mundjuk azt sem értem, hogy hogy lehet, de a Blahán van (legalább) egy pénzváltó aki (néha) szintén jobb árfolyamon ad el valutát (de ha nem is jobb, akkor is csak minimálisan rosszabb - GBP esetén 1 forinton belüli különbség), mint ahogy a Revolut vált... Lehet sokan vesznek forintot és ha minimálkisan középárfolyam felett eladja, még az is jó neki.

 

Szerk: Az Oneyről közben ezt találtam a hirdetményükben:

A Hitelkártyával nem forintban végrehajtott tranzakció esetén, az áru vételárának, szolgáltatás díjának devizában kifejezett értékét a nemzetközi kártyaszervezet (MasterCard), az általa meghatározott árfolyamon váltja át a Társaság elszámoló devizanemére (MasterCard EURO). A Társaság ezt a devizaösszeget a hirdetményben megjelölt, a hitelkeret terhelésének napján érvényes árfolyamon váltja át forintra. A külföldön végrehajtott tranzakció elszámolása során felmerülő esetleges árfolyamkockázatból fakadó költségeket a Főkártyabirtokos viseli.

Köszi, ezt megnézem.

Márciusban néztem már, de a számla nyitásuk csuklott, és 3-4 próbálkozásra se sikerült azt a számlát megnyitni, amit az elején kiválasztottam (hanem egy másikat, amire semmi szükségem nem volt, nyitott meg elsőre. A többi próbálkozás során már figyeltem, és amikor rossz irányba ment, kiléptem és mással próbálkoztam).

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Curve-n keresztül futtasd meg a revora a top-upot, és kész is :) ismét vásárlásnak könyvelődik

Valakinek van normális use case arra, hogy mire jó a Revolut? Nekem is volt mert van deviza befolyásom, de megszüntettem a normális support hiánya miatt. (egy alkalommal 1000 EUR-t duplán terheltek és három hónap szarakodás után kaptam vissza, órákat basztam el a chat-en) 

Ami use case-eket eddig én hallottam az a fillérbaszás kategória, szerintem... 

Attól hogy te nem tudsz ilyen helyzetet még van, hidd el. Én meg napi szinten használom, és rengeteg embert látok magam körül akik szintén. Közös kajarendelés, használt cuccok adásvétele, ovi csoportpénz fizetés, etc... Én nem tartom magam egy nagy Revolut usernek, de csak a héten volt 6-7 ilyen tranzakcióm ránéztem most, és ezek alapján írtam a fenti példákat. Ezek mindegyike banki utalás lett volna, netbankos baszakodással, vagy ami még rosszabb, a  "tudsz visszaadni?" féle macerával (már ha egyáltalán egy helyen vagyunk az illetővel fizikailag, és van készpénz annál akinek fizetnie kellene).

Az "eddig is meg lehetett oldani" persze igaz, de így nézve semmi másnak sincs értelme, ami jobb, gyorsabb, kényelmesebb, olcsóbb. Ha ezek egyike sem szempont, akkor elfogadom, hogy nincs értelme a Revolutnak, vagy a hasonló szolgáltatásoknak :)

Hello!
Lehet van olyan magyar bank aki ezt (már) tudja, de én itt találkoztam először azzal a lehetőséggel, hogy telefonos applikációval AZONNAL lehet tiltani/engedélyezni egy bankkártyát. Ha úgy jobban tetszik "felfüggeszteni".

Mióta megvan, én csak is ezt a (virtuális) kártyát használom online vásárlásokra.* Ennek alternatívája lehet a legtöbb banknál "internetes kártya" néven forgalmazott lehetőség, de az enyémnél pont nincs ilyen.

Egy korábbi bankomnál volt ilyen internetes kártya, ott a bevett használat úgy nézett ki, hogy:
1. Fizetés előtt "megsaccoltad" a költeni kívánt összeget és az online banki felületen "számlák közötti átvezetés"-t használva fedezetet tettél a kártyád mögé. (sportszerű nehezítés volt, ha nem forintban költöttél)
2. Lezajlott a fizetés (megvártad, amíg ténylegesen könyvelődik)
3. A tranzakciót követően "lenulláztad" a kártyát, hogy ne maradjon rajta fedezet. Hiszen a kártya aktív maradt továbbra is, így ha hagytál rajta egyenleget, akkor az adatok ellopása esetén ugyan úgy buktad a pénzed. (Holott ezért csináltad az egészet...)

Ennél azért jóóóval kényelmesebb az a folyamat, hogy a fizetés előtt 2 másodperccel rányomok, hogy "enable", majd ha megjött a notification a fizetésről (kb azonnal, s nem órák, napok múlva...), akkor pedig ismét disable.

* Ugyan ez működik a fizikai kártya esetén. Ez pedig külföldi utazások során jön jól, ahol ismeretlen terminálokban kénytelen használni az ember.

Van számos use case (én írtam kettőt), de az, hogy valami _számomra_ normális use case egyáltalán nem jelenti azt, hogy számodra is értelmes.

Egyfelől.

Másfelől ha egy kisebb összeg megtakarítását fillérbaszásnak gondolod, akkor valószínűleg a legtöbb use-case neked nem lesz érdekes. Mondjuk az én két use case-em pont nem, de a legtöbb tényleg arról szól, hogy az ember ugyanazért a szolgáltatásért különböző szolgáltatóknál különböző összeget fizethet, és az emberek nagyobb része inkább az olcsóbbat választja.

Mondjuk százalékosan kicsi eltérés is nagyobb összegeknél már minimum forintbaszás, nem fillérbaszás ;-)

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Nezted, tenyleg mashogy terhel?

Kollega mondta hogy unicredit/erste eseten mashogy, viszont mkb a regi modon terheli, szoval nem biztos, hogy (kizarolag) a revolut tehet rola.

transferwise ? az osszes kivanalmadat teljesiti ; hitelkártyával lehet top-upolni ( ugyan nem ingyen ),  online lehet fizetésre használni es át lehet belőle utalni a pénzt a sima angol bankszámlára a normális (de nem ingyenes) azonnali átutalással , Lehet vele POS terminálnál fizetni (van ingyenes mastercard ), és havi bontásban ügyes kimutatásban mutatja... (a kulonbozo penznemu alszamlainkent tudsz kimutatast letolteni havi bontasban)  

Ráadásul közvetlen, névre szóló átutalással fogadhatsz:

fontot brit számlaszámmal,
eurót belga (korábban német) számlaszámmal,
amerikai dollárt amerikai számlaszámmal,
ausztrál dollárt ausztrál számlaszámmal,
új-zélandi dollárt új-zélandi számlaszámmal,
zlotyit lengyel számlaszámmal.

És szerintem jönnek még mások is.

Érdemes elolvasni a prohardver adott fórumát, nem kis ferdítés/csúsztatás a cikk!

Próbaképp toltam rá 10.000ft-ot délután.

A BudapestBankos tranzakciók között így jelent meg:

 

Megbízás típusa: Vásárlás.

KoviX

OK, de én 11 ezer fontot akartam rá tölteni. Lehet, hogy vásárlásként könyvelték volna le, csak épp nem hajtották végre, a kp felvételi limit miatt.

Lehet, hogy 400 darab 10 ezer forint körüli értékű top uppal fel tudnám tölteni ugyanezt az összeget, csak éppen az egészet a gyorsasága és az egyszerűsége miatt használtam eddig. (És nem tudom, hogyan működik a limit, lehet, hogy naponta csak 1-2 ezer fontot lehet készpénzezni, szóval eltelik egy hét, mire a teljes összeget be tudom küldeni).

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Hitelkártyával nem töltünk prepaid kártyát. Aki emiatt kezd most panaszkodni az fordítva ül a lovon.

(Crosspost)

+1 Én is olvastam a cikket, csak a helyett hogy idejöttem volna fikázni a Revolutot egyből, kicsit jobban utánaolvastam a dolognak. Természetesen csak a hitelkártyások érintettek, az a csoda hogy eddig úgy működött ahogy. Amúgy ettől még bankkártyás fizetésnek minősül a tranzakció, tehát a bank nem számolhat fel olyan összeget amit egy ATM kivétnél pl. (az Erste ezt amúgy elcseszte, de ezeket az összegeket vissza is adja). Az új mcc kód amit a régi helyett küldenek, arra való, hogy az eladó oldal jelzi vele a banknak, hogy a vevő olyan szolgáltatást vett igénybe, amiért pénzeszközt kapott (jellemzően pl. pénzváltóknak vagy pl. kaszinóknak kell ilyen kódot küldeniük). Ezt a bank arra használja, hogy hitelkártya esetén más kamatot ad rá, és más feltételeket biztosít.

Debit kártya esetén ennek a egésznek semmi jelentősége, ott nincs változás.