Sikerült! SoundBlaster 16 ISA, nem PnP, megy linux 2.6 alatt!

Végre! Siker! Itt is feljegyzem, az utókornak, ha esetleg egy katasztróka folytán nem tudnám itthon megőrizni az információt:

Így kell belőni egy fent említet típusú hangkártyát 2.6-os sorozatú kernelek alatt:

/etc/mocdprobe.conf -ba ezt kell beírni:

alias snd-card-0 snd-sb16
options snd-sb16 port=0x220 irq=5 dma8=1 dma16=5 mpu_port=0x330 isapnp=0
install snd-sb16 /sbin/modprobe --ignore-install snd-sb16; { /usr/sbin/alsactl restore 0 >/dev/null 2>&1 || : ; };
remove snd-sb16 { /usr/sbin/alsactl store 0 >/dev/null 2>&1 || : ; }; /sbin/modprobe -r --ignore-remove snd-sb16

És most megy. Ez a javított verzió :)

Hozzászólások

Bazge! Honnet szedtel te olyan SB16-t? Regi jofajta jumperelos mi? :) Ide vele! Adok helyette olyat ami nemszopatos, es megy kapasbol. Nah? :)

-=- Mire a programozó: "Na és szerintetek ki csinálta a káoszt?" -=-

Nekem... varjal... 7-8 GUS van, (2x GUS PnP, 2x GUS MAX 1MB, 2-3 classic, meg egy classic + Daughterboard, ezekbol ha jol szamolom 4 van most mindenfele gepekben, de az osszes mukodokepes), ezenkivul van egy AMD Interwave chippes noname kartyam is, van egy SB AWE64 Value, egy SB Pro (eredeti, nem klon), meg egy Turtle Beach Maui, amin egy ICS WaveFront chip van, ami kvazi a GUS-fele GF1 nagytesoja. Ez eleg sulyos egy kartya, lakik rajta egy Motorola 68000/10Mhz CPU, amin sajat OS fut. Kemeny. :-D Ja meg persze az Aureal Vortex 2, amirol a minap meseltem. Na ennyit a mai e-penisz lengetesrol.

-=- Mire a programozó: "Na és szerintetek ki csinálta a káoszt?" -=-

Aha. Kar. En jumperelos SB16-ot vadaszok mar X eve, es nincs. Amugy furcsa hogy nem PnP-s ha nincsenek rajta jumperek... Szerintem PnP az, csak esetleg nem hirdeti magarol messzire. :)

-=- Mire a programozó: "Na és szerintetek ki csinálta a káoszt?" -=-

Semmire, csak mint a fenti felsorolasbol kiderul, gyujtom a regebbi, es valamilyen szempontbol kulonleges hangkartyakat. Regebben, meg a DOS-os idok vegefele, irtam GUS/SB-re (tovabba OS/2-re) egy MOD/XM playert, es valoszinuleg ennek a maradvanya ez a vonzalom. Es a PnP SB16-okat ruhelltem, mert ha kellett ha nem, feltetlenul a GUS eroforrasaira akart raulni, tovabba feltonna bejegyzes kellett a CONFIG.SYS-be hogy eletre keljen. Ezert mar akkoris kerestem nem-PnP SB16-ot, amit bedrotozok, "oszt' jovan".

Azota persze a praktikus celok reg eltuntek, de ha van, tovabbra is orulnek egy ilyen kartyanak, a "gyujtemenybe". Meg nemreg osszeraktam egy gyors gepet (K6-2/550) direkt regi DOS-os cuccokhoz (demok/introk/jatekok), es abba is jol jonne, mert most ugyan benne van az AWE64 az egyik GUS MAX mellett, de az a fenti okok miatt nem az igazi. Szoval ha tenyleg volna egy ilyen kartyad, annak orulnek... :)

-=- Mire a programozó: "Na és szerintetek ki csinálta a káoszt?" -=-