usb pendrive adatok

Van egy pendrive-om, amin van egy fájl.
viszont nem látom rajt ezt a fáljt se windows, se linux alatt. A pendrive üres...
ha megnézem a tulajdonságait, 25 MB foglalt.

Van valami olyan progi, amivel ezt a fájlt vissza tudom szerezni?

Vagy bármilyen megoldásotok?

Előre is köszönöm

Hozzászólások

Első lépésben kiválasztod a kívánt eszközt, majd Proceed. Utána a partíciós tábla típusát, legtöbb esetben Intel.
Ha ez kész, látni fogod az eszközön lévő partíciókat (ha vannak). Kurzornyilakkal válaszd ki azt a partíciót, aminek a mérete és a fájlrendszer típusa egyezik azzal, amin a keresett fájl van.

Ha csak egy .doc fájlt keresel, menj rá a File Opt gombra (oldalra kurzornyilak). Fájltípusok listáját fogod látni, alapesetben azokat keresi amik be vannak jelölve [ ]-ben egy X: [X]. Nyomd le az S billentyűt, ezzel tudod kijelölni mindet illetve az összes kijelölését megszűntetni. Keresd meg le/fel nyilakkal a doc-ot (Microsoft Office Document (doc/xls/ppt/vis/...), 3ds Max, MetaStock) és nyomd le a SPACE-t, ezzel jelölöd ki. Ha kész Quit (ENTER).
Ezután Options gomb által elérhető menüben még állítgathatsz (kis finomhangolás):


Paranoid : Yes (Brute force enabled)
Allow partial last cylinder : No
Keep corrupted files : Yes
Expert mode : No
Low memory: No

Search -re nyomván a fájlrendszer típusát kell kiválasztanod (ha van), majd a könyvtárat, ahová a talált fájlokat menti (tallózd a kívánt könytárat majd nyomd meg az Y-t (yes))!

Sok sikert!

Én inkább "leddézném" a pendrive-ot és az image-t csesztetném!
dd if=/dev/sdxx of=/mnt/pendrive.img
mount -o loop /mnt/pendrive.img /mnt/iso
Ha elcseszel valamit, az eredeti megvan...
üdv: pomm

Igen, sajnos ez már a fragmentáció miatt van. A fragmentált részeknek nincs formátumfejlécük, ezért azokat nem mindig veszi észre (ez formátumtól függ, pl. mp3-akat megtalálja ígyis csak darabokban). A szöveges részeket esetleg megpróbálhatod valami buherálós módszerrel, image-et pedig mindenképp tartsd meg, ha fontos az a .doc, hátha lesz valami jobb megoldás.