sziasztok!
Asszem a cím mindent elmond (: Még annyit, hogy Ubi 7.10 van rajta és HP nx5000-em van.
Meg ha már itt vagyok, akkor tud valaki segíteni abban is, hogy hogy állítsam be az érintőpadon a "görgőt" UHU 2.0 és UHU 2.1 alatt?
Előre is köszönöm, kedves hozzáértő barátaim! (:
- 1820 megtekintés
Hozzászólások
lshw, lspci kimenet (Synaptic a tapipad vagy sima egér?)
fedél lecsukás: acpid, powersaved csomagok legyenek fenn, és acpi-listener (vagy hogy hívják: apropos acpi) fusson egy ablakban, csukd le, hogy történik-e ACPI hívás. Ha igen, akkor van esélyed.
/etc/powersaved/ alatt valamelyik konfig fájlban a LID szóra keress rá, ott meg lehet adni, mit tegyen fedél lecsukásakor (screensaver, suspend-to-ram, suspend-to-disk, ignore, meg ilyenek) ill. kinyitásakor.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
alakul. Van ACPI hívás. Már csak azt kéne tudni, hogy a config fájlban melyiket rakjam a fedélcsukás mellé :)
EVENT_BUTTON_LID_CLOSED="screen_saver"
(notify,wm_shutdown,wm_logout,standby,suspend_to_disk,suspend_to_ram,screen_saver,switch_vt,ignore)
a görgő téma pedig: HP nx5000-em van synaptics touchpaddel. Ubiban működik az, hogy a legszélét függőleges görgőnek használjam UHU 2.0 és 2.1 alatt viszont nem. Egérként tudom használni, csak az említett görgő funkció nincs meg rajta.
köszönettel, Homoki Roland
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
sajnos a megoldást nem tudom, mert nem HP-m van, de ha jól tudom ez egy tipikus ACPI bug HP notikon
--
The Net is indeed vast and infinite...
http://gablog.eu
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sziasztok!
Ha már magától nem kapcsol ki, akkor hogy tudom kikapcsolni kézzel a monitort a laptopon? Van erre valamilyen parancs?
Homoki Roland
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
xset dpms force off
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
töök jó :D
köszönet! :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szívesen. Egyébként az xset még egy csomó hasznos dolgot tud állítani. ("xset q" parancsra listázza a beállításokat.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
a kis pöcök ami megnyomódik ilyenkor milyen állapotban van? (csak hogy más szempontból is megközelítsük...)
-----------------------------
Ubuntu Gutsy Gibbon
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Aha.
A helyzet az, hogy ha UHU 2.0 alatt csukom le, vagy csak nyomom le a pöcköt, akkor rendben kikapcsol a kijelző. Viszont Ubi 7.10 alatt meg nem akarózik neki.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nemrég lettem figyelmes arra, hogy a splash-screen közben még működik a pöcök - azaz rendesen kikapcsolja a monitort -, viszont mikor már élesben használom a rencert, akkor nem csinál semmit.
Remélem ez alapján az új információ alapján tud valaki segíteni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni