( bzs | 2020. 06. 14., v – 11:22 )

Ne haragudj, de eltértünk a tárgy szóban foglaltaktól.

Semmi értelmét nem látom olyanok megvitatását, melyről nem tanultál. Ezt azokkal kellene megkonzultálnod, akik tipográfiát oktatnak, javaslom Tómács Tibort Egerben, vagy bármely szerzőt, aki írt ezzel a szedőrendszerrel szakkönyvet a tipográfiáról.

Sajnos nincs energiám mindenre válaszolni, az utolsó kérdésedre azonban válaszolok, mert nem teoretikus. A szabály az, hogy amint a tex-et arra utasítom, hogy váltson nyelvet, ott minden tipográfiai alkatrésznek meg kell változnia, még a számírásnak is. Ezért használok siunitx csomagot is, amelynek meg tudom mondani, hogy a számok, mértékegységek, egyebek írását is jól végezze. Mellékesen csak a számok írásánál a tex-rendszerekhez 96 oldalas a doksi

Többnyelvű kiadványhoz a kérdésedet hiányosan tetted fel, ugyanis az sem mindegy, mi az alapértelmezett nyelv. TeX-ben ez is fontos, mert más szabályok vonatkoznak erre is. Előfordulhat egy angol kiadványban a magyar szöveg a francia mellett, ilyenkor angol a lénia, képaláírások, minden -- de erről is olvashattál Tómács Tibor könyvében, melyet -- mint fentebb írtad -- átfutottad.