Openbsd telepítő DVD készítése AMD 64 re

Fórumok

Openbsd telepítő DVD készítése AMD 64 re

Hozzászólások

Nos edig még soha nem foglalkoztam BSD telepítésel csak olvasgattam a BSD ről illetve a szabadszoftveres napon a BSD-s előadoval " beszélgetem" (Ő beszélt én halgatam).
Nézegettem a telepítési lehetőségeket és az iso készitése tetszik a leginkább. Amit itt a hup.hu egyik cikében olvastam az a 3.5 öt írja le 386-osra nekem mint a cimben is szerepel AMD 64 em van. Edig kifelyezeten azért hogy a bsd vel könyeben boldogúljak vivtam egyet a Gentoo- val. Mert álítolag az hasonlít rá a legjobban a linuxok közt.
Azt szeretném megkérdezni kinek milyen tapasztalata van OpenBSD telepítő iso készítésbe? Az ftp-n találtam olyan dolgokat amik nem letek a hup wikiben felsorolva azokal mit kel csinálni?
A létrejövő telepítő valami hasonló lesz mint a Frugalwarevagy a Debian telepítője vagy valami egészen másra készűljek?

Előre is kösz mindenkinek a segítséget.

Joco

mi lenne ha hulye kerdesek feltevese elott valaki utanna is olvasna a dolgoknak? elpusztulna az univerzum vagy wtf?

Azt hiszem le írtam elő tanulmánynak olvastam a vikipediat. Mindenesetre ha kapok segítséget akkor azal foggom megprobálni megcsinálni ha nemkapok akkor anélkűl. Van egy szabad particióm és megprobálom megcsinálni 64 bitre az isot. Első nekifutásra megprobálom úgy ,hogy mindent mintha 386 os lenne az a leírás alapján csak AMD64 et behelyetesítve. Valamint a 3.5 helyére 3.7 vagy 3.8 ot írok.

Nem vagyok informatikus csak egy egyszerű hűtőgépész mindenesetre egy idő otta foglalkozom a számitogépekkel.

thuglife hozza a formáját... tehát az univerzum pusztulása még odébb van :-)

:)
Most egyenlöre épen töltök lefele egy Slax cd vel. :)
Ha egy gyorsabb letöltési helyet tudna valaki mondani (a kedvenc openbsd ftp szerverét) az sokat segítene.

A Bécsi tűkör egész jó. :)

5.) Töltsük le bele a szerverről a tools, i386 könyvtárat, és ízlés szerint a packages könyvtárból, amit csak kívánunk. A szöveges fileok esetleg mehetnek a 3.5-be.

Enél a résznél kicsit elakadtam. Létre kell hozni egy packages könyvtárat és abba a csomagokat vagy azt a cd gyökerébe kell teni vagy hova a töbi az villágosnak tünik.

Előre is köszi.

ISO gyártás szempontjából lényegtelen hova pakolod a csomagokat, de inkabb tedd be egy packages mappába...

Úgy kezdtem ell letőlteni . :) Azért mert ha szabadon kell engedni öket valahova akkor azt könyen meg tudom csinálni összevadászni viszont nehezeb 2.2 GB csomagot.

Kösz a választ.

Neked már sikerűlt telepítő isot csinálni? (Gondolom igen)

Igen, sikerült. Én is a HUP-os leírás alapján csináltam.
Elég gyorsan kiderült, hogy az OpenBSD nem komázza a laptopomat... Nem volt sokáig a gépen.
Amúgy mire szeretnéd használni?

Desktopon kisérletinyúlnak. :)
Kiváncsiság, Rajtam kivűl van 2 hűtőgépszerelő aki ért a linuxhozz közepes szinten BSD-s még egy sincsen, gondoltam én leszek az első. :)
Számítogépvezérlésű hűtőgépekel is foglalkozom és előbb utobb bele botlok egy olyanba ( növekszik a valószinűsége) ami nem Windows-os központiszámítogépel működik és nem akarok az miat leakadni. Egyenlőre a Linux gyüjteményem mellé aféle hobby oprendszer.

Hát, linux után durva lesz. A telepítője elég fapados, a partícionálásnak olvass utána.
Ha még nem tudod mit keresel, akkor próbáld ki mind a 4 BSD-t (Free, Net, Open, Dragonfly). Nem olyan nagy a kínálat, mint a linuxnál... Eléggé különbözőek, úgyhogy könnyű választani. Ja, és ne hagyd magad rábeszélni semmire...

Kösz a tipet. A FreeBSD nek egy live cd verzioját már kiprobáltam. A Linuxokból párat kiprobáltam. A particionálást azt olvasgatom mert álítolag az nagyon gagyin van megoldva BSD éknél. Azt nemtudom 1 particióra fellehet e teni vagy több particiot igényel. Ez a része még tanulmányozás tárgyát képezi. Edig csak azt néztem mit lehet vele megcsinálni azt nem igazán hogyan.

Azért nem gagyi a partícionálás, de más. Egy "partíció" kell neki, de azt további részekre kell osztani. (ami máshol partíció, az BSD-nél slice, ezt kell részekre osztani, ezek neve lesz partíció)
Kb. mindent meg lehet csinálni BSD-vel, amit linuxal. Csak más a hozzáállás.

Windows-ról is szép lasan átt tudtam álni úgy hogy amit nem sikerűlt megcsinálni linuxon azt egy darabig Win alat csináltam aztán egy idő után eljöt az hogy 3 honapja nem léptem be a windowsba és kellet a hely. Most tárterűletben viszonylag jól állok.