Dell Latitude e5520 megnezes Debian poloert cserebe

Sziasztok!

Asszonykanak szeretnenk venni egy alap kiszereltsegu Dell Latitude e5520 laptopot, de sehol nem talalunk belole bemutato peldanyt. Mindenhol csak rendelesre van.
Ha valaki hajlando lenne Budapesten valahol egy ilyen gepet 5 perc erejeig megmutatni azt egy feher Debian poloval honoralnam.
A review-kat mar elolvastuk, megneztuk, de azert rendeles elott eloben is szeretnenk latni.

Koszi!.

Hozzászólások

Csak ilyeneket szeretnenk megnezni, hogy mennyire all kezre a billentyuzete, meg mennyire jo a touchpad es a gombjai.

Használok hozzá. Megérte, az alábbi feltételek mellett:
- a melós gépemmel is kompatibilis
- 2 monitoros környezetben használom
- rendszeresen hurcolom
- a dokkolóhoz jár nagyobb táp is -> nem kell ebayről szerezni, hogy tényleg ne kelljen "madzagozni"
- a gépet sikerült olyan áreséssel megszerezni, hogy utána már lesz*rtam a a dokkoló árát, mert még úgy is bőven megérte.

eddig tapasztalt hibái:
- elég nagy kattanással lehet csak levenni róla a gépet -> este nem ideális, ha ott alszik a család
- a rajta lévő DP kimenet csak akkor müxik, ha a rátett gépnek is van DP kimenete. Az alsó tüskesoron keresztül képtelen HDMI-DP vagy DVI-DP konverzióra, pedig úgy hiszem ennyi pénzbe beleférne az az 5 centes "elektronika"

summa summarum: én szeretem, de azért sokallom a 40-50e Ft-os árat, erősen foghúzásként élném meg ha újra előjönne a kérdés. Ám az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy más márkánál sem olcsóbb ez az "extra".

--
"The only valid measurement of code quality: WTFs/min"

1 monitor lóg rajta, egy U2312HM, 1920x1080as felbontással. Emellé használom a noti képernyőjét 1366x768on. Tudna 2. külsőt is kezelni, de akkora helyre nincs szükségem + nem is férne el kényelmesen az asztalon (meg zavar, ha az egér felé kell dolgoznom).
A vcard egy intel gma3000.

gond egy szál sem. Egyedül az nem tetszik, hogy a hanghoz usb kell...pedig átmehetne az a DP-n/HDMI-n is szvsz. De ez igazán részletkérdés ;)

--
"The only valid measurement of code quality: WTFs/min"

Koszi, nalam is ez a felallas, csak a notebook belso kijelzojet nem hasznalom. Most gondolkodok masik monitoron, valami 2560x 27"-on, most 24"-os 2407WFP van rajta, ha itt lenne a masik megforditanam alloba. Mielott megvennem probaltam keresni olyan embert, aki hallott mar olyan emberrol, akinek a szomszedjanak az unokatesojanal ez mar mukodik, es a HD3000-es intel is birja, es nem csak marketing (aszerint elvileg ez megy).

Raadasul ahogy latom nem csak engem erdekel az intel videokartya + dokkolo + 2 nagy monitor + linux kerdes:).

Szia!

Nekem van egy DELL Latitude E5520M 4GB változat. Apámnak vettük. Teljesen elégedetten használja, igaz nem sok mindent csinál vele.

Ha gondolod vasárnap megtekinthető Monoron (Nyugatiból kb 40 perc vonattal), vagy hétfőn Pesten az Europark mellett (Pöttyös utca).

Köszi mindenkinek!
Végül sikerült megoldani.