Egyre jobban szeretek itt, az ember ha megszokja a workload-ot és eltekint egy-két hülye tárgytól, még jól is érzi magát az egyetemen.
Órarend:
Pénzügytan I.-II: -
IR-fejlesztés III: Kifutó tárgy, lényegében UML modellezésre és egy pici adatbáziskezelésre épül. Projekt beadandó, megajánlott jegy.
CASE-technológia: Hasonló mint az IR III., csak itt egy komplett dokumentációt és megvalósíthatósági tanulmányt is hozzá kell írni a projekthez. A végén ezt prezentáció formájában kell előadni. Nekem tetszett.
Informatikatörténet: Nem kifejezetten izgalmas annak, aki már érettségi során elsajátította a magyar informatikatörténet minden részletét. 10 oldalas beadandót kellett írni egy régi informatikai vívmányról, CD-re (!) írva. Azért a beadás módja hű maradt a tárgy nevéhez.
Általános statisztika: Nem jött be. Már nem is igazán emlékszem miről szólt.
Szoftver-technológia II: Legnagyobb vicc tárgy amin valaha ültem. Egyik részről OOP-t oktattak, másrészől pedig UML-t. Az előbbiről semmilyen formában nem készült jegyzet, se dia, se semmi. A vizsga nevetséges (tippelős) volt, pár ismerősöm tippelve átment rajt készülés nélkül, én meg az egész órai anyagot bevágva se jutottam tovább. Úgymond be kell "mákolni".
Programozás II.: Bejött! Az aláíráshoz egy választható projektet kellett elkészíteni, (Legyen ön is milliomostól kezdve mátrix függvénykönyvtárig) amelyet teljes dokumentációval kellett alátámasztani. Vizsga olyan alap dolgokból áll, mint file R/W, mátrixműveletek, randomszám-műveletek, mutatótömb műveletek, parancssori kódolás, etc.
Diszkrét matematika és kódelmélet: Gráf, gráf, és még több gráf. Útvonal-problémák, hálózati folyamok, és egyéb ilyen nyalánkságok. Személy szerint én nagyon untam.
Operációs rendszerek: Messze a legjobb és leghasznosabb óra. Sokat segített, hogy a tanár rendkívül felkészült és segítőkész volt. Fejlődéstörténet, kernelek, folyamatok, ütemezés, filerendszerek, stb. Volt mellette egy gyakorlati óra is ahol a registryvel meg alapvető beállításokkal ismerkedtünk a Windows oldalon. A Linux oldalon virtuális gépre telepítettünk Ubuntut és ott terminál parancsokat tanulgattunk. (so far)
Valószínűségszámítás és matematikai statisztika: Szerintem a neve mindent elárul. Mindenhol 0 és 1 érték közötti eredményeket kapunk. Hát az órát is ebbe a tartományban értékelném a tízből.
Numerikus módszerek: Ez a tárgy lineáris algebra reloaded. Mivel az a tárgy nagyon bejött, így ez is!
Vállalati információs rendszerek I.: Egész jó óra, szinte minden órán van egy vendégelőadó, aki egy nagyvállalat adott projektjét mutatja be. Érdekes és hasznos.
... meg még egyéb filler felvehető tárgy.
Ez a négy félév arra ébresztett rá, hogy az egyetem nem feltétlen a munkához szükséges tudást akarja átadni, hanem megpróbálja a munkához szükséges munkamorált beégetni a hallgatókba. Én még mindig azt mondom, hogy interneten az egész anyag 99%-a elsajátítható, viszont mégicsak jobban és többet tanul az ember az intézményi keretek közt. (Persze ez nem mindenkire igaz.)
Szükséges off: A McLaren-Honda egész jó teljesítményt nyújtott a kínai nagydíj időmérőjén. Hülkenberg leváló kereke nélkül akár a Q3-ba is bejuthattak volna a pilóták az együttműködés kezdete óta először. Alonso jó formában van a kihagyást valamint a sérülését figyelembe véve! Személy szerint nem voltam elájulva Vandoorne-tól, aki csak azért tudott Button elé kerülni az időmérőn, mert az utóbbi képtelen volt új kört megtenni az (új) [már régi] időmérő rendszer miatt. A versenyen az első körben már két pozícióval előrébb járt, amikor az autó megadta magát. Szóval Vandoorne a 14. helyről a 10. helyre hozta be, ami ugyan nem rossz egy rookietól, mégis Vettel, Button, Sainz, és Guttierez kiesett előle, szóval effektive ugyan ott fejezte be a versenyt, mint ahol elkezdte. Button elmondási szerint 5. is lehetett volna, de szerintem Button maximum a Williamsek elé a 7. helyre tudta volna behozni a járgányt.
- Dumika blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 1285 megtekintés
Hozzászólások
Talan rajtad meg lehet segiteni, hogy ne legyel oka ilyen kommentek szuletesenek: http://hup.hu/cikkek/20160319/2016_stack_overflow_developer_survey_ered…
Tul sok tantargyadban kertek dokumentalasra, meg UML modellezesre pl., hozzateszem az meg a jobbik eset ha UML oldalrol kozelitik meg az adatbazisokat. Amit az egyed-kapcsolat modellrol tanitanak, azt ugyanis mar a vizsga napjan este tessek elfelejteni mert faszsag az egesz. Top 100 cegbol random 10-es mintabol egyikben sem talaltak egyed-kapcsolat diagramokat, nem veletlen.
Dokumentacio: amire a valo eletben szukseged lesz az osszesen ket dokumentacio tipus (programozo es programozo kozott):
-peldakod peldakod es peldakod
-fuggveny fejlec (es esetleg nemtrivialis esetben class member) folotti /** */ rovid (parszavas) leiras, bemeneti adattipusok es return tipusok, hogy mit lehet varni, kilephet-e hibaval, dob-e exceptiont, lekezel-e minden esetet, stb.
A valo eletben ha egy programozonak mas programozok szamara grafokat meg diagramokat (pl class diagram) kell rajzolgatnia, az mar regen rossz. Nem jo kodstruktura az, amit nem lehet peldakodokkal elmagyarazni, es nem jo dokumentacio az, ami nem peldakodok kore epul. Tessek csak szetnezni a "diploma utan remelem felvesz a Google" kategorias npm+bower repok spammerjeinek a magic JS libjei kozott, ott talalod a legtobb ellenpeldat, a heten 10 fuggvenykonyvtarat talaltam ami lehet hogy pont azt csinalta volna amit keresek, mielott megirnam magamnak. Peldakod egyikben se volt. Sehol. :(
"De hat nem csak programozo es programozo kommunikacioja letezik): dokumentacio nemfejlesztoknek = specifikacio, es semmilyen kodot meg developer nyelvet nem kene tartalmazzon, hogy a kozgaz vegzettsegu fonokod vagy a korabban szakmunkaskepzobe majd esetleg bufeszakra jaro cegtulaj is megertse (meg azt is, hogy mitol tart annyi ideig megcsinalni, ebben agile es scrum segitsegedre lehet, amit szinten basznak egyetemen leadni)
Minden mas kuka amit eteren leadnak. Szomoru hogy ennyi targybol eroltetik, es raadasul valoszinuleg rosszul. Programozas II-nel egyaltalan hogy lehet dokumentalas a tematika resze? Az programozas kene legyen. :(
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A mat.stat, val.szám meg a lemezmező, akarom mondani diszkrét matek később nagyon hasznos lesz - kár, hogy a gyakorlati alkalmazásokat a prog. és hasonló tárgyakban nem rakták mellé.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hejj de erre gondoltam enis, es en akkor meg nem sejthettem... :)
http://karikasostor.hu - Az autentikus zajforrás.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni