Gaim,törött csomag stb

Tegnap este,röviden

Gaim,törött csomag

Nos,tegnapi blogpostomra reagálva Replaced megjegyezte(thx érte) hogy a Gaim bétája tudja azokat amit a Kopete(vagyis ami miatt "Nekem" az volt a nyerő),igyhát felkerekedtem,és alig 10 perc alatt találtam egy .deb-et a Gaim legutolsó bétájával a gyomrában.
Telepitésnél,kiirta,hogy a régi Gaim-ot nem csipázza,úgyhogy szedjem le.Synapticban neki is láttam volna de láttam,hogy közben az ubuntu-desktop-ot is el akarja távolitani....gondoltam h vmi turpisság van emögött,és nemfogja leszedni,de azért az ubuntu irc-n megkérdeztem,ahol elmondták,hogy ez csak egy meta adat,és nyugodtan gyaluljam a gaimot.
Tehát gaim gyalulás...a synaptic újrainditása után viszont kiirta hogy az új béta felrakásának sikertelensége miatt,most van egy gaim béta törött csomagom.Nosza,aztis leszedtem.
Majd az ezután már sikeres install-t követően a két eltávolitott csomag(gaim és gaim-data) meglétéből(install után uaz volt a csomagok neve) kifolyólag gondoltam,hogy ha most nyomok egy ubuntu-desktop telepitést(ami azóta fehér négyzetté változott,mert nemérezte magát teljesnek a gaim barátai nélkül) akkor gond nélkül telepitettnek fogja venni....igy is lett.
Gaim rulz...vhogy sokkal könnyedebbnek érzem,meg nem oan bumszli mint a kopete ui-ja. a /nudge parancsra lehet "böködni" a képek pedig tényleg átjönnek,csakúgy mint a kopete-ben.a Beállitások menü tartalma nemsokat változott,inkább csak látványban(minden program telepitése és inditása után az első menü amit meglesek a Setup/Prefences/stb).
köszönöm Replaced.

Crash(vagymiaszösz)

Aztán...gnome-look.org-ot lestem és töltöttem le témákat,amikor a témázó alkalmazás megbolonditotta a gépet.egy gyári(!) QT nevű témára(vagyis ablakelemek csomagra) nyomtam rá,mikoris az óra a cpu freqi mérő a gnome panél és minden látható és nemlátható egyed bezárt/ill újrainditását ajánlotta fel.
ok,mondom.reboot.
a friss boot után az óra és a freqi mérő nem kívánt nyilatkozni,így megint ki kellett helyeznem őket a panelra.a rendszernapló-t megnéztem,de a .log-ok közt nemtudtam melyiket is lessem,a system vagy mien nevűben nemvolt erről lényeges info.meg annyira nemis érdekelt.bug vagy inkompatibilitás és ennyi.

na,további szép napot mkinek....most meló van xp előtt.és 75hz szal kifolyik a szemem.

Hozzászólások

Kipróbáltam a beta1-et, amikor még az volt a legújabb, de nem mentek vele a pluginek, ezért visszatértem az 1.5-höz. Most én is feltettem a beta3-at a http://people.ubuntu.com/~seb128/deb/ alatt elérhető csomagokból. Egyetlen apró probléma, hogy a guifications plugin nem akar valamiért lefordulni, :( pedig elvileg átírták a plugin forrását, hogy az a 2-es verzióval is működőképes legyen. Na mindegy. Keresgélek binárist. A guifications-höz nagyon hozzászoktam, úgyhogy lehet visszatérek 1.5-re, ha nem találok megoldást.