Újabb bugos frissítést vont vissza a Microsoft (egy másikat pedig újra kiadott)

Augusztus közepén a Microsoft bejelentette, hogy felhasználói visszajelzések miatt visszavont egy Windows frissítést. Hasonló történt a hétvégén is. Váratlan újraindulásokról szóló visszajelzések után a Microsoft magyarázat nélkül visszavonta a Microsoft Security Advisory 2949927-ban leírt javítást:

Removed Download Center links for Microsoft security update 2949927. Microsoft recommends that customers experiencing issues uninstall this update. Microsoft is investigating behavior associated with this update, and will update the advisory when more information becomes available.

Egy másik frissítést, a korábban problémákat okozó KB 2952664-et pedig újra kiadta a redmondi vállalat.

További részletek itt.

Hozzászólások

Remélem az Apple QA menedzsere a Microsoftnál marad :D --- Úgy látszik mostanában divat lett a teszteletlen frissítéseket kiadni... :(

Szánalom, amit ez(ek) a kretén band(ák) az MS-nél művel(nek). Eljutottunk oda, hogy Exchange 201x patchet csak az (mer) felrakni a megjelenés utáni 3-4 hétben, aki laborban játszadozik vele (=tét nélküliség), vagy tapasztalatlan és naív pályakezdő (=aki pedig ezért hamar meg fogja magát égetni ezek után).

Ez lehet, csak sajnos ha KKV-nál melózol, akkor mivel te csinálod ált. A-tól Z-ig az egész melót, gyorsan meg leszel találva, mint felelős. Szemben a hülyemultival (mint amilyen az MS is) ahol a felelősség mint olyan szétkenődik a több tucat (több száz?) üzemeltető-szupportos idióta között akik mind-mind be vannak vonva (legtöbbször haszontalanul) a munkába. Egy bármelyik hónapban bekövetkező menetrendszerinti office365 ledöglésnél nem állítanak ki senkit a világ ügyfelei elé, hogy igen b+ a Kumar volt a f@sz, azóta már legyilkoltuk, a családjával együtt. KKV-nál / neadjisten 1személyes vállalkozásnál meg egyértelműen csak te lehetsz a hülye-balf@sz-sarlatán stb.

Nem tudom mire gondolsz, de én nem élem rettegésben emiatt az életem. Sajnálom azokat, akiket ilyesmivel képesek terrorban tartani.

BTW: eddig még saját hibából sosem kellett időre dolgoznom. Más miatt már igen, de nem lebaszást, hanem minden esetben dicséretet kaptam, így az egész beszélgetés leginkább elméleti síkon folyik a részemről.

--
trey @ gépház

Nem azt mondtam, hogy nem kell megoldani (hogy mennyi idő alatt azt majd én megmondom, nem egy paprikajancsi fogja beszabályozni, de ha akarja, akkor félreállok, aztán csinálhatja), hanem azt mondtam, hogy nem fogok miatta mentegetőzni. Dokumentálva lesz a probléma oka. Ha akarnak reklamálhatnak Redmondban.

--
trey @ gépház

Félig igazad van, uis majd a főnököd megmondja, h mennyi időd van a dologra. :)
Mi pont belefutottunk, vmiért még nem akar áttérni a rendes 2012 szerverre, dolgozik tovább a saját w7-es gépén. És hát restartolgatott, én meg kotortam, amit lehetett benne, de nem leltem semmit. Mindkettő ugyanazon a vason van virtualizálva, úgyhogy azt kizártam, h a fizikai szervernek legyen baja, mert a többi ~10 vm hibátlanul futott. Az volt az opcióm, h a heti mentésből visszateszem a vm-et, elötte mentek, visszatöltök, de szerencse, h ez péntek délután volt, nem foglalkoztam vele komolyabban, és tessék.

Egyrészt a magam főnöke vagyok műszaki szempontból. Másrészt, ha valamire azt szoktam mondani, hogy X ideig tart, akkor azt el szokták fogadni.

Nyilvánvalóan az egyik oldalon van egy igény a "minél gyorsabb"-ra, nálam meg van egy csomó kérdés, amire választ várhatok. A végén születik egy kompromisszumos megoldás.

--
trey @ gépház

Ennyit a "proprietary"* bughalomról... Remélem, ha egy nap véletlen lélegeztető (vagy egyéb) gépre szorulok, azon nem lesz Ms termék...

Szerk:
* = lehet nem ezt a szót kerestem, de ez jött...

--
Fontos! Ha berágok, nem feltétlen személyed ellen szól...
openSUSE 13.1 x86_64