Adott egy lakossági internet, változó publikus IPv4 címmel, saját domainnel, NoIP-vel. A DNS-ben CNAME-ek vannak megadva, ilyesmik:
- CNAME mail.domainem.hu --> envagyok.no-ip.org
- CNAME ftp.domainem.hu --> envagyok.no-ip.org
Mivel dinamikus az IP-cím, ezért nem tudok felvenni állandó A-rekordot:
- A domainen.hu --> 1.2.3.4
Csak ilyesmiket:
- CNAME www.domainem.hu --> envagyok.no-ip.org
Emiatt a www.domainem.hu alól működik a weboldalam, a domainem.hu alól viszont nem. Igen, kéne fix IP cím, de a szolgáltatómmal ez nem oldható meg lakossági internet mellé.
Van MX rekord is, jól működik a fogadás (MX envagyok.no-ip.org). Küldésre a szolgáltató smarthostját használom. Változóan a gmailes címzettek hol megkapják a leveleimet, hol Spambe kerülnek; az utóbbi időben viszont egyáltalán nem kapják meg, már a freemail is kiszűr, meguntam. Eddig az volt a gmailnél, hogy akivel sokat leveleztem, meg aki írt a "gyanús" címemre már többször, az szépen megkapta a leveleket, a többieknem Spambe került, de most már Spambe sem teszi (volt egy ADSL --> optikai váltás, de a szolgáltató maradt, dinamikus publikus IPv4 cím maradt).
Szeretném, ha tudnék a saját domainem alól sikeresen küldeni a szolgáltató smarthostjával. Ha jól sejtem, a gmail és a többiek a küldő gép IP-jét vizsgálják, ez a smarthost miatt a szolgáltató gépének fix IP-je, az nem gondolnám, hogy spam listán van (még ha az én aktuális IP-m azon is). Valószínűleg az lesz a baj, hogy nincsenek egyéb dolgok (DKIM? DMARC?) bekonfigurálva a domainhez a DNS leíróban, illetve hogy nincs egy rendes A rekord. Hiába megy ki egy levél a kuldo@domain.hu címről, ha a fentiek miatt eleve a domainem.hu nem is érhető el (csak pl. a www.domainem.hu), joggal gyanakodhat a fogadó oldal. Ezek beállításához pedig sejtésem szerint fix IP kéne.
Azt találtam ki, hogy egy nagyon olcsó VPS szolgáltatást igénybe véve fix IP-hez juthatnék, az IP-cím mehetne az A rekordba, és a VPS-en futó gép szolgálná ki a HTTP kéréseket, nem az itthoni szerver. Levelezéskor a címzett gépe fel tudná oldalni a domainem.hu címet, ennyivel is jobbak lennének az esélyeim, illetve akkor be tudnék állítani DKIM? DMARC? stb rekordokat is. Talán még az MX rekordot is megtarthatnám envagyok.no-ip.org-ra állítva. Mondjuk arra nem megoldás, ha a címzett gépe végigköveti az MX rekordomat, és az egy tiltólistás IP-re mutat... már ha ez érdekli a fogadót.
1) ez így működhet megbízhatóan? Az ismerőseim 90%-a gmailes, tudnom kell nekik sikeresen küldeni és ők nem nagyon nézegetik a spam mappát;
1.1) fontos kitétel, hogy saját szerverrel akarok küldeni, a leveleimet én akarom tárolni (mondjuk ez már régóta megvan);
2) olcsó VPS kéne, minimális biztosított erőforrással, kit ajánlotok? Axfone? MikroVPS? mhosting? Ha nem írtam fentebb nagy hülyeségeket, akkor email szempontjából a VPS-ből csak a fix IP kell, más nem nagyon;
3) szívesen veszem az építő jellegű tanácsokat, illetve a tárgyi tévedéseim javítását ;)
kösz, üdv,
- 2170 megtekintés
Hozzászólások
Rákérdezhetek? Digi? Ha igen, mi tart vissza attól, hogy közületi internetet köss a FIX IP miatt? :-)
ps: a VPS is jó ötlet, 1-2000Ft-ért simán találsz rá jó megoldást, amit még ennél többre is tudsz használni. Mail relay, smart host, vpn kiszolgálás, etc etc
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Telekom ;) de nincs kedvem trükközni céges előfizetéssel.
Arra nem is gondoltam, hogy küldésre használjam a VPS-es fix IP-címet. De ahhoz mondjuk nagyon jól be kell konfigurálnom mindent, h ne utasítsák vissza a leveleimet...
Mail relay is jó ötlet, és így legalább az MX rekordok is tudnának fix IP-címre mutatni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Telekomnál valami bruttó 8000-10000 Ft/hó KKV csomag + ha kérsz routert, akkor nettó 4000 Ft/hó a fix IP. Inkább a VPS..
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nagyon úgy néz ki, hogy az lesz. Csak a kérdés, hogy melyik szolgáltató...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem jó ideig Arubacloud volt. A legkisebb VPS-ből béreltem kettőt. Egy csehet és egy olaszt. Georedundancia :D. Elégedett voltam a szolgáltatással egy dolgot kivéve. Az olasz VPS fix IP-je mail blacklist-en volt, amit kaptam. Nem segített a levelezésemnek :D. Kérésemre kaptam másik fix-ip-t arra a vps-re.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egyébként addig nem fog jól működni, ha nincs beállítva az rDNS. Arubánál a felületről azonnal be lehetett állítani. Tegnap láttam, hogy a szerverplex legkisebb csomagja 790+fa lett. Olyanom még nem volt, de ők legalább magyar ip-t adnak.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerverplex nem túl bizalomgerjesztő:
Garantált éves rendelkezésre állás: 99%
Virtuális CPU magonként egy fizikai CPU magjának az 50%-a garantált.
Folyamatos 100% CPU terhelés nem engedélyezett, az ilyen túlterhelést okozó VPS-t a rendszerünk leállíthatja....
nemzetközi 10Mbit/s elérhető, 1Mbit/s garantált
...
- 0-24h ügyfélkapus Ticket support 24 órás minimum válaszidő
- email support: 24 órás minimum válaszidő
Azt nem értem miért tartják vissza legalább 24 óráig a leveleket, de az évi 4 nap kimaradást is kicsit soknak érzem. Az pedig hogy kilövik a VPS-t, ha szerintük túl sokat foglal az amúgy általuk beállított korlátozott erőforrásokból, az külön hívogató :) A nemzetközi 1 Mbit/s garantált pedig egyenesen Hungarikum.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A nemzetközi 1 Mbit/s garantált pedig egyenesen Hungarikum.
Imho a többi is. :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem néztem utána, csak futólag láttam. Tényleg durva :D
Akkor Aruba
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Engem azért most már érdekelne, hogy havi 790 Ft - azaz hetesszázkilencven Forint 00/100 - árért mi lenne az elfogadható szolgáltatás?
Mármint ha a 99% rendelkezésre állás és a 10/1 Mbit nemzetközi sávszél nem elég. Meg milyen gyors support járjon ezért az összegért a szolgáltatás mellé?
Semmi közöm az Arubacloud-hoz, de más szolgáltatáshoz van, és így érdekel, mi lenne az elfogadható a közönség szerint. Ennyi pénzért.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1
1gbps BIX ára 25 000Ft > 10mbps 250HUF
1gbps nemzetközi ára ~300EUR > 1mbps 108HUF
ez eddig 360Ft nettó. Gyakorlatilag a fenti havi díj fele...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mindenki jól tudja, aki szolgáltató, hogy sokszoros overselling van. Az a 360 Ft lesz kb 90 Ft (de szerintem ezzel is sokat mondtam).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Attól garantált, hogy nincs overselling.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Te ugye nem szolgáltató vagy? :) Szerinted bármelyik szolgáltató tudná garantálni az általa megadott garantált sávszélességet, ha mindenki egyszerre kihajtaná a maximumot?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem vagyok szolgáltó. Igen, tudná, hiszen akkor nem garantáltnak hívná, hanem elérhetőnek.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Van ahol figyelnek erre, és azok között van olyan is aki ki is fizeti ezt a bővítést amikor kell.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
most az a kérdés, hogy garantált, vagy valószínűleg rendelkezésedre áll?
A 360Ft-on lehet vitatkozni, de hogy nem lesz 90 az biztos. Mármint ha adott sávszélességre jutó költségről beszélünk.
Az, hogy a garantáltba mennyi overbook-ot teszel az már más kérdés...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az elfogadható ár mindig a piaci ár, amit a többi szereplő határoz meg.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én nem az árat vitattam vagy kérdeztem. Hanem azt, hogy ezért a pénzért mi lenne az elfogadható szolgáltatás (ha a felsorolt paraméterek kevésnek bizonyulnak ennyi havi díjért)?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Attól még hogy 99% a rendelkezésre állás, nem azt jelenti hogy évente 4 napot áll a szervered. Én például 99,5%-ot garantálok, ehhez képest 12 szerverből egyiken kb 45 perc, a másikok kb 50 perc leállás volt hardver hiba miatt (bőven maradt még idő a ~44 órából), a többi 10-en semmi. És ha nekem van erre pénzem, hogy legyen tartalék szerverem a helyszínen, akkor egy nálam nagyobb cégnek is biztosan van (persze nem ismerem őket), de lehet hogy csak be akarják biztosítani magukat hogy ne lehessen panasz ha mégis valami nagy gond beütne, de lehet náluk még annyi leállás se volt mint nálam.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én értem, de ha ennyire nem bíznak magukban, akkor te mennél hozzájuk?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mindig az a kérdés, hogy mire van az embernek szüksége, mit tud megfizetni. Magasabb rendelkezésre állás magasabb költséget jelent, és van amikor a magasabb rendelkezésre állásnál se mindegy hogy csak visszakapod a szolgáltatás árát, vagy fizetik neked a dollármilliókat. NS slave-nek elmegy, meg talán még pár dologra használható lenne.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Azért bennem felmerült, hogy van-e olyan monitorozó rendszer az igény mögött (a 99% kevés, nem bíznak magukban, stb.), ami hitelesen meg tudja mérni, hogy megvan-e az akár "csak" 99%-os SLA...
Mert ha nincs, akkor pontosan miről is beszélünk, mit hiányolunk?
Mi az a valós use-case, amire havi max. 790 Ft-ot szánok, de évi 3.65 napot nem állhat a szolgáltatás, mert annyira fontos?
Ja, és én magam semmi más módon nem költök a redundanciára, adjon a szolgáltató magasabb SLA-t.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A 790-es kategóriával nincs tapasztalatom, viszont, ha lenne ennél is kisebb kategória, az a kísérletezőket is talán érdekelné.
Mondjuk:
0.5-0.75GB RAM
0.5db* CPU mag (*persze mivel felezni nem lehet, inkább CPU-időben kifejezve, igaz ez is kissé nehézkes)
10GB HDD vagy 8GB SSD
1Mbit bix, és 256Kbps nemzetközi garantált
97% SLA-val, de egy olyan kikötéssel, hogy 168 óránként max 36 óra kiesés lehet egyhuzamban.
Mindezért 300Ft, vagy max 1EUR/hó.
Természetesen szigorúan a "hobbista" kategória megjelöléssel.
Egy elviselhető Debian minimál config most olyan 4GB HDD / 768MB RAM körül van, egy P4, vagy Celeron procin, ez "kb" egy XEON mag fele, negyede.
Bár eléggé elrugaszkodott ötlet, de ebben, vagy egy még kisebb kategóriában talán már labdába rúg az OpenWRT is, arra, hogy 1db postfixet, vagy ezt-azt futtass, az is elég, annak az "ésszerű" minimál configja x86-on kb: 1GB Hdd, 256-512MB RAM, körül van, 0.2db xeon mag mellett.
OpenSSH van arra is, a Luci-t meg ki kell hagyni az image-ből, mert/ha nem üti meg a biztonsági követelményszintet.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
nem akarok belevau, de gondolj bele, hogy 1EUR/hó áron még fix valós ipcímet is elvársz...
szolgálatói oldalról már itt elengedném ezt a tételt. még akkor is, ha 1 évre előre kifizeted...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, ez eléggé túlvilági ötlet, de ettől függetlenül az még érdekelne, hogy mennyiért vesznek a szolgáltatók 1db IPv4 címet/hó.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
jelenleg olyan 25-30 000Ft/hó az ára a 256db címnek azaz ~100-120Ft (nettó)
ha többet veszel, attól nem lesz olcsóbb, sőt, ha egymás mellett van, akkor több is lehet az ára...
egy (e)számla küldése, és számla lekönyvelése mennyibe kerül, megint más kérdés.
ne csak azt nézd, hogy mennyibe kerülnek a szolgáltatás alkatrészei külön-külön...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Meg is vehetsz egy tartományt és akkor nincs havidíj. Csak ugye akkor magasabb a capex.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
no igen. olyan 5 évnyi bérlet árán tényleg :-)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nagyobb parkoknak bőven megéri. Ráadásul szerintem a tartományok értéke csak magasabb lesz, szóval még befektetés is :)
Aztán meg aprózódjunk, halál a BGP-re és a RIB/FIB-ekre :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem úgy van hogy a megvett IP tartomány után RIPE-nak vagy valamelyik másik IANA alá tartozó szervezetnek (függően attól hogy hova tartozik az IP tartomány) éves díjat kell fizetni?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, de ha jól tudom ott csak tagsági díj van, nem blokk méret alapján fizetsz, hanem egy fix éves összeget. De fix me!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
igen így van. mindkettőtöknek (nagyjából) igaza van - abban az esetben, ha megelégszel azzal a mennyiséggel, ami az évek során jutott.
talán 2 éve elfogyott a RIPE-nél az IPv4 és az utolsó előtte körben még /22-t tudtál kapni új regisztrációhoz, majd később talán már csak /24-et, mostmár
csak IPv6-t.
Ha pl 10 éve lettél tag, akkor kaptál egy méretesebb prefixet (mondjuk /20 - /21), na ha ebből kifogytál akkor mostmár csak a "piacon" tudsz vásárolni magadnak. Vannak brókerek, akik összehozzák a két felet jutalék ellenében, és egy /24 vételi ára olyan 1.5millió HUF ha jól emlékszem.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szintén egy elragadtatott utópia, de én látnék abban is fantáziát, hogy az annak idején félretett, de soha igazán el nem terjedt szolgáltatások, szervezetek igen-igen nagy méretű blokkjait visszavenni, és újra kiosztani az unicast igények számára.
Igen, itt elsősorban a multicast-ra gondolok,
- mert, bár egy jó technológia, de sosem terjedt el igazán,
- nem régi hír, volt itt a hup-on, hogy a Telekom is lecseréli a jelenlegi multicast TV-boxokat,
- a nagy sláger youtube, netflix szintén http/unicast,
- ha mégis kell, akkor IPv6 only multicast-tal is megoldható
de nem kizárólagosan, mert van egy rakás blokk, ami ki van osztva, hogy-hogynem használják is, de olyan elszeparált magánhálózatot csináltak belőle, amibe amibe nem, vagy szinte alig vezet útvonal a globális hálózatokból, immár évtizedek óta.
Hogy egyet említsek:
44.0.0.0/8 -> AMPR
Nincs bajom a rádióamatőrökkel, sőt még jó ötletnek is tartom a HAMnet projektet,
de azt nem igazán tudom megérteni, hogy mi szükségük van globálisan route-olható tartományokra, ha éppen policyjükből tiltják a globális routeolhatóságot?
(Mert pont erre lennének valóak a 10.0.0.0/8 és társai.)
De ilyenből van még bőven.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
tavaly(előtt?) olvastam pl, h valamely USA kormányzati szerver azon van, h pénzé tegye az IPv4 prefixüket, és ebből fedezzék az IPv6 átállás _teljesen_ költségét.
Eszközbeszerzéssel, képzéssel, mindennel együtt...
Akik eleinte igényeltek (és kaptak) komolyabb prefixeket azok most durva lóvén ülnek.De ezt kihúzni alóluk minimum necces volna...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezek szerint a Bitcoin lopakodó konkurenciát kapott az IPv4 képében?
Szívatni én sem akarok senkit, de úgy tűnik, kezd ez a technológia olyanná válni, mint a levegő/CO2 kérdés globális tekintetben, ahol egyénieskedésre nem kéne legyen lehetőség.
Kicsit ez az IPv6 is olyan, mint az Intel Itanium, hogy nem drop-in-replacement a régire, ezért megy olyan nyögvenyelősen, kényszerből, holott hasítania kéne, az IPv4 helyzete végett.
Csak az Itaniumnak legalább volt lehetősége kihalni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
FYI bármelyik közületi csomaghoz jár a router (valamennyi mobilnet backuppal) VAGY a fix IP.
7700+(5%) Áfától...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
És én miben írtam mást? Mocskos drága a T, ezt mindenki tudja. Legkisebb csomagban kemény 60/25 Mbit/s garantált csiganetet adnak.
Diginél kevesebb pénzért 300/100 Mbit/s garantált üzleti csomagot kapsz fix IP-vel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Te sem állítottál mást, csak a postodból nem volt kiolvasható, h alapesetben (annyiért) jár a FIX IP is :-)
(legalábbis én ezt nem olvastam ki belőle)
A Telekom a közületi 1/1G-t nettó 10200-ért adja (300/50 garantált) - bruttó 10710Ft
A digi az 1/1G-t (garantált 500/100) 5780Ft-ért adja + bruttó 2280Ft a fix IP. = bruttó 8060Ft
Az egy másik kérdés, hogy melyik szolgálató mennyire tartja a garantáltat. (mennyire tudja/akarja tartani a kiépített GPon infrastruktúrából adódóan)
Természetesen, ahol elérhető a Digi, ott válaszd azt. A Telekom optikai hálózat (szerintem) sokkal több településen elérhető...
Szerk: egy szálon 2.5gbps letöltési és 1.25gbps feltöltési sebességet adnak ki - ez oszlik a felhasználók száma szerint.
Pl egy 14lakásos társasházba egy szálat fejtenek ki, rátesznek egy 16-os osztót, és mindenkinek jut 2500/14 = 178mbps letöltési és 1250/14 = 89mbps feltöltési sebesség. Na ez az ami tényleg garantált. A többi "számháború". Kérdés, h 16-nál osztják-e tovább, vagy nem (de általában igen)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Társasházban még nem éltem, nálam Digi FTTH van (GPON), de a garantált 300/75 Mbit/s alatt még sosem mértem (kivétel persze ha elvágták a kábelt, mert akkor nem ment :) ). Általában a letöltésben a routerem vág, feltöltésben pedig a Digi.
Amíg T-nk volt addig folyamatos volt a szívás és a lassú sebesség, bármit is fizettél. Pedig már nem ADSL, hanem kábelnet volt (az is csak azért mert UPC megérkezett a környékre). T persze nem is akart optikát húzni, csak kb 1 évvel a Digi után (miután öregeken kívül már mindenki átment Digi-re). Persze öregeket az se zavarja, hogy kb elmúlt két hónapban 3x is elment T-s IP TV-jük a környéken, meg szeretnek Vandával beszélgetni, meg egyébként is ez Matáv! Más nem is illik az OTP mellé :) Meg hát ott a Hoppá csomag, meg felhívták őket és ilyen-olyan kedvezményt kaptak (amivel már akár 2x annyi pénzért is kevesebbet tudnak adni, mint a Digi). Tudom mert velem is próbálkoztak és oda küldtem őket ahová valók nagyon gyorsan.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Telekomnál valami bruttó 8000-10000 Ft/hó KKV csomag + ha kérsz routert, akkor nettó 4000 Ft/hó a fix IP. Inkább a VPS"
Google-nél ez havi 4,68 euró most egy évig, utána 5,20 euró Business Starter-rel. 17,30 euróért már korlátlan tárhely ami minden Google szolgáltatáshoz felhasználható.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én regisztráltam egy gmailes címet, és azt használom pl nextcloud notification mailek küldésére, smtp-vel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
De én azt szeretném, ha user@domainem.hu lenne a feladó (GApps nélkül). Tudom, hogy a mail fejlécbe azt írunk, amit akarunk, de tisztán akarom csinálni a dolgokat.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Miért CNAME + no-ip.org? Cloudflare DNS-t tudod API-n keresztül frissíteni. Ez persze nem válasz a kérdésre, bár én emailt nem üzemeltetnék otthoni neten. Én Zoho-t használok, €1 havonta.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A NoIP csinál nekem URL-t a változó IP-ből, így a CNAME mindig ugyanoda mutathat. Az A rekordba pedig csak IP-címet lehet beadni... Ha jól értem, eredetileg a CNAME-et csak az A rekordra mutató aliasnak találták ki...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tényeket írtál le,csak nem értem, hogy jön ez ide. Én azt javasoltam, hogy használj Cloudflare DNS-t, és az A rekordokat is frissítgetheted scriptből.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, valóban. Viszont gondolom nem olyan egyszerű átvinni a Dotrolltól a Cloudfare-hez a domainemet... erről semmit sem tudok.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
sima ns change.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
DotRollnál vagyok, van két NS rekord előre kitöltve, de a tartalmát nem tudom átírni. Van egy SOA rekord is, szintén fix, annak egyik eleme a name server. Új NS-t elvileg tudok hozzáadni.
Kérlek írd le egy picit részletesebben, mit s hogyan kell csinálni, tapasztalatlan vagyok!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem ismerem a burokracia jelen szintjet - legrosszabb esetben egy nsreg form az uj NS szerverekkel
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Először létre kell hoznod a domain-t a Cloudflare-nél. Ekkor ők megadnak neked két NS szerver nevet. Ezek után a DotRollnál a domain adatainál a névszerverek menüpontban meg kell adnod ezt a két NS szerver nevet. Innentől a Cloudflare oldalán létrehozott DNS rekordok lesznek érvényesek a domainedhez.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kösz!
De ha már létezik a domain és a DotRoll regisztrálta be, hogyan fogom ugyanazt mégegyszer a Cloudflare-nél létrehozni?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez úgy működik, hogy a valami.hu domain feloldásakor megkérdezik a .hu domain-t kiszolgáló névszervereket, hogy melyik névszerverek szolgálják ki a valami.hu domaint. Hogy erre mi lesz a válasz, azt a valami.hu regisztrátora dönti el, tehát a DotRoll. Az alapértelmezés, hogy a DotRoll saját névszervere szolgálja ki. Ha a leírt módosítást végrehajtod, akkor meg már a Cloudflare fogja kiszolgálni.
Másképpen leírva, két részre lehet bontani a DotRoll szerepét a névfeloldásban. Az egyik, hogy a .hu felé mint regisztrátor nyilvántartja, hogy mi a kiszolgálója a valami.hu domainnek. A másik, hogyha ez maga a DotRoll, akkor válaszol a valami.hu domainre érkező DNS kérésekre. Ezt a második részt tudod átvinni a Cloudflare-hez, és alapból a sima DNS szolgáltatás szerencsére ingyenes a Cloudflare-nél, de nyilván lehet fizetni nagyobb csomagért is akár. De ettől függetlenül az első szerepkör marad a DotRoll-nál, a valami.hu domain fenntartási díjat továbbra is feléjük kell fizetned.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszönöm mégegyszer, ennyi kellett, már értem :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A VPS lesz a legjobb lehetőséged jól működő saját e-mail szervert készíteni.
Nem elég, hogy a levelek megtalálják a szervered befelé, hanem kifelé aránylag sok dolgot kell mára teljesíteni, hogy ne kerülj spam-ba (vagy egyáltalán, hogy átvegye a fogadó oldal a levelet). Az első, hogy a reverse DNS-nek stimmelni kell mindennel (a gép FQDN-jével és a levelező szerver bemutatkozó nevével egyaránt). Az meg sose lesz meg dinamikus címmel.
Aztán a második legfontosabb manapság egy jó SPF rekord. Az sem könnyű változó IP címmel.
Azt, hogy a VPS-en lévő e-mail szervert csak ugródeszkának használod, vagy komplett levelező szervernek, már csak rajtad áll.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Arubacloud 900 Huf/hó a legkisseb VPS. Én onnan futtatok levelező szervert.
( •̀ᴗ•́)╭∩╮
"speciel a blockchain igenis hogy jó megoldás, ezért nagy erőkkel keressük hozzá a problémát"
"A picsat, az internet a porno es a macskas kepek tarolorandszere! : HJ"
Az élet ott kezdődik, amikor rájössz, hogy szart sem kell bizonyítanod senkinek
Ha meg akarod nevettetni Istent, készíts tervet!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem is jól megy évek óta. Annyi hátrány van, hogy külföldi adatközpontból választhatsz csak.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A pingem wifin keresztül 30ms a CZ host felé.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem meg 3 ms - 7 ms Budapestre (jó messze lévő) wifin keresztül, attól függően hogy programból vagy böngészőből mérem. Ugyanez Google DNS-re 18 ms, míg Arubás VPS-emre 32 ms.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Elégedett vagy? Én kb. havi ezrest szánnék rá, ez meg ugye pont beleférne a keretbe...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha engem kérdezel én igen, több weboldalam fut rajta, nem nagy terheléssel és a levelezés is. Gyorsan jönnek-mennek a levelek.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én is használtam több évig. Soha nem volt vele bajom. Softether VPN server-t futattava a VPS-en, tunel-en keresztül mérve 6-800 Mbit-et tudott IPERF-el és speedtest-en is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem is van két VPS-em náluk, az egyik levelező szerver. Viszont azt tapasztaltam, hogy 2-3 hazai SMTP nem veszi át a levelet tőlem, mert külföldről érkezik a levél. Persze ezek állami szerverek. Ha nem találok erre megoldást, költöznöm kell.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Régen talán volt értelme az otthoni szervernek, de manapság semmi. Pláne hogy a levelezessel is nettó szívás van.
Havi 1-2e Ft-ért van rackforest tarhelyet, ssl-lel mindenfélevel.
Értem hogy jópofa dolog otthon aramot zabaltatni vagy rpi-n vacakolni, de dolgozzanak ehelyett ssd szerverek valahol máshol 1gb-es sebesseggel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tisztelettel, de hogy minek van értelme, azért az erősen egyénfüggő (szubjektív) is. Mi van, ha ez nekem egyfajta hobbi, szakmai kihívás? Vagy ha utálom, ha a leveleimet egy idegen ország nagyvállalata hosztolja?
Azt mondjuk már tapasztalom évek óta, h a levelezéssel szívás van, de hátha meg tudom oldani ;)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"egyfajta hobbi, szakmai kihívás" - Végülis lehet, hogy van olyan, aki szeret Zuzuval társalogni... meg ugye mindenki úgy szivatja magát, ahogy akarja :-)
"utálom, ha a leveleimet egy idegen ország nagyvállalata hosztolja" Az említett rackforest pont nem ilyen :-D
"hátha meg tudom oldani " - meg lehet oldani, nem ez a kérdés, csak érdemes-e ezzel szívni? Én csináltam levelezést néhány helyen... Köszönöm, baba koromban szopiztam eleget, felnőtt, mi több vénülő fejjel inkább nem szeretnék... :-D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Utoljára kb. 2 éve foglalkoztam a levelezésemmel, de azóta már látszik, hogy így tarthatatlan. Egyre rosszabb. Most ismét foglalkozok vele egy kicsit. Természetesen nem akarok én sem 24/7 ezzel szívni ;) de azért ha lehet, ezt most megoldanám, és egy kis energiát még szívesen tolok bele.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én is rackforest VPS-t javasolnám, aruba VPS-nél én eddig csak olyan IP-t kaptam amiről korábban spammeltek, így a levélküldéssel problémák voltak. A VPS-t használnám küldésre smarthostként és fogadásra pedig mail-gw-ként.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Akkor lehet, nekem volt szerencsém, mert amit én kaptam IP-t, azzal nincs ilyen gond, főleg, mióta be lett rendesen állítva a DKIM, SPF, DMARC.
( •̀ᴗ•́)╭∩╮
"speciel a blockchain igenis hogy jó megoldás, ezért nagy erőkkel keressük hozzá a problémát"
"A picsat, az internet a porno es a macskas kepek tarolorandszere! : HJ"
Az élet ott kezdődik, amikor rájössz, hogy szart sem kell bizonyítanod senkinek
Ha meg akarod nevettetni Istent, készíts tervet!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
VPS4You.hu -nál 600 Ft/hó a legolcsóbb VPS 512mb memóriával, de 1Gb is csak 900 Ft/hó. IP-k nincsenek spamlistán. A jövőben lesz majd ennél olcsóbb, még minimálisabb LXC alapú konténer is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Már ez a 600Ft-os is elég jó lenne nekem. (Valszeg csak egy mail relay lesz rajta (opensmtpd), annak meg elég az 512MB (+ ugye a linux maga).)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hasonló cipőben járunk.
Az eddigi egyszerű "smart host" -os házi szerverem csaknem 20 éve jól működő megoldás: levelezés (+ FAX is volt), tárhely, egyéb házi kényelmi szolgáltatások. Viszont az eddigi smart hostom bezár, a honlapjaimat és a levelezésemet évi 17.000,- HUF ért ellátták, de a szolgáltató kicsit rendetlenkedik, lehet nem sokára az is bedobja a törölközőt (17.000,- hUF alíg több mint egy virtuális szerver éves díja).
Eddig a "rackforest" -et nézegetem. Amit nem értek:
Hogy a domain neveimet letudom e oda rakni (ezért az árért), azaz kaphatok e fix ip címet?
Ugyancsak nem látom, hogy mentenek e, azaz van e "gyors" helyreállítási lehetőség?
Szóval több a kérdőjel mint kéne. Ráadásul Debian 9.1 hát ez az otthoni szerveremnél is avétosabb.
Aztán persze ódzkodom egy teljes rendszer konfigurálása miatt (mail server, web server, sql stb.).
* Én egy indián vagyok. Minden indián hazudik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A rendszer konfigurálását jobb híján ebből megoldod + feldobod az ispconfigot is.
üdv: pomm
A 852-es kídlap telepötúsa sikeresen befejezádétt
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Megoldottam a problémát:
- béreltem egy olcsó, kisteljesítményű VPS-t (itt kaptam a tippet, kösz érte);
- így lett fix IP-m (ami nincs rajta egyik nagyobb spamcheck listán sem);
- tettem a VPS-re egy Debian 10-et;
- az SMTP szervert beállítottam, hogy minden domainemre érkező levelet forwardoljon a No-IP-s SMTP szerverre, ami itthon fut egy Telekom optikai hálózat mögött (dinamikus IP, elvileg hetente változik csak);
- végre fel tudtam venni A-rekordot a domainemhez (a VPS-re mutat);
- a küldés továbbra is a Telekom smarthosttal történik;
- beállítottam egy SPF rekordot (a küldő a Telekom smarthostja lehet csak);
- és így már megkapják a címzettek a leveleimet ;)
- csak a Gmail fejlécet analizáltam, de ott látszott, hogy szépen átment az SPF teszten (spf=pass);
- apró szépséghiba, hogy a VPS-es fix IP-m, ami a domain DNS-ében A rekordban be van állítva, reverse-ben (nslookup) nem a domainemre mutat, hanem a VPS szolgáltatóra. Valami ilyesmire gondolok:
ping domainem.hu --> 1.2.3.4
nslookup 1.2.3.4 --> 4.3.3.1.static.bla.bla.bla.vps.huDe ettől egyelőre még elég szépen megy a levelezés.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kérd meg a szolgáltatót hogy állítsák át a reverse címet, jobb helyeken beállítják neked amit kérsz, még jobb helyeken pedig felületről lehet átállítani, pl nálam is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
És tényleg, be tudom állítani a felületen.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem egészen világos, miért a fogadási oldalt raktad a VPS-re, és miért nem a küldőt, avagy mindkettőt, hiszen a topikindítóban azt írod, a fogadás működik?
Az sem, hogy miért olyan fontos az A rekord a domainem.hu-hoz?
Persze, igény függő, de a www/webkiszolgálás nyugodtan maradhat otthon, ha az úgy kényelmesebb.
Egy jól bekonfigurált MX esetén mindegy, hogy van-e közvetlen A rekordod.
A szabály csak azt mondja, hogy az MX rekord olyan név kell legyen, ami A rekord-dot takar.
Ami miatt szoktak a küldés irányban VPS-t használni, az a DKIM, meg a SPF, meg, ha nem bízol a szolgáltatódban, hogy nem "bontja-e fel" a leveleidet.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jogos.
Az A rekord azért kellett, mert ezer éve van saját domainem, de az mindig csak CNAME-mel mutatott a no-ipre, és meguntam. Továbbá, ha a fogadó SMTP szerveren ellenőrzik a domain IP-jét, az mutasson fix, spamlistákon nem lévő IP-címre, így talán jobban elfogadják a leveleimet. Az sem árt, ha a domainhez tartozó IP reverse lookupja mindig ua. IP-t adja, ami ismét csak nincs rajta spamlistákon. Nem tudom, hol mit ellenőriznek, próbáltam sokmindent lefedeni. Lehet, hogy egyes SMTP szerverek nézik, hogy a küldő domainje hogyan van beállítva.
Az emailek tárolása/IMAP/stb azért sem a VPS-en vannak, mert korlátos a tárhely, illetve így egyszerűbb volt átalakítani.
Bennem is felmerült, ha már ennyi minden meg van csinálva, miért használok smarthostot? Talán ha lesz több időm és kedvem hozzá, játszok vele, ez így most egyelőre működik és eléggé boldog vagyok vele.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sok-mindent lefed, persze, de szerintem, meg csak kuldo-szerver.domainem.hu-t ellenőrzik, mert az a küldő, és az "kopogtat" be egy új levéllel a cél szerver oldalán.
Tehát, ha valamit ellenőriznek így, az pont a telekom SMTP szervere, mert az a küldő.
Mind a mai napig üzemeltetek szervert, ahol a domainem.hu-nak nincs is A rekordja, de van MX rekordja, és www.domainem.hu-CNAME->valami rekordja, és nincs vele probléma.
Esetleg nézd még meg az SPF-et, de az is csak a domain-szerveren kell beállítani.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
SPF be van állítva, azóta a gmail boldog és még egyszer sem tett spambe. A vázolt "fejlesztések" előtt hol spambe tett, hol nem, gondolom függött a domainem aktuális IP címétől is, meg hogy a reverse DNS rossz volt stb.
Számomra egyértelmű, hogy a fentiek mind kellenek. És még így is belefutottam egy szerverbe, ami nem akarta átvenni a leveleimet, emiatt a következő módosítást kellett végrehajtani:
előtte: domainem.hu MX 1.2.3.4
utána: domainem.hu MX domainem.hu
és persze: domainem.hu A 1.2.3.4
Azóta mindenhova tudok küldeni gond nélkül, a fogadás meg eddig is működött.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Elhiszem, de az én kérdésem arra vonatkozott, hogy miért nem (volt jó) a: domainem.hu MX otthonigep.no-ip.org felállás?
Egyébként meg:
https://www.dynu.com/en-US/Email
igaz, már leköteleződtél, de látszik, hogy máshol is probléma.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Épp kezdtem megörülni mikor eljutottam oda, hogy Telekom smarthost. Minek az egész kerítés, ha a lényeg lemaradt?
A levelek letöltögetése simán megy egy no-ip gépről, a küldés a kihívás.
* Én egy indián vagyok. Minden indián hazudik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Milyen "lényeg" maradt le? Leírtam, hogy otthoni nettel hogyan csináltam megbízható emailt saját domainre. Igen, smarthosttal küldök.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez egy szuper szolgáltató https://www.hetzner.com/de/cloud 2.96 Euro a legolcsóbb VPS, bármilyen Linuxot telepíthetsz, egyedi partíciónálástól kezdve a telepetés végéig azt tehetsz amit akarsz. Megújuló energia működteti a szerverparkokat és ezért az energiafogyasztást nem számlázzák.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jó tipp, csak kicsit későn jött... már választottam egy magyar szolgáltatót.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Akkor beállok én is a későn válaszolók sorához. Találsz majdnem feleannyiért magyar VPS-t ha még nem írtál alá hűséget a másiknál:
Én javaslom, hogy mindhármat állítsd be: SPF (megcsináltad), DKIM és DMARC is kell. Mindegyik 1-1 zöld pipa lesz a fogadóknál Gmailben a show original fül alatt, tehát ez alapján valószínűleg más szolgáltatónál is felpontoznak. A DMARC beállítása ráadásul csak egy copy&paste:
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Megnéztem a VPS listát, az én választott magyar szolgáltatóm is ott van a "legolcsóbb" szekcióban :) KVM alapú. Eddig tökéletes.
Külön köszönet a DMARC linkért!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez egy tuti jó lista, köszönöm.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni