Windows frissítések keresésének gyorsítása

Tisztelt Fórumozók!

Nemtudom rajtam kívül más is tapasztalta-e azt a jelenséget, hogy régebbi gépeken a windows frissítésének keresése nagyon sok időt vesz igénybe. A telepítés a keresés után teljesen normálisan lezajlik de a keresés sokszor fél napot is igénybe vesz.
Lehet tudni ennek az okát, van esetleg megoldás arra, hogy a folyamat gyorsítható legyen?

Hozzászólások

MIt jelent a "régebbi gép"? A CPU-t pörgeti 100%-on amíg a keresés zajlik, v. 0% környékén tétlenkedik órákig? Nálam, nem túl ócska de nem is vadonatúj 8.1-es gépeken az utóbbi eset szokott zajlani. Valószínűleg "by design", nincs mit tenni...
--
WP8.x kritika: http://goo.gl/udShvC

WSUS Offline Update - http://www.wsusoffline.net/

Jó előre letölt a frissítések, letöltött tartalom jól eltesz, majd használ amikor kell.
Tudom, hogy nem megoldás a problémára, sajnos, esetleg frissítésekkel integrált telepítők készítését szoktam ajánlani (vagy beszerezni, bár ilyet megbízható és nem pistike által kókányolt forrásból igen nehéz szerezni).

Egyébként sub, cégnél engem is ki tud akasztani pár lassabb gép, ami a szomszéd szobában lévő wsus-szerverről órákig keresi a frissítéseket...

Mire gondolsz??? Én eddig mindig úgy használtam, hogy .iso-t generáltattam vele, arra odapakol egy UpdateInstaller.exe-t, azt elindítom, bepipálom melyik termék frissítése kell (ha kértem olyan csomagok letöltését is, mint Visual C++ Redist csomagok, Defender update-k stb), Automatic reboot and recallt kipipálom, katt a Start gombra aztán a többit megoldja (telepít, újraindít, ha kell neki még ideiglenes admin usert is csinál magának). De ha nem kérsz tőle isot, akkor is használható így.

Konkrét választ a kérdésedre nem tudok adni, csak egy javaslatot: WSUS Offline Update. Teljes megelégedettséggel használom egy jóideje, ha MS Windows telepítése kerül napirendre.

Szerk.:

Úgy látom, hogy a probléma (lassan talál frissítéseket) továbbra fennáll mindenkinek.

Remélem, segítek ezzel a kis szösszenettel:
Ezt úgy szoktam rövidre zárni, hogy egyrészről használom a fentebb említett WSUS Offline Update-et, majd miután végzett bedugott hálózattal futtatom a Fix Microsoft Windows Update Issues oldalról letöltött WindowsUpdateDiagnostic.diagcab segédletet. Nekem ez a kombináció eddig 100%-os megoldást jelentett.
Vagy csak én vagyok ilyen szerencsés? :)

---
Lehet, hogy kívül szőke vagyok, de belül sötét, oké?!

Igen, ez ilyen. Valahogy rá kell venni a régebbi win felhasználóit, hogy a gyorsabb és újabb oprendszerre váltsanak. Ha másképp nem megy, akkor lelassítják a régit ;)

sajnos igen... múltkor ismerősnek állítottam be két gépet. Mivel kifejezetten a win7-et szerettek volna, így nem updateltem 10-re. Az elsőnél az sp1-esről való naprakésszé válás gyakorlatilag egy napig tartott. A másodiknál már inkább próbáltam ennek elébe menni és (ha jól emlékszem) WSUS Offline Update-tel előre letöltöttem őket. Bár az sem volt gyorsvonat, de legfeljebb 10 percekben volt mérhető a letöltés. Persze a telepítés akkor is elvett néhány órát, de ebből is a végén indított online update volt a legtöbb.

Régebbóta használt win7-eseken pedig magam is tapasztaltam azt, hogy 1 szálon végtelen ciklust pörget az update, mert izzott a gép, de legalább érezhetően visszafogta.

Nincs összeesküvés elmélet, csak a tények. Lehet csökkentették a kiszolgáló oldali kapacitást, de a pécé oldali folyamat baromi rosszul kezeli ezt. Mint, ahogy kiderült ez Xp alatt sem volt másképp.

Ügyes próbálkozás...
Csak hát topikindito meg se említette h. mellesleg systemcenterje vóna, a másik "hiba" meg amit "javít", az az átkos win10 upgrade-zaklató felrakása. Már persze amennyiben lehet hinni a KB cikkben leírtaknak, mert mostanság a szememben legalábbis totál hiteltelen lett az egész Knowledgebase rendszere. Somethinghappened, oops, reliability improvement blablabla stb egyéb bullshit amit a tényszerű tájékoztatás helyett nyomnak a redmondi barmok az IT admin képébe.
--
WP8.x kritika: http://goo.gl/udShvC

Én a saját tapasztalataimat írtam le. Több rendszeren is, miután feltettem ezt a patchet, a frissítések emberi időn belül (néhány óra, míg azelőtt napok alatt sem) lefutottak.

Szóval én meg vagyok róla győződve, hogy nem a teljes igazság van a KB jegyzékben.

Amint új Windows Update Client patch megjelenik, az legyen az első, amit felraksz. És csak reboot után élesedik az új kód, tehát kell egy plusz reboot, csak aztán lehet search-öt nyomni.

Az általad belinkelt patch októberi/novemberi, decemberben már volt helyette másik (KB3112343), februárban is jött új verzió (KB3135445), márciusban megint (KB3138612).
A februári konkrétan olyan javítást tartalmazott, hogy anélkül a január végén frissen telepített, fullra patchelt gépek (amik januárban ezek után 1 perc alatt tudták futtatni az update search-öt) a februárban megjelent patchek "hatására" már megint órákig ették inkább a cpu-t az update search helyett.
Ergó rendszeresen hoznak elő bugokat a megjelenő Windows patchek az Update Clientben.

Hogy ha már tudják, hogy ennyire nem tudnak programozni, akkor mi a francért nem tud azzal indítani a Windows Update search, hogy kapásból frissíti saját magát? Balfaszok.

Javarészt... sajnos nem csak azt hozzák. Úgy túl egyszerű lenne az élet.

Egyébként már nem csak a WU patchek vannak szarsággal tele, hanem a legfrissebb IE11 sec patch is. Mondjuk egyelőre nem ugat, mert ezek domainban levő Enterprise verziók, de komolyan elgondolkodtam rajta, hogy le kéne kúrni az IE-t vérbe.

http://www.infoworld.com/article/3042155/microsoft-windows/windows-patc…

Értem én hogy villanymotor, de legutóbb 8.1 alatt is gyötrelem volt a frissítések keresése, pedig az pár évvel fiatalabb rendszer, azt hinné az ember hamarabb megvan a (talán) kevesebb frissítéssel... de nem...
Tegnap egyébként betalált ez a topic, kolléga gépe az egyik legutóbbi frissítés után nem hajlandó többet elindulni (pontosabban a Módosítások visszavonása... üzenetig jut el az újraindítás után, aztán egész napra úgy marad), visszaállítás után meg már 2 napja (!!) csak a frissítések keresése fut... Szóval most tartalékba beizzítottam a wsus offline-t, hétfőn egy újabb visszaállítás után inkább azzal próbálkozok.

oprend.hu hasonlóan jó minőség... Csak sajnos ezek a források céges felhasználásra meglehetősen kétes eredetűek, még akkor is ha egyébként legálisan aktiválhatóak (ki tudja valójában mit pakolnak össze a telepítőben). Eddig megbíztam bennük, de szigorúan csak otthoni használatra. Meg aztán, meglévő rendszert ezzel nem frissítesz...

van virtualizalva par windows errefele. windows7 es windows 10.
windows7 nel nalam is orakig tart a "checking for updates..." folyamat.
nemreg kitoroltem a 6-10(!!!) gigasra hizott c:\windows\softwaredistribution\download mappa tartalmat mindegyik windowson.
amellett, hogy lett egy csomo szabad hely, valahogy azota gyorsan lefut a "checking for updates..." folyamat... lehet veletlen egybeeses, lehet, hogy nem.

Nem hiszem, hogy jelentősége van. Vadi új licenceket telepítek éppen most is, sp1 lemezről indítva. Ha este elindítom a keresést, másnap reggelre már be is "mutatja" a "középső ujjat", azaz mit tervez(ne!) telepíteni.

A full Windows Update indítását megelőzően, aktiválás után, már "off"-ból felrakom a legutóbbi Update Agent Managert, Net 4.5.1-et, a VB runtime-okat, végül az IE11-et, és ehhez már kell az "online" állapot. Mindezen "segítő praktikák" ellenére a WU határozottan alacsonyabb priorítással kezeli a W7-eket (Hát még a VISTA-át!!!) mint a W10-et. De ezt elfogadom "büntetésként" a cél érdekében.... (Nem ideges!!!! - Nem ideges!!!!)

:)

Sokat "játszottam" én is korábban az offline frissítés-telepítőkkel. De miután az ilyen frissítés-telepítések után mindig volt a Win futásával kisebb problémám, lassabb működés, stb. Valamint amikor az Win-t "bemutattam" a Windows Update-nek és elkezdte a pl. 224 frissítés újbóli telepítését, én azt a következtetést vontam le az egészből, hogy nem 100 %-os megoldás a MS kontrollját kiállandó, - már pedig akkor jön a "konteós bünti"... Mostanra már.., ezt inkább kihagyom. (Persze "full offline" működéshez még tökéletes megoldás lehet.)

Ahogy end is írta, a WSUS Offline futtatása és a frissítések állítólagos telepítése után egy frissen felrakott 8.1 az online update-ről további 262 csomagot próbál letölteni órák óta. Kb. fél napja 0%-on áll az "állapotjelző".

Most a WSUS Offline Update 10.6.1 UpdateGenerator.exe-t futtattam egy virtuális gépen, majd a kliensen hálózati megosztásról a client\UpdateInstaller.exe-t.
Telepített ezt-azt egy ideig, de a Windows "gyári" Frissítések keresése funkciója mégis 262 frissítést talált és ugyan úgy helyben jár napokig, mintha előtte semmit sem csináltam volna.

Nem sajnálok bármennyi tárterületet feláldozni a "napokig" tartó frissítések felgyorsítására.
Mit rontottam el, vagyis inkább mi a jó megoldás a frissítések offline tárolására és a minél gyorsabb telepíthetőségére Windows rendszerek alatt?

Nincs 260 opcionális patch. Én januárban csináltam integrált telepítőt, az akkori állapotoknak megfelelően. 154 db recommended patch ment fel az SP1-re, erre raktam pluszban 50 opcionálist (amiről úgy gondoltam, hogy kellhet). A telepítés végén 204-et mutatott a számláló.
Ezek után a Language Packeket meg a nevesített patcheket (pl. Silverlight, Skype) nem számítva maradt kb. 25 opcionális.

Én csak arra lennék kíváncsi, mi lesz a hetesekkel, - azokkal a "hetesekkel", amelyeket jelenleg még megtartani szándékozunk és 7-es formájában.., - majd július 29-e után, (ugye ezen időponttal lejár a türelmi időszak a W7-W10 ingyenes konvertálására...)

Egyáltalán, lesz valaki, aki meri kockáztatni, (azaz veszni hagyja,) a fizetés nélküli áttérés lehetőségét? - Most kifejezetten a fizikai hardvereken "csücsülő" W7-ekre gondolok, - mert virtualizálva ott a "snap"...

Trey, egy szavazás esetleg..? (Mert, ha globálisan nem sokan maradnak W7-en, azok sztem. rövidesen "visítva-fizetősen" fognak konvertálni...)

:-)