Az esti NLC találkozó egy érdekes esemény volt, amelyen a NLC és honosításért felelős személyeknek lehetett felvetni problémákat a közösséggel, minőség-ellenőrzéssel és a fordításokkal kapcsolatban. Ezek után a városházán fogadtak minket, s a nyúlfarknyi megnyitó után kisebb evés-ivás mellett lehetett beszélgetni a projektben érdekeltekkel. Már a fogadás előtt összefutottunk egy lengyel hozzájárulóval, aki – többek között – a LanguageToolban is érdekelt volt, s így érdekelte őt Laci LightProof kiterjesztése is. Majd a szerb fordítóval is jót beszélgettem, s befutottak a Pekingből már ismerős arcok, a Suntól, a Novelltől és a többi hozzájáruló is.
Az esemény után mi egyből hazamentünk, hiszen a konferencia megnyitóját nem szerettük volna elmulasztani.
OpenOffice.orc Conference - Orvieto, 2009. november 4.
De igazából akár maradhattunk volna is, mert a gyors és az előző nappal megegyező reggeli után már robogtunk is fel a várba, de a regisztráció miatt bizony több, mint fél órát csúszott a kezdés. Az hiszem jó tanulság a jövő évi budapesti Openffice.org konferenciára, hogy legyen lehetőség a 0. napon a regisztrációra. Most reggel – Peternek hála – megtaláltuk a legrövidebb gyalogos utat a városba, így egy nagy hegymászás után frissen érkeztünk a Palazzo del Popolo (Néppalota) épületébe, amely a megnyitónak adott helyet.
Itt sok érdekességet megtudhattunk az OpenOffice.org előtt álló kihívásokról és sikerekről is. A magyar közösség számára külön kiemelendő, hogy 2010-ben Budapest ad majd otthont a 8. OpenOffice.org konferenciának, amellyel egy időben lesz éppen 10 éves az OpenOffice.org projekt.
Az OpenOffice.org 2009 konferencián való részvételünket az FSF.hu Alapítvány tette lehetővé. Köszönet érte.
- KAMI911 blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 694 megtekintés