A tárgyban szereplő masinát szemeltem ki magamnak.
A HP oldalán azt olvasom, hogy "Certified: SuSE Linux Enterprise Desktop 10" gondolom akkor linux alatt nem lesz gond a fontosabb dolgokkal mint a hang, wifi. A többi sallang (Bluetooth, webcam, ujlenyomatolvasó, stb) nem érdekel.
Ami viszont fontos lenne, hogy a VGA out működjön. Nem csináltam még ilyet linux alatt, mennyire szokott ez problémás lenni? Esetleg konkrét tapasztalat ezzel a tipussal valakinek?
- 1137 megtekintés
Hozzászólások
Az biztos, hogy ne Zsuzsit rakj rá. Ubuntu-ra keress rá ezzel a géppel kapcsolatban. Látom Intel proci meg GPU van benne, így látatlanba megkockáztatom, hogy semmi probléma nem lesz vele.
Ha bevállalósabb fajta vagy Squeezt rakj rá.
--
GPLv3-as hozzászólás.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ubuntu lesz rajta. Szerintem sem lesz gond vele, egyedül a VGA out-tól félek.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Megvettem a topikban szereplő gépet, Ubuntu 10.04 került rá.
Wifi, hang, webcam, hibernálás, altatás (kis google kellett hozzá, mert visszatérés után tekerte az egyik ventit), cpu skálázás, szenzorok, külső VGA, minden megy gond és hackelés nélkül. Bluetootht, ujjlenyomatolvasót nem próbáltam.
Nagyon elégedett vagyok. :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni