OnePlus One új Custom Rom

Van egy ösrégi OnePlus One telefonom, amin már egy ideje a LineageOS 14.1 futott...ma megnéztem, lehet-e frissíteni.

Volt egy pár problémám a 14.1-essel és gondoltam, ma ráérek és megnézem, mit tud a 17.1. A problémák:

  • iszonyat lassan tölt. Kb 8 óra alatt sikerül 0-ról 100%-ra feltölteni. Próbáltam különbözö töltöket és kábeleket, semmi nem segít. Akksit is cseréltem amikor a törött képernyöt kellett cserélni. Emlékeim szerint régebbi Lineage-el illetve az eredeti rom-al gyorsabb volt a töltés.
  • Néha fogja magát és összeomlik a felületkezelö (pontos nevét nem tudom, nem is érdekel). Ilyen esetben csak a háttérkép látszik és egyetlen ikon sincs a képernyön. Néha pár mp után magához tér, néha újra kell indítani.

Mivel nem vagyok az a nagy telefon matatós ember, az elején némi nehézségbe futottam bele (hiányzó ADB illesztöprogramok; hogy is volt az anno amikor ráraktam a Lineage-et?). Öszintén, ebben az iOS féle megoldás jóval felhasználó barátabb, ismerem mindkét rendszert. De miután sikerült mindent feleleveníteni, rátettem az aktuális 17.1-es nightly verziót, az openGapps nano verzióját és visszatoltam a "data" mentést, rendszer indulás és belépés után viszont belépett egy végtelenített újraindulási ciklusba, amit nem is tudtam megszakítani.

Ez így nem maradhatott, visszaraktam a 14.1-es mentést. Aztán hup-on ma épp szembe jött az /e/OS, gondoltam hátha. Kicsit izgultam, mert láttam, hogy van egy ticket a Bluetooth-al kapcsolatban, és amiért ez a telefon még létezik, az pont a Bluetooth/ANT+ támogatás. Föleg ANT+-ra van szükségem biciklizésnél.

Már "profiként" ripsz-ropsz feldobtam az aktuális /e/ verziót és nagyon kellemes meglepetésként ért, hogy egy nagyon gyors, reszponzív rendszert kaptam (nem csak a régi 14.1-hez hasonlítva). Egy gyors teszt alatt úgy tünt, müködik az ANT+ és igazából semmi gond nincs. Felraktam még a WhatsApp-ot és a Windy-t, Windy után úgy tünt, van egy nagyobb lassulás és az lehetett a régi rendszeren is a ludas. Mivel nem létfontosságú az az app, ezért gyorsan töröltem is és visszatért a sebesség. Nem jártam jobban utána, hogy tényleg a Windy okozta-e a lassulást.

Egyetlen negatívum, hogy a töltés még mindig úgy tünik, hogy hosszú órákat vesz igénybe, de ezt majd még jobban figyelni fogom.

Hozzászólások

amit elfelejtettem említeni, hogy a rom egyböl carddav és caldav kiterjeszttéssel érkezik, ezért rögtön behúzta az ownCloud szerverrel az összes kontaktot és naptár bejegyzést. óriási plusz pont erre részemröl.