Windows footprint

Mifelénk úgy tartják, hogy nem egészséges dolog windows-sal fertőzni a munkaálllomásokat. Ha mégis elengedhetetéen, akkor is legfeljebb egy 26GB méretű konténerben telepíthető, virtualizálva.
Ma sajnos túlcsordult a trágya a konténeren, mit lehet tenni? Ülepíteni, zömíteni, egy részét esetleg eltalicskázni? Valaki esetleg csinált már ilyesmit? Pl ez a lapát jó lesz hozzá?

Hozzászólások

Ha nem metaforákban irnál, talán többen felfognák.

Amúgy rossz a link.

Javaslat: emeld meg a konténer falát.
-------------------------
Dropbox refer: https://db.tt/V3RtXWLl
neut @ présház

majd legközelebb olyanra telepítem. de most sajnos a jelenlegi helyzetet kellene megoldani, ahhoz kértem segítséget.

Az valahogy nem tűnik valószínűnek, hogy ez a bűzölgő trágyarakás, ú.n. Win7 valóban 25 GB-t igényeljen. Hogy mást ne mondjak, nincs benne hdd indexálás, nem tartalom, de még filenév SEM. Mikor is jött ki a beagle? 1998-ban? Egy két cd-s disztrón? Biztos, hogy a felét nyugodtan le lehet gyakni ennek a fosnak.

nem írtam faszságot, csak nem olvastad elég figyelmesen. Valójában fogalmam sincs róla, hogy a Windows Searchöt így ki-be kell kapcsolgatni, ha nem érzed, hogy ez gyász, akkor nem foglak tudni róla meggyőzni. És ha azt gondolod, hogy egy lucene indexnek nagy helyigénye van, akkor abban is tévedsz.

Ha nem akarsz uninstallni, akkor c:\Windows\Installer tartalma elvileg torolheto.

Egyesek szerint "Manners maketh man".

Üdv,
Marci

Windons Update service leallit
A %systemroot%\softwaredistribution tartalmat rekurzivan torlod, majd a lomtarbol is torlod.
Összes %temp% (system és user) tartalmának törlése rekurzivan, majd a kuka uritese.
Böngésző cache tartanak teljes torlese.
Az összes iso, mp3, mp4, avi, nem kell már fájl törlése vagy atmosgatas. System restore kikapcsolása, vagy csokkentese.
Pagefile méretének csokkentese.

Csak hogy egy párat irjak. ;)

cmd be > powercfg -h off
Rendszer visszaállítási pont törlése.
Windows hibajelentést minidump-ra rakod.

arra jutottam, hogy kell neki a 20 GB. Itt össze van foglalva néhány jótanács, de ezzel csak pár gigát lehet visszaszerezni, a többi az ördögé marad.

120 GB-os SSD kb. 20.000 Ft-ba kerül, ez 166 Ft/GB.
Ennél az SSD-nél a Windows 7 így kb. 3.000 Ft-ba kerül.
Ha 2 óra utánajárást töltöttél 3 GB megtakarításával, akkor 500 Ft-ot spóroltál.
Ez 250 Ft-os órabér.

Ha ennél kisebb igényű kell, akkor az Embeded-el próbálkozz, az 2 Gb (tárterület, nem RAM) környékével megelégszik.

A WinDirStat-ot tudom figyelmedbe ajánlani. Jelentősen leegyszerűsíti a legtöbb helyet használó fájlok, mappák megtalálását. A többi módszert, amit ismerek, a többiek leírták.

Illetve ha csak az a probléma, hogy túl kevés a C: meghajtón a hely, de egy - néhány gigás - másik meghajtót oda lehet még adni neki pluszban, akkor arra van még megoldásom.

Windows 7 és 8 is van az image-ek közt, angol és Enterprise: ezekre ingyen feltehetők a szükséges Language Packek. Saját image is feltölthető (és letölthető is!)

(Gondoltam, hogy tudod. Ilyenkor azért írom oda a munkahelyemet, hogy egyértelmű legyen minden olvasónak, hogy nem független véleményformálóként ajánlom ezt a megoldást. Ha nem tenném, felmerülhetne, hogy rejtetten népszerűsítem a megoldásainkat.)

Üdv,
Marci

Félig offtopic, mert téged szerintem nem érint:
https://driverstoreexplorer.codeplex.com/

Nálam pl az nvidia driver, ha csak frissítem/frissül, akkor nem törli a régit, így végül elég sok helyet elhasznál. (win10preview-nél találkoztam ennek egy eléggé elburjánzásával, amikor valamiért 10+ verzió került fel az nv driverből, ezzel pár gb-ot elfoglalva)