Tesztelhető az openSUSE 15.5 Leap bétája

2015 végétől az openSUSE két fő kínálatra oszlik: a konzervatívabb, SUSE Linux Enterprise-on (SLE) alapuló, rögzített kiadású Leap disztribúcióra és a Tumbleweed-re, a gördülő (rolling) kiadású disztribúcióra, amely az upstream projektek legújabb stabil csomagjainak integrálására összpontosít. Most tesztelhető a Leap 15.5 bétája. Letölthető innen.

openSUSE user vagyok és .... használok. ⬇️

Leap-et
51% (54 szavazat)
Tumbleweed-et
21% (22 szavazat)
Egyéb, leírom.
28% (29 szavazat)
Összes szavazat: 105

Hozzászólások

Egyetlen ilyen szervert üzemeltetek, mert  ezen fut az uyuni.

Szóval nem vagyok user de használom.

Fedora 42, Thinkpad x280

Nem ismerem, nem hallottam róla, de nem tűnik egy komoly szoftvernek. Hülye japános név, csak egy szem disztrón fut, stb..

OpenSüsüt én csak egyszer használtam, egy linuxos tanfolyáson volt fent néha a gépeken, akkor is csak teszttelepítés része volt, gyakorlás, mindig más disztró ment fel a helyére, hol Debian, hol Gentoo, épp mi volt az óra témája, mit gyakoroltunk. Amin csodálkozok, hogy ez az egész Süsü-ökoszisztéma még nem állt bele a földbe. Nem nagyon hallom, hogy bárki is használná, minden Ubuntu, Debian, Arch alapú, a nagy cégek meg a Red Hat-ökoszisztémára mennek rá (ha nem is mindig konkrétan RHEL, de valami hasonszőrű, CentOS, annak a kaszálása után Rocky, Alma, stb.), így nem tudom, hogy ki használná. Itt a szavazáson is ha megnézitek, a HUP-on szintén nagyon-nagyon kevés user használja, itt is szavaztak rá kb. 100-an, míg egy ubuntus meg általános linuxos szavazáson akár több százan is szavaznak. Pedig lehet nem rossz, nem azt mondom, de elég marginális cuccnak tűnik már jó ideje. A distrowatchon is szépen tartja magát, top10-ben volt évtizedekig, most is csak a 12. helyig szorult le (míg, pl. a Xubuntu a 48., az Arch a 63. helyre szorult vissza a havi népszerűségi listán, pedig ezeket használja szélesebb felhasználói bázis).

Szerk.: ha használnám ezt a disztróágat, akkor csakis OpenSuse Tumbleweed lenne az a rollingsága miatt.

Windows 95/98: 32 bit extension and a graphical shell for a 16 bit patch to an 8 bit operating system originally coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.”

Egyeb, leírom:

Hova tunt az "Eredmények" fül?

Decemberben feltettem egy Tumbleweedet, lefordítom az USB-s Wifi modult, nyomok egy frissítést, kivárom a majdnem 1 órát míg letölti a csomagokat a szerény 16 MBites DLS-en kersztül, majd indítanám újra, de épp mielőtt ez megtörténne borul a bili és megjelenik egy kernel panic. Hard reset, valami szétment a root partición, systemd nem látja, nem bootol többé. Próbálgatom fsck, Systemrescue miegymás, mindent rendben talál, mégsem indul. Nem volt sem türelmem, sem kedvem foglalkozni vele, ment fel az Arch, azóta sincs bajom vele.

Minden hulla a Mount Everesten valamikor egy nagyon motivált ember volt.

kb. 2000 óta használom fő operációs rendszernek, az első verzióm talán az OpenSuse 6.3 volt.

Sosem volt vele probllémám, hozza a "just works" érzést. Alap beállításai teljesen jók, a yast egy nagyon jó beállítási eszköz, mind grafikus mind command line módban.