OpenWRT Router Olcsón (2016) [Megoldva]

Sziasztok,

2014-ben már volt egy hasonló téma.
Ezt a témát szeretném most újra feldobni, mivel az akkor ajánlott eszközök nagyrésze már nem / nehezen beszerezhető.

A rendelkezésre álló összeg kb. 25.000 Forint (Ennyiért még a TL-WDR4300 néhány helyen beszerezhető).
Van esetleg ennél jobb választás ebben az árkategóriában?

Ami futna rajta (a szokásos hálózati szolgáltatásokon kívül): Samba és DLNA (külső merevlemezről), Nyomtató szerver, 5 GHz WLAN.

Köszönöm a segítséget, az Asus RT-AC55U lett a befutó!

Hozzászólások

OpenWRT alapon a HW-NAT nem támogatott ezen a router-en, ami persze nem feltétlenül jelent hátrányt a gyakorlatban.

Èrdemes a Supported Devices oldalt böngészgetni:

http://wiki.openwrt.org/toh/start

--
robyboy

Ha nem kell feltétlen nagyon erős wifi, akkor TL-WR1043ND még mindig elég fasza (v3at még kapni is).
De mint az előző hozzászóló a támogatott HW-k listája fent van a wikin. Ennyi pénzből valószínű, hogy nem kapsz se linksys-t, se mikrotiket, szóval TP-Link vonalon nézegetnék. Mostanság láttam, Tenda nevű olcsó routert, amire szintén lehet openwrt-t tenni és valahol a neten írták róla, hogy nem szar.

FathoM

30-ért van TP-Link Archer C7, és akkor az már AC-s.

Tendá-ra inkább Tomato-t.. Persze már amelyikre van..
--
God bless you, Captain Hindsight..

Mostanra eltelt 8 hónap, hasonló árkategóriában van-e azóta jobb vétel, mint az Asus RT-AC55U?

Csak a "sima router" funkciókra van szükség, nem szükséges USB port, de gigabites hálózat és Dual Band WiFi mindenféleképp elvárás lenne az OpenWRT támogatás mellett.