[Valószínűleg megoldódott] Wifi X-akta

Sziasztok!

Adott 3 eszköz:
- Egy Asus RT-N18U router, ZTE Speedport Entry 2i T-Com -os modemmel,
- Egy 2013-as kiadású MacBook Air,
- És egy iPhone SE.

Van, hogy gondol egyet és nincs net. Van, hogy sehol (pedig T-Com modem szerint van!), Van, hogy laptopon nincs, telefonon van. vagy egyik telefonon van, másikon nincs. A mai produkciója pedig: webes böngészés van, SSH nincs, Viber nincs, ownCloud nincs.
Aztán órákig minden happy és csak wifin tapasztalom ezt.

Ma cseréltem UTP kábelt a ZTE és az Asus között, az eredmény: nuku net az Asusra csatlakozva. Az admin felület is csak telefonon töltött be. Hiába raktam gyárira, nem segített rajta.

Jó lenne eldönteni és kideríteni mi a hiba, mert kell a net.

Logban nem látok hibát, viszont van, hogy 8-10 idegen SSID -t is lát a Mac, a csatornakiosztás auto-n van.

Fejlemény: Az Asus router random újraindul...

Segítsetek, ha további infó kell, ne kíméljetek!

Köszönöm.

Valószínűleg proxy észlelés gond van, mert hirtelen megoldódott az SSH probléma is, amint kikapcsoltam.

Hozzászólások

Mit jelent konkrétan a "nincs net"? Nem kapsz IP címet, a névfeloldás nem működik, vagy a névfeloldás eredményéül kapott IP címre nem épül fel a TCP/IP kapcsolat? Amikor külső IP-t nem tudsz elérni, akkor a belső eszközök IP szinten látják egymást?

--
http://eVIR.hu
Elektronikus Vállalatirányítási Információs Rendszer

> ZTE Speedport Entry 2i T-Com -os modem
> T-Com modem

Miért írsz következetesen modemet? Ez az eszköz sokkal több annál.
Lehet, hogy csak modemként, bridge módban használod?
Ha esetleg mégsem csak modemként használod, akkor hogy épül fel a hálózatod?

Cserelj tapot az Asuson! Tipikusan gyengelkedo tap szokott ilyet okozni.

Vagy ha mar hozzanyulsz, akkor inkabb csereld valami normalis eszkozre: Cisco, Mikrotik, Ubiquiti.

-1: normálisan működik ez. BTW: ismerősöm gigabites SOHO router-e (4-szeres áron) nem hajtja ki a Digi netet (1 Gbps/200 Mbps), ez az olcsó doboz meg igen. Nyilván az sem nagy vas, de otthonra ez az ASUS doboz erős versenyző és van hozzá normális support, 3 havonta firmware update. (Valószínű az AC hiánya miatt fogom csak lecserélni a nagyobb testvérére.)
--
https://naszta.hu

Sajnos nem tudom van e az iPhone -ra valami wifi teszt.
Nálam, nyócker, 3. emelet, több mint 12 wifi -t látok.
Vagyis nem azért nem kapcsolódik, vagy lassú mert nincs hanem mindenfelől zavarják.

* Én egy indián vagyok. Minden indián hazudik.

"Fejlemény: Az Asus router random újraindul..."

Próbálkozhatsz valami custom firmware -el, vagy kuka.

--
debian,libreelec,openmediavault,ubuntu,windows,arch,lineageOS
zbook/elitebook/rpi3/nexus5_hammerhead

Az, hogy a forrását meg lehet nézni, az semmit nem jelent - nem egy esetben futott már bele a világ abba, hogy bár meg lehetett tekinteni a forrást, de orrdító lukakat csak akkor vették észre, amikor már az azt kihasználó desznyóság megjelent. Vagy épp a dd-wrt esetét is felhozhatnám: éveket (meg egy refaktoringot) túlélt az elvileg publikusan elérhető forrásba bedrótozott kettő darab iptables szabály...

Ja, a Tomato tud 900Mbit/s-ot natolva pppoe-be csomagolni? Dual stack, v4 és v6 külön pppoe-vel megspékelve. Tud-e oob olyat, hogy adott mac csak meghatározott időszak(ok)ban forgalmazhat?

Veled egyetértésben én is egy lehetőséget (tudni _lehet_) és nem egy tényt (tudjuk) mondtam.

"Tomato tud 900Mbit/s-ot natolva pppoe-be csomagolni?"
Nem tudom, de ha szükségem lesz rá, utánanézek és ez alapján döntök.

"Dual stack, v4 és v6 külön pppoe-vel megspékelve"
Nem tudom, de ha szükségem lesz rá, utánanézek és ez alapján döntök.

"Tud-e oob olyat, hogy adott mac csak meghatározott időszak(ok)ban forgalmazhat?"
Nem tudom, de ha szükségem lesz rá, utánanézek és ez alapján döntök.

--
debian,libreelec,openmediavault,ubuntu,windows,arch,lineageOS
zbook/elitebook/rpi3/nexus5_hammerhead

"Vagy épp a dd-wrt esetét is felhozhatnám: éveket (meg egy refaktoringot) túlélt az elvileg publikusan elérhető forrásba bedrótozott kettő darab iptables szabály.."
Ez vajon a jelenlegi publikált firmwarekben is benne van? Én legalábbis nem találtam idegen szabályt az iptables szabályok között.

--
"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség

Nézd meg a forráskódban :-) Anno egyébként a vpn-es buildbe került bele csak (nekem pont arra lett volna szükségem), a forráskód alapján erősen belegányolás-jelleggel csücsült benne ez a disznóság, hogy zóta kiszórták-e belőle, vagy épp raktak bele mást, azt nem tudom, az viszont tuti, hogy eklatáns példája annak, hogy a nyílt forráskód semmire sem garancia - a biztonságos, hátsó ajtó nélküli eszközre sem.

"
eklatáns példája annak, hogy a nyílt forráskód semmire sem garancia - a biztonságos, hátsó ajtó nélküli eszközre sem."
- de hiszen pont ez biztosította azt, hogy egyáltalán kiderülhessen valaha is az ilyesmi.

--
"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség

Nem ez, hanem az, hogy bejelentkezve a normál konfigurációban lévő beállításokon felül is volt iptables szabály, és a beállítások kipucolása után újraindítva a dobozt ott figyeltek. Aztán strings jól megmondta, hogy melyik binárisban figyel ilyesmi, a forráskódot csak utána túrtam át - azt a forráskódot, amit bárki láthatott, bárki vilmázhatott, hogy az a bedrótozás ott mi, a vpn-es buildekben (benne volt néhányban...) mit keres ilyen rule...

Az, hogy _honnan_ (és mikortól) került bele a nem kívánatos szabály, az a forráskódban látszott, de a disznóság ténye előbb derült ki. Bővebben: https://hup.hu/node/59454

"Tomato tud 900Mbit/s-ot natolva pppoe-be csomagolni?"
Nem mértem, de be lehet kapcsolni a hw nat-ot (modprobe bcm_nat).

"Dual stack, v4 és v6 külön pppoe-vel megspékelve"
Igen. Magyarországi Digivel kipróbáltam. Működik.

"Tud-e oob olyat, hogy adott mac csak meghatározott időszak(ok)ban forgalmazhat?"
Igen.

A "be lehet kapcsolni", pláne így elég távol van a gyári megoldástól, már ami a "használni akarom, nem tutujgatni" felhasználást illeti. A "menj be ssh-val és add ki a(z) ...parancsot" meg a "webes felöleten telepítsd hozzá az x, y, z csomagot, majd a beállításához..." ugyancsak nem ez a kategória.

*ásit*

Nem kell bemenni ssh-n, mert a tomato -n van webes script felület is. Egyébként meg ha vágyódsz arra hogy soha semmit ne kelljen finomhangolni vagy az end user interfészen továbbmenni akkor dobj el mindent, és menj el az nlcafe-ra fórumozni.

--
debian,libreelec,openmediavault,ubuntu,windows,arch,lineageOS
zbook/elitebook/rpi3/nexus5_hammerhead

Gyuszika, te meg menj aludni :-P Itthon nem reszelni akarom az eszközeimet, hanem használni. Elég nekem a munkahelyen ilyesmivel foglalkozni... És igen, néha nem akar az ember a végfelhasználói szinten túl belemászni dolgokba, mert nem éri meg a ráfordított időt - sokszor még munkehelyen sem.

Onnan indultunk hogy a drágalátos Anusz router újraindul. A népi hagyomány szerint ilyenkor nekiesünk a "finomhangolásnak" :)

szerk.: vagy veszünk működőképes routert. Nekem otthon egy gagyi WR841N v12-m van, gyári (!!!!) szoftverrel. És működik. Plot twist :)

--
debian,libreelec,openmediavault,ubuntu,windows,arch,lineageOS
zbook/elitebook/rpi3/nexus5_hammerhead

Nem, ilyenkor a tápot nézzük meg, mint esélyesen döglődő alkatrészt, lehúzzuk róla az USB-s eszközöket, ha vannak, satöbbi. Ha sw miatt borulna rendszeresen, akkor nagy az esélye annak, hogy másnál is előjön ilyesmi, amit azért Asus, mint gyártó (az anusz egészen más...) biztos, hogy javítana.

Az Asus mint gyarto csak akkor csinal barmit, ha mar eg a talpa alatt a forum. Peldaul WL500gp-n a QoS nem mukodott 1 evig, mert a kinai elrontott egy ajax hivast.

De ez persze mas gyartora is igaz. Peldaul Ubiquiti UAP LR/Pro PoE-s zummogese egy vicc. De AC szeriaban mar nem hallottam ilyen hibarol.

Az RT N18U doboz egyik frissítésébe sikerült belefejleszteni egy masszív sávszélesség-korlátot okozó bugot, ment a hibajelentés, a következő verzióban javították: https://hup.hu/node/154755

Ha az "ég a talpa alatt a fórum" azt jelenti, hogy 4-6 hét kell az új build kitolásához, akkor igazad van, de szerintem ennyi idő más, home kategóriás eszköznél is eltelik a javítás kibocsátásáig.

TPLink-nél az automatikus csatornakiosztás is produkál ilyen bizonytalanságokat. Az "Enable short GI" ha be van pipálva, akkor is van ilyen.

-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
/usr/lib/libasound.so --gágágágá --lilaliba

Nézd meg, hogy a router tápegysége mekkora feszültséget és ampert ad le. Vegyél egy univerzálisat, állítsd be ugyanakkora feszültségre, és ugyanakkora, de inkább több áramerősségre és úgy nézd meg.

Vagy veszel újat. vsz kiszáradtak a kondik a tápegységben és nem azt a feszültséget és áramerősséget adj le, mint amit a router kér.

> Vegyél egy univerzálisat, állítsd be ugyanakkora feszültségre, és ugyanakkora, de inkább több áramerősségre

Félrevezető, amit írsz. Az "állítsd be... ugyanakkora, de inkább több áramerősségre" javaslatoddal van leginkább probléma. Labortápoknál van olyan lehetőség, hogy be tudod állítani az áramkorlátot, de ez nem azt jelenti, hogy mindig annyi jön majd ki belőle, hanem csak azt, hogy ennél többet nem fog engedni. A labortápok, illetve a hasonló képességű tápegységek túl drágák ahhoz, hogy egy SOHO routert tápláljunk velük. Remélem, nem áramgenerátorra akarod ráköttetni az emberekkel a routereiket....

Az univerzális tápegység fogalma is tisztázásra szorul. Lehet venni olyanokat, amikben a transzformátor szekunder tekercse többféle megcsapolással bír, így egy sokállású kapcsolóval többféle váltakozó feszültség közül választhatsz, ami ezután egy egyenirányítóra kerül, aminek a kimenetén van egy megfelelő értékű elektrolit kondenzátor. Ezek nem stabil feszültséget adnak az kimenetükön, mivel az függ a kapcsoló állásán túl a bemenő feszültség változásától és a terhelés nagyságától is.

Vannak olyan routerek, amik nem igényelnek stabil bemenő feszültséget, ezekhez a fenti elven működő tápegységből megfelelő lesz olyan, aminek a terhelhetősége nagyjából megegyezik azzal, amit a router kíván. Pl. a router adatlapján az szerepel, hogy 9V/1A, akkor vehetsz egy min. 1A terhelhetőségű tápegységet, amit be tudsz állítani 9V környékére. Ekkor is használhatsz olyant, aminek stabilizált kimenő feszültsége van, de nem fontos, arra kell csak figyelni, hogy nagyon ne térj el a 9V-os értéktől egyik irányban sem, mivel nem tudod, hogy mi van a routeren belül. Pl. egy 10V-os elkó nem fog örülni a 12V-os feszültségnek, nem biztos, hogy min. 16V-ost tettek bele. Az igényeltnél sokkal kisebb feszültség esetén működési problémák lesznek.

Ha a router specifikációjában azt olvasod, hogy 5V/1A, akkor a fent vázolt elvű tápegységet kerülni kell, ebben az esetben olyant érdemes venni, ami stabilizált 5V-ot ad, mellette legalább 1A terhelhetőségű.

Most érdekes felállás van:

Eddig volt net, ahogy illik. Elmentünk, majd miután hazajöttünk, már alig volt net. Most reseteltem a routert, CFG-t visszatöltöttem, azóta van minden, kivéve SSH-t. Igen, terminálról NEM TUDOK csatlakozni egyik VPS-emre, pedig ezermillió százalékra mondom, hogy a visszatöltött CFG egy flottul belőtt cucc.

Buta kérdés, de ilyenkor mi a mizu? :D Ja, RDP van, Viber, Skype, meg időjárás widget is, csak kivéve SSH nincs...

--
-- Üvegfiú - Csontkemény harc
Tégy Jót!®