Hozzászólások
Áááá, dehogy... :D Viccből találták ki az egészet unatkozó kockák, lóf*ra se jó. :D :D
Na, lássuk, ki mennyire érti a humort. :P
--
Coding for fun. ;)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem kell (senki nem kötelez rá), de szerintem érdemes.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
szerintem amíg az internetböngészők közt az IE dominál, addig nem érdemes :) az ie meg se próbál helyesen renderelni, tökmindeyg, hogy w3c kompatibilis-e az oldal vagy sem...
nameg a többi browser sem éppen 100%-osan renderel... :)
persze viccet félretéve, igen, érdemes!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem is az ,,érdemes'' a jó szó.
Bár nem minden esetben. Én pl. szeretek odafigyelni arra, hogy vakok is elérjék az oldalt. Ezzel a törekvéssel nem vagyok nagyon népszerű; ilyeneket hallok, ahogy beszélek emberekkel, hogy ,,ááá annyira én nem akarok vacakolni vele... annyi idő/pénz/kedv nincs rá.''
Pedig csak az alt attribútumokra kell figyelni, meg arra, hogy JS-ben ne legyen funkció, csak díszítés. (Igaz, attól még lehet szabványos...) Ha mégis kell JS-be funkció (egyszer kellett), azt én úgy csináltam, hogy
- lejön az oldal úgy, hogy működik JS nélkül (pl. nincs button, csak submit inputok, semmilyen JS nem hív submit-ot, on* események sem, cserébe minden funkció a teljes oldal újratöltésével jár)
- body onload meghív egy szkriptet, ami beilleszti azokat a funkciókat, amik kellenek
Így JS nélkül minden funkció megy, JS-sel pedig megjelennek a kényelmi dolgok. A kedvenc karakteres böngészőmmel szoktam tesztelni.
Érdemes - nem érdemes, nekem ez jól esik.
Ami miatt tényleg érdemes: a keresők jobban szeretik, ha érvényes *ML az oldal. Meg a leendő munkaadók is, amikor megnézik az eddig készített munkáidat.
Én egyvalamit nem szoktam minden esetben erőltetni: a táblázat nélküli elhelyezést, ugyanis a float-ot ugyanúgy nem erre találták ki, mint a table-t. És van is vele gond, nem kevés. Állítólag majd a CSS3... nade ez se érvényesség-téma; egyik W3C-ajánlás se szól erről szerintem.
Mondjuk az nagyon tuti lenne, ha CSS-ben meg lehetne mondani, hogy az egyik div bal oldala ott legyen, ahol a másik jobb oldala (és nem abszolút pozícióval).
Egyébként mi vinne arra, hogy ne tartsd be; gyorsabban haladsz?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Egyébként mi vinne arra, hogy ne tartsd be; gyorsabban haladsz?"
mit mondtam szerintem nem art szal szeretem ha at megy a validatoron.
sokan mondjak h nem erdemes lasd feljebb bongeszok ugyse tartjak be stb... ugyis ugy latszik..
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni