- ne legyen maga a cucc túl drága
- főképp ne legyen drága újratölteni
- színesen tudjon nyomtatni
- lézernyomtató kat.
- Ubuntu 11.04/Fedora 15/Windows 7 - ezek közül valamelyik támogassa azért
- 2011 közepén
- konkrét típus kéne, nem csak egy márkanév
Mi a legjobb választás soho környezetbe?
Előre is köszönöm az értelmes & tapasztalatokon alapuló hozzászólásokat. :)
- 1789 megtekintés
Hozzászólások
Nálunk samsungok vannak, alapvetően jók a tapasztalatok vele. Viszont minél olcsóbb maga a cucc, annál drágábban nyomtat. Ha tényleg csak heti pár tíz lapról van szó, akkor merem ajánlani. Ha ennél többről, akkor talán HP felé mennék, nyomtatóban elég jók (de a szkenneléshez - MFP - adott programok iszonyatosak).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
köszi.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Canon LBP7200Cdn
Pár hete vásároltunk ilyet. Csendes, meglepően gyors, és az ára /kb 80eFt+Á/ is megfelelő.
Persze tudni kéne mennyi nyomtatást terveztek. Jaa, ez fotót is tud, és hálózati üzemmód is lehetséges, +USB.
petty
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Samsungoknál az üzemeltetés a drága. Vásároltunk már mi is több helyen és kb egy nyomtató ára az új toner hozzá, és utántöltött nem játszik, mert ezeknél a típusoknál chip védi a tonert. Múltkor egy Epson-t sikerült kifogni amihez egész olcsón lehet toner szerezni. Azt hiszem aculaser c1100 volt, és egy utángyártott toner 8-9e forint hozzá.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Samsung CLP-320 van akciosan 25-30 korul (lehet, hogy mar olcsobb), egy garnitura toner ennel kicsit tobb, viszont 1000 lapos, a nyomtatohoz adott meg csak 700, ugyhogy epphogycsak nem eri meg uj nyomtatot venni, ha kifogy.
Viszont kulon cserelheto a CYMK es szepen nyomtat vastag papirra/cimkere is. Ha valami zur van vele, csak iktatod a kukaba, es veszel masikat. A tonereket persze tovabb hasznalhatod az uj nyomtatoban.
Linux alatt is mukodik, de mivel a drivere egy gusztustalanul szethakkolt CUPS, ami installkor ossze vissza felulirogatja a rendszer binarisait (es persze blobo(ka)t is tartalmaz) en csak kulon erre a celra fenntartott virtualis gepbe vagyok hajlando telepiteni, aztan halozati nyomtatokent hasznalom.
Ha minden igaz a networkos verzio (talan egy tizessel dragabb) rendes PostScript 3 nyomtato, azzal gondolom nincs driver szivas.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szia!
Én ~1 éve használok egy XEROX Phaser 6121MFPV_N -t Ubuntu alól,de a családból használják még Vista és Win7 alól is.
Nyomtat szépen fekete-fehérben és színesen is. Scannel, faxol ...
Tud mindent amit egy multifunkciós eszköznek tudnia kell.
Ja és alapban ez a típus hálózati nyomtató így drivereket sem kell nagyon vadászni hozzá.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni