Üdv,
Egy ősrégi 8.04-en futó samba 3.0.28 van jelenelg belefaragva egy 2000-res forest levelű DC-be, ezt kellene felemelni 2003-re, viszont mielőtt nekilátnék a barkácsolásnak, biztosra szeretnék menni. Ez a verzió képes a 2003-as native forest levelben dolgozni?
Jelenleg 2000 a forest level, ezt kellene felemelni 2003 native-ra, szét fogja rúgni a beléptetésemet?
Előre is köszi
- 2225 megtekintés
Hozzászólások
trey, úgy látom elromlott a fórummotor! Vagy csak véletlenül beimportáltatok a mostaniba valami ősi DB-t?
Üdv,
Marci
bocsánat, nem bírtam kihagyni. ;)
Szerintem nem fogsz erre senkitől egzakt megbízható választ kapni. Tesztelj.
Üdv,
Marci
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
:D
-------------------------
Dropbox refer: https://db.tt/V3RtXWLl
neut @ présház
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én is tesztelnék.
(A forest egy "r", bántotta a szemem, javítottam.)
--
trey @ gépház
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Csomó helyen van még 2003-as AD. Én is éppen egy ilyen upgradelésén dolgozok.
2003 forest / domain level van, két DC-vel. Ebbe akarok 2008-as DC-t tenni (majd onnan 2012-est, de lépésenként akarok haladni). Ehhez nyilván AD sémát kell bővíteni. Előtte tesztkörnyezetben reprodukálom a két meglevő DC-t és ott csinálom meg a tesztet, mert nem akarok forest recovery-t csinálni, ha elcsesződik valami a sémabővítéskor.
Viszont ahogy backup-ból visszaállítom a két DC-t virtuális gépekre, a két DC sipárog, hogy megváltozott a hardver (igaz is) és aktiváljam őket 3 napon belül.
A kérdés, hogy ez licencileg hogyan van? Aktiválhatom-e őket? Ha aktiválom, akkor az éles DC-k ugye nem lesznek "szoftverhamisítás áldozatai"?
Esetleg erre tudsz valamit mondani?
(Egyébként többször csináltam már ilyet, mindig sikerült, sosem volt baj a sémabővítéssel és 2008 dcpromo-zással, tesztelés nélkül, de most inkább tesztelnék előtte.)
--
trey @ gépház
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Aktiválhatod, nem lesz belőle áldozat. (egyszeri kapcsolatot használ az aktiváláshoz, nem ellenőrzi rendszeresen, kivéve ha KMS kóddal aktiváltad anno).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jó tudni! Ezt saját tapasztalati alapon írod? Licencek egyébként rendben vannak.
--
trey @ gépház
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Még azt mondja meg nekem valaki, hogy mit kell a samba shareknél a valid users-hez irni DC esetén.
-------------------------
Dropbox refer: https://db.tt/V3RtXWLl
neut @ présház
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni