Időnként kapok olyan pdf dokumentumokat, amikből valami hiányzik.
Gyakran egy formanyomtatvány, amit valaki nem pdf formként készített el, amit egyszerűen ki lehet töltni, hanem az elkészítője arra számított, hogy majd kinyomtatják, a papíron kitöltik, és majd beszkennelik vagy lefényképezik, vagy a papírt postázzák. Ritkán pl. olyan számla, amiről valami hiányzik, és a számla készítő cég (vagy a programjuk) nem tudja megváltoztatni, vagy csak szarnak rá.
Az elmúlt héten pl. volt egy formanyomtatvány, meg volt egy számla, amiről hiányzott az eladó címe. Az eladó ügyfélszolgálata azt mondta, nem tudják rátenni a címüket. Nekem meg csak úgy jó, ha cím is van rajta.
Windows, Linux, vagy online megoldás is működhet, nem vagyok válogatós, viszont nem szeretnék sokat fizetni érte.
A kézi kitöltésre Windows alatt a Drawboard PDF igyenes verzióját használom, ami megfelelő arra, amit szeretnék. Linux alatt sajnos nem megy a surfacebook képernyőjére a tollal firkálás, ezért ebbe az irányba nem is nézelődtem.
Keresgéltem olyasmit, ami tud szöveget tenni pdf-re. A Google keresés talált több pénzes programot. Egyet (pdfelement) kipróbáltam, kiváló, de évi 190 dollárba kerül, anélkül csak a funkciók egy része érhető el és vízjelet tesz mentéskor. Évi néhány alkalomra ez túl drága.
A LibreOffice be tud olvasni pdf-et, és szerkeszteni is lehet egész jól, csak éppen a kimentett pdf nem úgy néz ki, ahogy a forrás. Pl. az eredeti pdf-en a szöveget egy keret vette körül, a libreoffice exportban meg a szöveg kilóg.
Találtam egy pdf24 creator nevű csomagot, ami működik, tudok új szöveget tenni a pdf-re, de ügyetlen és buta. Pl. a szövegdoboz mozgatásakor nem mutatja, hogy mivel van egyvonalban, szóval szemre kell pozícionálni. Minden más program azt mondta, hogy a dokumentumban a régi szövegdobozokban a szöveg Linux Libertine 10 pontos, ebben meg valami más számot kellett használnom, mert a 10 az kb. fela akkora volt, mint a többi.
És csak Windows alá létezik, ami működik, de örülnék, ha Linux alá is lenne.
Szóval ha használtok valami programot, ami pdf-et úgy tud szerkeszteni, hogy a nem módosított része úgy néz ki, mint az eredeti, ingyenes vagy igen olcsó, akkor írjátok meg a nevét, légyszi!
Hozzászólások
Ez nem jó? Master PDF Editor
"https://hunvagyok.hu "
Master PDF Editor
A 4-es verzió Linux alatt még nem tesz rá vízjelet az állomány oldalaira.
https://github.com/ryuuzaki42/MasterPDFEditor_AppImage_4/releases
Xournal vagy az újabb Xournal++. Nem PDF szerkesztő, de jegyzetelni tudsz vele meglévő pdf-re és a végeredményt tudja exportálni pdf-be vagy kinyomtatod pdf nyomtatóra. Van Windows, Linux és MacOS verzió és open-source.
https://xournalpp.github.io/
https://xournalpp.github.io/guide/pdfs/
--
Légy derűs, tégy mindent örömmel!
Ezt az okular is tudja sztem.
Xournal++ , rendszeresen használom pont olyanokra, mint amit a poster szeretne.
Csaba
Azért kiállított számlát módosítani (bármit), elég meredek.
Aláírás _Franko_ miatt törölve.
RIP Jákub.
neut @
Ha hiányos, nem fogadja el a könyvelő. Ilyenkor segítesz rajtuk.
Ha hiányos, vissza kell dobni a formai hibákra hivatkozva. Nyilván senki nem ellensége a pénzének, innentől a kérdés, hogy mi a jobb: késve megkapni a pénzedet, vagy ha okirathamisítás miatt zaklatnak.
tl;dr
Egy-két mondatban leírnátok, hogy lehet ellopni egy bitcoin-t?
aki kiadja a számlát, az ő felelőssége hogy rendben legyen. nem pedig aki befogadja, pláne nem nyúkálunk bele...
Egyetemleges felelőssége van a számla kiállítójának és befogadójának. Ha felhasználod , a rosszul kiállított számláért te is felelsz , nem csak az eladó.
https://blog.claryel.hu
befogadó részről kisebb a felelősség mértéke... tapasztalatból hallottam
tapasztalatból hallottam
ez jó, továbbfejlesztem : egy ismerősömtől hallottam, akinek van egy ismerőse, akinek a nagyon jó ismerőse tapaasztalatból hallotta valakitől.
Ez a végrehajtó nav életét könnyiti, nem mérlegel, majd ti vitatkozhattok ha akartok. Nincs neghatározva objektiv felelősség, hanem ilyen "tudnia kellett volna" , "nem járt el kellő gondoskodással " dolgok vannak.
https://blog.claryel.hu
Hát ez nagy segítség lehet nekik. Ha tudnának róla másnap kereshetnél új könyvelőt és valószínű kötelező nekik jelenteni is.
Helyesen teszi - vissza kell vinni, és jelezni, hogy a NAV lesz a következő lépés, a tartalmi és formai hibás számla miatt. Ha nagyon nem akarnak storno plusz új számla kiállítást, akkor tényleg meg kell keresni a NAV-ot...
A számlára lehet firkálni, de releváns adatait tekintve a kibocsátónál ls a számlát befogadónál azonos adattartalom kell, hogy legyen. És ez egy NAV vizsgálat során ki tud bukni - és akkor nem (csak) a kibocsátó fog f@szulni nagyon...
Mert egyébként mi a faszom áll le a világban, ha rairja az eladó (egyébként valós!) címét?
Módosította egy hiteles bizonylat adattartalmát.
okirathamisítás...
egszerűen nem teheted meg hogy beleírsz!:D
az eredeti számlán a rossz cím lesz, a tiéden meg a valódi.
a NAV szerinted kit fog elővenni? téged, mert miért van a te példányodon más cím?
Az a baj, hogy sokan nem akarják érteni, hogy a pdf nem egy szerkesztésre való formátum. Azt pont arra a legvégső fázisra fejlesztették ki, amikor már csak olvasod, meg nyomtatod. Persze, lehet szerkeszteni, kihekkelhető, de az a legtöbb programban csak utángondolás, gányolás, különböző korlátokkal.
A másik, hogy számlákba szeretnél beleszerkeszteni. Azt ne tedd, mert nem használhatod fel, különben okirathamisítás. Ha nem ette oda a címét, akkor nem tudsz vele mit tenni. Ha a programjuk nem tud címet betenni, akkor írjon kézzel számlatömbre számlát az isten baromja, ahogy a barlangi előember két kovakőpattintgatás között tette. Egyébként meg kicsit furcsa, mert elvileg a NAV előírja, hogy egy számlának miket kell tartalmaznia, és emlékeim szerint a címnek ott kell lennie, és szoftvereknél is csak NAV által jóváhagyott használható, vagy hivatalos számlatömb.
Ennek ellenére a Foxit-tal tehetsz egy próbát, az működik Linuxon is, de az Appimage verzió nekem nagyon bugzott, Windowson viszont jól kéne működjön.
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
Az adobe aceobat reader pro mégis kiválóan tudja szerkeszteni. Én azt a szerkesztőt keresem, ami ugyanazt tudja, csak nem adobe.
Az is csak korlátokkal tudja szerkeszteni, nem olyan precízen, mint ha valóban szerkeszthető formátum lenne. Pl. az Acrobat nem tudja szerkesztés közben a szöveget megfelelő hasábméretre áttördelni, képeket megfelelően átpozicionálni. Mondom, a pdf szerkesztése egy durva hack. Alapvetően szándékosan csak egy olvasható formátumnak lett kitalálva, nem csak a pdf, de egy csomó hasonló, ps, dvi, meg a többi hasonló oldalleíró nyelv is (pcl, spl, stb.). A ps/pdf csak annyiból speciális ezekhez képest, hogy elterjedtebb szabvány, szélesebb körben használt, több szoftver támogatja, nem csak egy gyártónak a saját megoldása. Ezeket inkább úgy képzeld el, mintha képfájlok lennének, de nem feltétlen pixelekből állnak, hanem objektumokból, meg vektoros grafikából, de gondoskodnak róla, hogy az eredmény mindenhol ugyanúgy jelenjen meg, kis képernyőn, nagy képernyőn, könyvként nyomtatva, wc papírra, házi nyomtatón, nyomdagépen, függetlenül a felbontástól, kijelző méretétől. Akár úgy is fel lehet fogni, mintha ki lenne nyomtatva papírra, de nem festékpacákból áll, hanem egyéb elekronikus elemekből. Vagy akár úgy is tekinthetünk rá, mint egy legenerált oldalnézeti kép, ami nem feltétlen felel meg annak a szerkeszthető, generáló formátumnak, amiből készítették, nem reverzibilis, mert nem tárol le mindent az eredeti szerkeszthető formátumból, hanem csak a megjelenítéshez szükséges elemekre redukál mindent. Esetleg hasonlít még arra, mikor magas szintű programkódot próbálsz low level binárisból visszanyerni, ala decompilation, az is lehetséges, de nagyon pain in the ass.
Igen, bele lehet nyúlni, elvenni-hozzáadogatni, átpozicionálni elemeket, de csak korlátozottan, kötötten. Gondolj bele, ha a pdf olyan faszán szerkeszthető lenne, már kihalt volna az összes szerkeszthető formátum, .doc(x), odt, tex, és minden szövegszerkesztő, meg kiadványszerkesztő már csak pdf-fel dolgozna kizárólag, a szerkesztés elejétől a végéig, nem is lenne szükség többé más formátumra.
Lehet szerkeszteni, de túl sokat nem lehet tőle várni, világosabban kéne lássátok, hogy nem erre való. Amikor szerkeszted, tisztában kell lenni ezzel. Ennek megfelelően kell a pdf-szerkesztő szoftverek korlátait is érteni. Ezen nem változtat, hogy lehetséges, meg az Adobe Acrobat a legjobb szerksztő erre, de egyben a legdrágább is, platformhoz kötött, és annak se végtelenek a pdf-átszerkesztési képességei, vannak korlátai.
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
El vagy tévedve a postscript kapcsán, ha azt hiszed, hogy csak egy oldalleíró nyelv:
https://www.pugo.org/projects/pshttpd
Igen, valóban nem voltam elég pontos ennek kapcsán, gratulálok, hogy bele tudtál kötni, csak épp ez a mandandóm lényegén nem változtat. Igen, nem csak oldalleíró nyelv, hanem egy komplett, Turing-képes programnyelv, lényegében a Forth klónja, azt vették alapul, írtak benne mindenfélét, pl. a NextStep nevű OS-nek PS alapú volt a GUI-ja, nem X11 szerver alapú. Bármit le lehet vele programozni, de alapvetően mégis az esetek 99,999%-ban oldalleíró nyelvnek használják, annak is készült.
Hogy egy másik példával is megvilágítsam: lefordított bináris fájlokból is vissza lehet nyerni programkódot, de nehézkes (disassembler, debug symbols), nem erre való. Aki fejleszteni akar, az forráskódot tesz közzé, szerez be, nem a binárisokat használja erre. Na, épp így nem való a pdf, ps doksikat szerkeszteni. Igen, bele lehet szerkeszteni, de utángondolás, korlátozott, pain in the ass. Nem erre való, ragozhatjuk még jó pár szálon át, akkor se lesz erre való. Ahogy az Excel se lesz soha sem vállalatirányítási rendszer, sem nem adatbázis-kezelő, sem számológép-alkalmazás, pedig be lehet fogni arra is.
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
szép dolog az idealizmus, de az élet általában nem fekete-fehér... igenis van olyan, hogy néha bele kell gányolni egy pdf-be...
egyszer történt egy olyan, hogy volt egy könyv, a sok példány megérkezett a nyomdából, ott csücsült az autóban... és akkor esett le, hogy egy listából egy név hiányzik... és ezt is meg kellett oldani:
készíttettem egy pecsétet, egy hasonló betűtípussal/mérettel a hiányzó nevet tartalmazta... és a pár száz példányt "lepecseteltük"...
amúgy én is masterpdfeditor 4-et használok... :)
De ha ezt még a nyomás előtt észreveszed, akkor a kiadványszerkesztő javítja a hibát, majd elküldi a javított oldalt PDF-ben, nem a PDF-ben kell gányolni.
Lehet, hogy a régebbiek is, de a 2016-os MS Office-ban a Word tud PDF-et szerkeszteni.
tl;dr
Egy-két mondatban leírnátok, hogy lehet ellopni egy bitcoin-t?
Scribus ami nekem eddig bejött, jobb mint a LibreOffice Draw-ja.
Kitöltésre én Foxit PDF Reader-t használok.
PDF Studio, javas. Szokott leakciozva lenni, foleg cyber monday alkalmaval, 30$-ert vettem.
https://pdf-xchange.eu/pdf-xchange-editor/index.htm
Bármi jó, amiben a háttérbe berakod az eredetit, felpakolod rá, ami kell, ha kész vagy, eltávolítod a „hátteret”, a pluszokból exportálsz egy PDF-et, és végül a két PDF-ből csinálsz egyet a pdftk multistampjével.
(Azért számlát hamisítani nem kéne.)
LibreOffice Draw. Tök jól kitöltöttem vele a FVM vízóraátíró doksiját.
francokat... még csak meg sem tudja nyitni a "portable document format"-ot portable módon... elcsúsznak a szövegek, a kép nem ott van, stb.
Ritkán pl. olyan számla, amiről valami hiányzik, és a számla készítő cég (vagy a programjuk) nem tudja megváltoztatni, vagy csak szarnak rá.
Ha magyar a számla azt be kell küldeni NAV online-ba, ahogy előttem írták, oda hibás, érvénytelen számlát nem tudnak beküldeni. Ha adószámos vagy, a bejövő számlákban letölthető.
https://blog.claryel.hu
Szerintem nem magyar számlákról beszél az op.
Megnézheted a PDFgear letölthető változatát, hogy Neked megfelel-e.
xournal a szerkesztésre szerintem kitűnő
A teljesség kedvéért, a Firefox is tud ilyesmit. Bár fontot nem lehet benne váltani, szóval szerintem amire neked kell, arra kevés.
Ez kétségkívül meglepő újdonság volt számomra, de hadd jegyezzem meg, hogy hevenyészett próbálkozásom alapján egyáltalán nem triviális vele a szerkesztés.
tl;dr
Egy-két mondatban leírnátok, hogy lehet ellopni egy bitcoin-t?
Én Windows alatt az Abbyy FineReadert használom. Tud olyat, hogy a felismert szöveghez automatikusan generál úgy kinéző fontot.
De már kiállított számlába én sem piszkálgatnék bele.
Én úgy szoktam nem kitölthető pdf -et kitölteni, hogy kinagyítom amekkorára szeretném, majd képernyőmentés. A mentett képeket beteszem LibreOffice Draw -ba, és ráírom amit kell.
Előnyök:
Hátrányok:
Sima acrobat reader tudja ugyanezt, bárhová rakhatsz szövegdoboz plusz layer-t, alá is írhatod és le is zárhatod szignáltként. Még eredetileg scan doksikat is így töltök ki billentyűzet segítségével.
Nekem törölnöm kellett már számláról, cégnek rendeltem eszközt, hozzám szállitották ki és a számlára beleirák a Vevő részbe, azaz Vevő: Cégnév és adatai
Szállitási cim: nevem, cimem, telefonszámom
Nyilván itt is el kellett volna kezdeni hadakozni az idióta eladóval, de inkább letöröltem Acrobatban róla és kinyomtattam, cégnek odaadtam papiron, elszámolták. Digitálisan sosem fog összefutni, igy nem érdekel.