Sziasztok!
Az alábbi feltételeknek megfelelő multifunkciós nyomtatót keresek:
* A/4 fekete lézer
* színes szkenner
* gombnyomásra szkenneljen be egy dokumentumot és tegye egy később elérhető helyre (vagy saját memória, vagy valami hálózati megosztás, mindegy)
* másolás gombnyomásra
* linux alatt működjön
* -SZERK- automata papír etető
Jó ha tudja:
* fax
* szkennelt dokumentum elküldése emailben
* hálózati működés
* -SZERK- két oldalas nyomtatás
Ár: max 100e
Tud valaki ajánlani ilyet?
Köszi!
pentike
- 8582 megtekintés
Hozzászólások
Hello, szerintem adj meg egy irany arat is... Mert mondok siman olyan Xerox work centert ami tudja, de nem biztos, hogy pont van ra "kedved" :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kis irodába kellene a nyomtató+szkenner páros kiváltására. A work center méretben is túl nagy. Árban mondjuk legyen max 100e bruttó.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Samsung SCX 4623
Nemrég telepítettem Linux Mint 9-re. Kellett neki zárt driver, de nyomtató és scanner is megy tökéletesen.
Gombnyomásra scannelést mondjuk nem próbáltam, de xsane alatt tökéletes.
Poéncuccok...
Szabadúszóknak egy kis pénz: Freelancer.com!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1
--
A legértékesebb idő a pillanat amelyben élsz.
http://phoenix_art.webmuvek.hu/
https://sites.google.com/site/jupiter2005ster/
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A splix nevű csomag nem jó hozzá zárt driver helyett?
tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
HP LJ 3055-t használok Linux alatt teljesen jó (hplip csomag kell hozzá), bár a fenti elvárás közül az alábbiaknak nem felel meg:
- színes
- (bár ezt lehet tudja de nem használtam -illetve USB rákötve biztos tudja, de hálózaton keresztül használom csak-) gombnyomásra szkenneljen be egy dokumentumot és tegye egy később elérhető helyre (vagy saját memória, vagy valami hálózati megosztás, mindegy)"
Szóval, ha ebben a sorozatban keresel színeset, s megnézed a hplip driver támogatottsági listáját, akkor szerintem találni fogsz megfelelőt.
Minden esetre, ami miatt szeretem, hogy
- ADF scanning-et tud hálózaton keresztül is így bármelyik gépről elérhető
- ritkán van vele probléma
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Csak a szkenner kellene, hogy színes legyen a nyomtató sima fekete lézer.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
a scanner az természetesen színes
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem egy Philips MFD-6020 van már több mint egy éve, fentieket tudja. Van belőle "nagyobb" verzió, ami tud faxolni és van benne ethernet adapter is - nekem ez nincs és nem is hiányzik. Elfogadható árú és (szerintem) jó minőségű, megbízható gépezet. Több gyártónál is megtalálod ugyanezt a nyomtatót különböző típusszámmal, egyébként eredetileg a Sagem gyártja. Bónusz: tud pendrive-ról nyomtatni, illetve oda szkennelni is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kiegészítettem a követelményeket. Az automata etető is fontos lenne.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jelenleg a Samsung SCX 4727FD tűnik befutónak.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
málunk egy HP 1536 dnf van.
A/4 fekete lézer ... csek
Szines scanner ... csek
gombnyomásos scan : nem probáltam még...
másolás gombnyomásra: ... csek
linux alatt működjön ... csek
fax (a scannerről direktben) ... csek
hálózati működés ... csek (routerbe van béledugva.. 7 gép meg egy iphone (nyomtatás) hasznája Wifin, egy meg kábelen)
duplex nyomtatás ... csek
ADF ... csek
### ()__))____________)~~~ #################
# "Ha én veletek, ki ellenetek?" # N210/Arch
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tudnank esetleg a tipusokat a jelenleg kaphatoakkal aktualizalni?
En elsosorban halozati (WLAN) eszkozt szeretnek. Mi a helyzet a halozati szkennelessel? A SANE oldalan az uj eszkozok nincsenek listazva.
Nekem otthoni hasznalatra kellene, inkabb kisebb meretu eszkoz. Samsung, Brother, ..?
FAX nem kell, lapadagolo es ketoldalas nyomtatas az inkabb nice to have.
Az ar inkabb 200 Eur alatt legyen, ha szabad onnan valsztani.
Erdemes rogton egy tonert is venni, vagy altalaban normalisan toltott tonerrel szallitjak ezeket az eszkozoket?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az alabbi eszkozoket nezegettem:
belopo kategoria:
Brother DCP-7055W
Samsung SCX-3405W
Samsung Xpress M2070FW
Samsung SCX-4729FW
HP LaserJet M1217NFW MFP
Kicsit feljebbrol:
Brother MFC-7860DW
Ez utobbi (Brother MFC-7860DW) tunik a legjobb valasztasnak, a tobbi kicsit bizonytalan, de azert nem szannek eynnit az evi 500-800 otthon kinyomtatando/fenymasolando oldalra. Ar/ertek aranyban a Samsung SCX-4729FW tunik verhetetlennek, de a halozati scannelest nem tudom, hogy jol mukodik-e linux alatt, illetve nagyon vegyes tapasztalatokrol szamoltak be minsoeg teren. A lapadagolo bizonytalankodik, es a toner szamlalos, ami engem mar az EPSON titnasugaras eszkozomnel is kiakasztott. (Jelenleg levelnehezekkent uzemel, pedig elvileg kifogastalan allapotban van, csak hat a laponkenti koltseg oriasi, kulonosen ritka hasznalat mellett.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni