TCOM ZTE Speedport Pooe PassThrough hogyan?

Sziasztok! Kint vagyok egy cégnél egy elszigetelt telephelyen, városon kívül. Kizárólag TCOM ADSL kapcsolat van, de ennek is örülni kell. Van itt egy csoda-modem, ZTE SpeedPort Entry 2i névre hallgat. Emögé szeretnék betenni egy MikroTik router-t úgy, hogy távolról tudjam kezelni. Ha a ZTE modemen DMZ-e teszem a MikroTik Router-t, akkor minden jól működik, kivéve hogy az ssh loginok blacklist-je nem fog menni, mert minden bejövő kapcsolatot ugyan arról az IP-ről fog látni. Szóval arra gondoltam, hogy PPPoE pass through módba teszem ezt a csoda modemet, és akkor mindenki örülni fog. Az internet/WAN/WAN Connection menüben be is állítottam hogy PPPoE pass-through=on, lementettem és újra is indítottam. Ennek ellenére még mindig azt csinálja, hogy följelentkezik PPPoE-vel és NAT-ol. Mit lehet ezzel csinálni, valaki találkozott már ilyennel?

Egyéb infó: ezen a modemen van még 2 telefon vonal és egy mobil cella is. Szóval a WAN részét nem tudom kikapcsolni, és az sem megoldás hogy cseréljem le a modemet. (Mert akkor nem lesz telefon...) Az egyetlen megoldásnak a PPPoE pass through látszik.

Hozzászólások

"Ha a ZTE modemen DMZ-e teszem a MikroTik Router-t, akkor minden jól működik, kivéve hogy az ssh loginok blacklist-je nem fog menni, mert minden bejövő kapcsolatot ugyan arról az IP-ről fog látni."

Ez nem igaz.

Szerintem nem olvastad el rendesen a kérdést. A ZTE-ben jelenleg nem sima port forward van beállítva hanem DMZ-ne van téve a MikroTik. De az alap probléma ettől teljesen független. Akár port forward akár DMZ, a blacklist-be ugyan úgy a ZTE belső IP címe fog bekerülni.

Lehet hogy te arra gondoltál, hogy a ZTE modemben van valami blacklist? De ez nyilván nem lehet, hiszen az SSH login sikerességét csak a MikroTik tudja ellenőrizni, ezért blacklist-re is csak ő tudja tenni az IP-ket.

Se a port forwardnál, se a DMZ-nél (amely mellesleg DMZ host consumer eszközök esetén és nem valódi DMZ) nem cserélődik ki WAN irányból a forrás IP címe. Ez alól kivétel, ha belülről próbálod elérni a WAN IP címén, akkor hairpin NAT miatt cserélheti a forrás IP címet a router (címfordító) IP címére.

Javaslom ellenőrizd a beállításaidat és nézz meg egy Wireshark trace-t!

A routerekben a portforward annyit tesz, hogy adott külső port-ot (port range-et) forwardol adott belső IPcím:port (:portrange) -ra.
Adott protokollon (TCP és/vagy UDP)

A DMZ annyit tesz, hogy MINDEN portot, amire nincsen egyéb portfwd szabály, a DMZ-ben megjelölt belső címre továbbítja.

Ehhez annyit tennék még hozzá, hogy - implementációtól függően - egyéb protokollokat is a megfelelő belső hostra szokott irányítani a DMZ. Tehát nem csak az UDP/TCP párost, amit port forward-al is lehet, hanem például GRE-t is (47-es IP protokoll), ami így NAT helper nélkül is megy.

De igaz. Kipróbáltam. Szerintem nem ugyan arra gondoltunk.

Így állítottam be a brute force elleni védelmet:

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Bruteforce_login_prevention

A MikroTik jelenleg DMZ-ben van (mert nem megy a PPPoE pass through). Ha valaki sokszor sikertelenül próbál bejelentkezni a MikroTik router-re, akkor blacklist-re kerül. A blacklist-be nem a távoli valódi címe kerül be, hanem a ZTE model belső LAN-os címe. Mivel a ZTE modem NAT-ol. Tehát ha BÁRKI próbálkozni fog sokszor SSH-val, akkor a MikroTik le fogja tiltani a ZTE címét és onnantól kezdve senki nem tud bemenni SSH-val (én sem).

Kipróbáltam, így működik. Ez tény.

A PPPoE passthrough nem azt jelenti, hogy Ő nem fog tudni PPPoE-zni attól még. Tehát amit tenned kell, hogy átírod a PPPoE bejelentkezési adatokat a ZTE routeren, az alapra állítod (elvileg volt valami 3play-el kezdődő default cím, ami a VOIP-hoz elég). És ezután már fogod tudni használni a Mikrotiken a logint. Kitudod probálni úgyis, hogy simán egyelőre csak kitörlöd a belépési adatokat a ZTE-n.

Szerk.:
Megtaláltam neked a default logint:

Username: 3play_cpe@telekom.hu
Password: Gei7eike

Köszönöm! Most hogy megoldódott az ssh blacklist probléma, gondolkozom rajta hogy visszamenjek-e a céghez hogy ezt átállítsam. Mert így is működik, DMZ-vel. Ha most megpróbálnám beállítani úgy ahogy Te írtad, akkor az utazgatással együtt fél nap, és nem is biztos hogy sikerülne.

A másik ami eszembe jutott, hogy ha bármi probléma lesz a modemmel vagy a hálózattal és reklamálok a T-Systems-nek, akkor a level 1 ügyfélszolgálatos nem fog továbbengedni addig, amíg le nem reset-elem a modemet. (Sőt még az sem lehetetlen hogy távolról reset-elik nekem.) Ha ez pont akkor történik amikor szabadságon vagyok, akkor annál a cégnél egyáltalán nem lesz net. A mostani verzióban egy modem hard reset után is elérhető lesz az internet, és egy kis segítséggel távolról újra tudom éleszteni.

Nem olvastam végig a teljes thread-et.
ZTE modemmel működik passthrough, de az a tapasztalat hogy te nem fogod tudni beállítani.
2x is jártunk már úgy hogy a modemben be volt kapcsolva passthrough, de nem ment. Dump-oltuk a forgalmat nem PPPOE csomagok nem is jutottak el a mögötte lévő eszközhöz.

Az első esetben 2 telefonálás után a supportos hajlandó volt belenézni távolról a modembe, ő más módon bekapcsolta, és láss csodát ment!
A második esetben a supportos azt kommunikálta hogy ez a modem nem is tud passthrough, más eszközt nem lehet mögé rakni, ez a T gyakorlat. 2-3 újratelefonálás után másik supportossal sikerült végül is átkapcsoltatni, és azóta ott is megy.

Annak, akinek ilyen problémája van, az imént sikerült megoldanom (ahogy quash kolléga leírta), mert hiába a PPPoe pass-through opció a WAN config alatt, akkor sem működik, ha átkapcsolod (nekem a fenti 3play user-es megoldással sem ment). Teendők:

  • felhívod az ügyfélszolgálatot
  • hard-resetelteti veled a HGW-t (tollal benyomod a táp melletti gombot kb. 10 másodpercig, majd újraindul a cucc)
  • 1-2 perc, míg feljön (az ACCESS led stabilan világít), ezután távolról átállítja a HGW-n a PPPoE pass-through-t, és működik
  • ha esetleg lakossági CGN-es NAT címed van, itt gyorsan mondd be, hogy tegyék át publikusra (szó nélkül megcsinálják), egy DDNS és már működik is a távelérés