Keresek egy olyan programot, ami a következőt tudja:
Adott az adat, (.txt) ami mondjuk így néz ki:
00:00:00 Indul
00:00:03 Kalap
00:00:09 Kabát
00:00:15 Sál
00:00:45 Sapka
Ezt kiírja a képernyőre úgy, hogy az messziről is látható (full screen elég), és az épp aktuális sor ki van emelve, mondjuk fehérrel, a többi szürke, de olvasható. Nem ártana, ha pörögne mellette az időszámláló. Én elindítom amikor kell, és folyamatosan írja a tennivalókat (Indul, kalap, kabát, stb.) amik esetleg többsorosak is lehetnek. A stopperhez hasonlóan remek lenne a pause, stop, restart lehetőség is. Az időzítés pontossága mondjuk +-1 másodperc, a max időtartam fél óra, az adatsorok száma ennek megfelelően mondjuk pár száz, de ezek gondolom nem jelentenek problémát.
Bónuszként jó lenne, ha tudná csoportosítani a tennivalókat, kb. így:
00:00:00 * Indul
00:00:00 A Kalap
00:00:00 B Kabát
Ebben az esetben valami módon jelezni kéne a csoportot, vagy úgy, hogy elé van írva, vagy pl. más színnel (ez persze szimulálható a megfelelő szöveggel)
Egyrészt nem tudom, hogy létezik-e ilyen alkalmazás. Ha létezik, akkor mi a neve úgy általában is meg az adott appnak, de kéne. A cél OS az win7, így mondjuk akár javás is lehet. Esetleg android. Én max. js-ben tudnám megírni, ezért kész cucc kéne.
Ötletek?
- 3103 megtekintés
Hozzászólások
Kicsit félve, hogy könnyelmű kijelentés, de ha nem találsz rá megoldást és jó az Air platform, akkor megpróbálkozhatok vele:)
(Én se tudok elkészülni időben sose).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hát, lehet hogy akkor inkább marad a kockás papír, mert végül is egy excel tábla is megtenné - eddig az volt - csak jobb lenne, ha látnám távolról a.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Amúgy elkezdtem, jó lesz referenciának, meg az Air-es filekezelést is átnéztem legalább.
Szóval ha nem is használod majd az Air miatt, lassan kész lesz :)
Btw, hibakezelést nem tettem eddig bele, szóval a text file helyes formázása majd szükséges lesz. Egyelőre grouping se lesz benne.
Szerk: vedd hozzá, hogy Flexben még nem vagyok otthon, szóval ahhoz képest kell majd nézni a funkcionalitást :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hát, ha ilyen jól haladsz, akkor mindenképp érdekel a dolog, mert a mankó kelleni fog. Itt leírtam, hogy pontosan mire kell majd, ezt ártani biztos nem árt:
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Na egy előzetesen működő verzió kész, jelenleg megy a Start, és az aktuális feladaton kívül kijelzi még az előzőt és a következőt is, tehát összesen hármat.
Stopper még nincs benne, se Pause és Stop (a Restart a Stop miatt szvsz felesleges, a Stop alaphelyzetbe rántaná a cuccot).
Plusz még csúnya az UI.
Még egy kicsit eldolgozgatok rajta, aztán felrakom gitHubra.
Szerk: hibakezelésre és validálásra most tényleg semmi erőm nincs, így rajtad áll majd, hogy jól adod-e meg az adatokat :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nagyobb baj sose legyen :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Na, mára ennyi :)
Letölthető állomány:
http://hevi.hu/upload/munka/simplecountdowntodo/countdowntodo.air
GitHUB:
https://github.com/irssildur/SimpleCountdownTodo
Fullcreen megy, de a layout még nem oké.
Start, Pause, Stop megy, de Pause-t nem tud a Timer class, így előről kezdi a két elem közti időt. Van rá workaround, nem tudom ez mennyire fontos.
Stop reseteli a cuccot, be is olvassa a filet.
File: a telepítési könyvtárban van egy text.txt (választhatóvá is tehetem, de egyelőre ez volt az egyszerűbb). 00:00:00 formátumban az időzítés, majd space mentén töri, a többi a szöveg sorvégéig. A kódból láthatod, hogy semmi validálás/ellendőzés nincs benne.
A kód csúnya, de egyelőre nem is szépségversenyre készülök:)
Stopper nincs benne, de lehet, bár kicsit körülményes. Holnap időmtől függően beleteszem. Viszont aktuális TODO / összTODO megy majd bele.
Grouping nincs benne, igazából fogalmam sincs azzal mire célzol:) Ha annyi, hogy színkódokkal jelöld a helyzeted ("innen veszem XY-t, majd ugyaninnen Z-t, de a következőt már másik helyről kell") (elolvastam újra a kommented), akkor az szerintem megoldható valahogy.
Ennyi kódban nem szabadna bugnak lennie, de ha mégis van, akkor jelezd:) Meg persze ésszerű keretek közt funkcióbővítés is mehet :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
\o/ Működik :) A githubon majd előadom a nyomoraimat, egyik se komoly (igazából kettő: át kéne tenni a gombokat a jobb oldalra, és a szöveget teljesen balra zárni, illetve kéne a timestamp elé, úgy, mint amikor elindul). Kb. ennyire van szükségem :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Este belerakom ezeket, meg megpróbálom rendbeszedni egy kicsit a kódot + valami validás ellenőrzés.
Mikorra kellene amúgy?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kb. két hét múlva már élesben kellene használnom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"át kéne tenni a gombokat a jobb oldalra, és a szöveget teljesen balra zárni, illetve kéne a timestamp elé, úgy, mint amikor elindul"
Megvan :) Fullscreen is megy. Este, vagy holnap feltöltötm githubra is és frissítem a futtatható állományt is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
\o/
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Na, most sikerült feltölteni, URL ugyanaz.
Ha van valami bug, jelezd :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezt mire fogod/szeretned hasznalni?
Sugogepnel nem a tekeres szamit, inkabb az, hogy tudj hirre ugrani. De meg ennel is fontosabb, hogy a sebesseget finoman lehessen benne szabalyozni, szoval ahogy a sugogep kezeloje a bemondo beszedsebessegevel tudja korrigalni a szoveg poziciojat.
Amit te szeretnel, ahhoz talan a filmfeliratozo programok allnak legkozelebb. A peldabol valami idozitett todo-listara tippelek, de fogalmam sincs ez mire jo. Az ember eletet nem szabalyozhatja ilyen mertekben egy orahoz. (Mit csinalsz, ha reggel 2 perccel tovabb vagy wc-n? Borul a napi programod? Ha hamarabb jon a busz, ratersz a kovetkezo napirendi pontra, vagy varsz? Es ha lekesed?)
Es a csoportositas mire jo?
Amugy ha nem az excel tabla, hanem az eloadas (PPT/LO Presentation) tajan nezelodsz (talan lehet finomabban idoziteni az automatikus vetitest), szerintem hamarabb megtalalod amit keresel. Raadasul nem csak 1-2 szot tehetsz 1-1 diara.
--
The first rule of Thesaurus Club is, you don't talk about, mention, speak of, discuss or chat about Thesaurus Club. - sickipedia
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sajnos gányolásra, ezért nem is nagyon akartam reklámozni.
Fel kell vennem egy előadást, ami kb. 15 perc lesz. Egy kamera és egy operatőr van, így az egyes snitteket külön kell felvennem. A dolgok jelenlegi állása szerint működőképes a dolog, ám mivel iszonyat sok vágás van még a 15 perc alatt is, ezért nagyon kellene egy mankó, hogy mikor, honnét, milyen plánnal, kit, kiket kell felvegyek. Ezért kell a csoportosítást is, hogy a főbb állásokat/plánokat tudjam jelölni, tudjam, hogy az adott helyen kell majd egy premier/totál plánt felvennem egymás után, egyszer a csoportról, egyszer egyvalakiről, és hogy erre tudjak készülni.
Ezzel alapvetően nincsen gond, működik, megoldható, meg van oldva, ám én nem tudom fejben tartani az egyes tervezett snitteket, arra meg nem lesz idő és energia, hogy mindenféle beállításokkal, mindenféle kameraállással fel legyen véve mindenki.
Plusz ha lenne több kamera, akkor is kell egy storyboard, ami már tényleg lehet egy excel tábla, az egyes operatőröknek kiadva. De ez még messze van. Mármint a több operatőr.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni