MPlayer: Core dumped ;) - ez most segfault?

Címkék

J. Grant egy igencsak vicces levelet küldött az MPlayer-dev-eng listára. A -dump {stream,audio,stb} opció használata során a "Core dumped ;)" üzenetet kapta, melyből arra következtett, hogy a program segfaultolt, de furcsállotta, hogy ennek ellenére a helyes eredményt kapta.A magyar felhasználók az érdekes "Kinyomattam a cuccost, jól." üzenetet kapják. A vita abból indult, h meg kell-e változtatni ezt az üzenetet, mivel az egyszeri felhasználó félreértheti az üzenetet.

* The Wanderer szerint az MPlayert a fejlesztők nem csak maguknak kéne írják, így az üzenetet meg kéne változtatni, mert a felhasználókat félrevezeti.

* A'rpi szerint át kéne írni a szöveget valami hasonlóra: "Congratulations! The stream has been successfully saved for your entertrainment. Enjoy, and dont forget to donate!"

* J. Granct szerint legalább egy "stream dumped ;)" üzenet kéne.

* Rich szerint a smiley miatt nem kell megváltoztatni az üzenetet, hiszen abból mindenki érti, hogy miről van szó. Később javasolta, hogy az olyan leveleket, amik tartalamzzák ezt a szöveget (Core dumped ;)), egy automatikus válasszal kéne honorálni, például "you are stupid!"

* Joey szerint változtatással pont megszűnne a viccessége, kár volna eltávolítani az üzenetet. Később javasolta, hogy nem "you are stupid!" üzenetet kéne küldeni, hanem megkérni, hogy a bankszámlájukhoz hozzáférhessenek, majd egy "Bank core dumped." üzenetet küldeni nekik.

Hozzászólások

Hi!

Jesszus, ezek komolyan ennyire hulyek??? Szerintem tok poen ez a szoveg.

By(t)e

TBS::Antiemes

Ez egy szégyen. Ilyesmivel nem lehet viccelődni szerintem. Árpi megközelitése a leghelyesebb. Az egyik MPlayer fejlesztővel elkezdünk ezen flamelni és oda jukadtunk ki, hogy azt javasoltam rakjanak

be egy kill(mplayerpid, 6); ot és akkor tényleg viccesek lennenek. Ez eleg komolytalan IMHO.

Valaki nyomasson peccset javitott szoveggel, izibe, de bele ne keruljon a cvs-be, mer' en is szeretem amikor egy programnak van humorerzeke.

Javaslom, legyen mplayer-egysegsugaru csomag, politikailag korrekt szovegekkel. A mostani meg tovabb, as-is, ofcorz.

(Egysegsugaru usereknek koszonhetoen butul le mostanaban a gnome is. Kattintasra ontop ablak monnyon le. Fuzzy hibauzenet rulez.)

Javasolnam, hogy inkabb minden sikeres esetben a progi huzzon egy random kritikus hibauzenetet, tegyen moge egy smiley-t meg ket backspace-t, mert igy aki a kimenetet hexdump-ban nezi, az latni fogja, hogy csak poen, es minden ok. Es tok baro hogy mi milyen majer csavok vagyunk, es ertjuk. Elhiszem, hogy van mire nagy arcuknak lennie, de azert nem a _user_ karara kellene viccelodni.

Es hogy ha szerencsetlen raadasul van olyan szives, hogy bugreportol, kapjon lehulyezest? Haaaat, ha lenne az mplayer-en kivul mas normalis lejatszo, most azt mondanam, hogy menjenek oda, ahova a nap se sut be, a vicceikkel egyutt.

Fiuk, ha magatoknak irjatokk, akkor poenkodjatok, de ne kerjetek _sehol_, hogy 'tamogassatok, emberek', ne legyen bugreport cim, stb. Ha meg masoknak is szol a dolog, akkor talan figyeljetek oda rajuk is.

(Egyebirant ez eleg rossz reklam is, mert az atlag user leszedi, kiprobalja, 'core dumped', aztan elkonyveli, hogy ez ugy urulek, ahogy van...)

function mplayer_nemviccelodik()

{

mplayer $* >/dev/null 2>&1; echo $?

}

Vagy a visszateresi ertek is ilyen poenos (mondjuk pl. oktalis 042)?

Egyetértek. Tőlem a programok forrása tele lehet vicces kommentekkel, hogy a geekek tudjanak min mulatni, de egy sima felhasználótól nem kellene elvárni, hogy értse azokat a poénokat amelyek megjelennek a képernyőjén. Elvégre azt szeretnénk elérni, hogy minél többen használják az adott szoftvert és ne csak egy bizonyos kis réteg...

Hmmm..... :)

A xine működik vesa-val... ?

és fbdev-vel...?

és directfb-vel... ?

és a vidix???

általában consolon???

windowson....???

macos -x -en???

lehet vele videót encodolni.... ?

ffmpeg és libavcodec -be kik feljelsztenek többet....????

Persze jó a xine, sima playernek, és van akinek csak ez kell....

Üdv

Godot

Az egységsugarú júzerek nagyrésze konzolból el se tudja indítani az mplayert. Aki meg annyira "olyan" az használjon mást. Mondjuk elküldeni nem kell őket melegebb éghajlatra, de egy RTFM is lehetne a Core Dumped ;) után és akkor talán többen olvasnának manuált.

Azert meg profik szamara is vannak jol bevalt szavak, amik szovegbol kiragadva is 80%-ra jellemzik a helyzetet, mint pl. az 'error' a hibat jelenti, a 'failure' a kudarcba fulladast, a 'core dump' pedig a programban bennmaradt kritikus hibat.

Peldanak okadek nem hiszem, hogy orulnel, ha mondjuk az 'ls' es tarsai sikeres listazas eseten a fenti uzenettel kedveskedne, smiley ide vagy oda.

Masik oldala, hogy ha meg kellene saccolnom, hogy miert van ott a smiley, akkor az elso tippem az volna, hogy a fiuknak gondjaik voltak egy heisenbug megfogasaval, ennek soran betettek egy ilyen kiirast, es valahogy bennmaradt, de eszembe se jutott volna, hogy ez 'csak ugy' poen.

A harmadik oldala meg az, hogy meg ha elsore poennak is veszem, sokadikra (plane mindig) mar inkabb idegesit.

Lehet, hogy reakcios sotlan alak vagyok, de alapertelmezesben egy program csak szepen tegye a dolgat beszeljen tisztessegesen, es akkor 'tegezodjon velem', ha megadtam a '--funny'-t.

Pl. nem tetszene, ha az !alapertelmezett! /etc/issue a 'Give root password for recovery or press Ctrl-D for normal startup :)' lenne.

Itt most egy fejlesztői ágban lévő cuccosról van szó, ha én jól értelmeztem. Felőlelm azt ír ki egy program amit akar, és akár tegeződhet is. Használható legyen ez a lényeg. Ha a manuálban leírják, hogy ez meg ezt így csináld és ezt kapod akkor ez van. Lehet szeretni vagy nem szeretni a fejlesztők döntése ez. Ha nem tetszik nem fogod használni. VAGY átírod, mert megteheted!!! :)

Azt mondanám átlag esetben, hogy megértelek...

De nem mondok ilyet...

A legtöbb lúzer a felét se olvassa el annak, amit az MPlayer kiír!

Az MPlayer userlistáin imho kb. fele akkora forgalom lenne, ha vki. nem nyöszörögne vmi. olyan hülyeség miatt, amit igazából saját maga is kitalálhatna, ha az MPlayer outputját átnézné...

Szóval... Ha megnézed egy MPlayer összes outputját, abból ez az egy sor már nem oszt nem szoroz imho...

Ha meg vki. egy smilye-t nem tud értelmezni, az lehet, jobban tenné ha felkeresné pszcihiáterét vagy vmiklóst :-)