Motorola Droid - első benyomások

Azt már tudjuk, hogy a Motorola-nál stratégiai platform az Android. Nem csoda tehát, hogy a cég néhány nap múlva - november 6-án - egy Android 2.0-t futtató készülékkel, a Droid-dal jelentkezik a Verizon Wireless kínálatában. Ez lesz az első hivatalosan Android 2.0-val érkező mobiltelefon. Képek a készülékről itt. A geek.com weboldalra vetette rövid használat után az első benyomásait a készülékről.

Hozzászólások

Elég vacak a billentyűzete, tapintásra nem különülnek el egymástól a gombok. Az elején lévő érintős billentyűk sem jött be.

________
- Apa, neked cellux van a számítógépeden?
- ??? Nem kicsim, linux. :)

mikor lesz ez itthon kaphato kb?

OpenBSD 4.6/i386 theo for the prezident:D

Droid-ot a droidoknak! :)))

Mielőtt még valaki felháborodna, a Motorolánál biztos nem tudják mi nálunk ennek a szónak a jelentése. :)

Én tegnap vettem egy Pulse droidot a T-től, qrvára tetszik. Előtte SE p1i-t nyúztam, az is frankó volt de a platform meghalt.

Örülök, hogy tetszik. Nekem G1-em van.

Van magyar levlista: android-hu
Magyar portál: android portal

Én a cyanogenmod-nak vagyok a híve (gyors, root jog, tudok debiant chrootolni, van swap-em, alkalmazásokat az sd kártyára telepítem, stb.), ám ha a mostanival meg vagy elégedve, akkor maradj és élvezd.

Huh köszi, a jövő valószínű ez lesz, de 1 naposan még nem állok neki széthekkelni, egyelőre alkalmazásokra vadászom.

Az otthoni debianomat is magam hegesztgetem régóta, szóval tuti ki fogom próbálni efölött is átvenni az uralmat. Erről a cyanogen-esdiről van esetleg valami jó howto-d? (ok ok tudom, menjek a googlera) :)

Igen, én sem esnék rögtön neki.

Cyanogenről pár szó:
honlap
Kell root jog, a te esetedben nem tudom, hogy miként tudsz szerezni. Aztán lehet nem hivatalos firmware-t fölrakni.
Az alábbi leírás már feltételezi, hogy van root jogod. A changelog talán érdekes lehet. legutolsó stable változat
Hátrány: HTC-s progik (PDF Viewer, QuickOffice) itt nincsennek.

Alkalmazásokból pár, hátha adok ötletet:
Advanced Task Manager, Adroid LightSaber, androidVNC, ASTRO (fájlkezelő), Barcode Scanner, Better Cut, Better Terminal, Big Planet (a regelt verzióban van lehetőség cache-elni a Google Maps térképét), Bubble, Centos, Chess, ConnectBot, ES File Explorer, Google Sky Map, GPS Status 2, Labyrinth, Layar, Marine Compass, Metal Detector, Note Everything (nagyon jó jegyzetelő progi, New textnote widgettel), Phone Recorder, RemoteDroid, RepliGo Reader (de neked van PDF Viewered, az jobb), Robo Defense, Sketch Online, Solitaire, Wifi Analyzer,

Ebben nem tudok segíteni. Az enyém még 1.5-ös volt, és még azon belül is downgrade-elnem kellett egy olyan verzióhoz, amiben a telnet bug megvolt.

ConnectBot nem jó ssh-ra? Ahhoz is kellene root jog? A múltkor egy routert kellett visszaállítanom (sose állítsatok távol lévő routeren, ha nincs más net forrás, mert a szomszéd utcába kell menni wifiért...), és debianból oldottam meg port forwarddal. Ott nagyon hasznos volt a teló.

Nekem külsőre egyáltalán nem tetszik. :S Várom már, hogy "felmenjen" a Pulseusom. :) Erre hétfőig várnom kell. :( Azért szégyen, hogy egy megyeszékhelyen nem lehet kapni.
_______________________________________________________________
Thanks Michael
"nem azzal van a baj, hanem azzal, hogy mit szeretnék, arról nincsen fogalmam." By vasy05
Macbook & MAC OS X