ATI Catalyst™ 9.12 Proprietary Linux x86/x86_64 Display Driver

Címkék

A havi frissítésű ATI (zárt forráskódú) videokártya meghajtók új verziója jelent meg ebben az évben utoljára, 9.12-es verziószámmal.

[ Letöltés | Kiadási megjegyzések | FAQ | Külföldi hír, leírás ]

A meghajtócsomag a következő X.Org szerverekkel használható: 6.7, 6.8, 6.9, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4

Hozzászólások

Release notes link a 9.11-re mutat. :)

Korábban mindig vártam az újabb drivert, hátha megjavul azaz 1-2 bug ami van. Sajnos csak ritkán történt ez meg. Viszont a nyílt drivert 2D-vel 2 hónapig teljesen megelégedve használtam, 1 hónapja már 3D-vel együtt. Végre Kaffeine-ben csatornaváltáskor nem hal el az X.

Nem tudom mit értesz ez alatt, hogy mennyire. Nálam ez a nyílt driver működik a legjobban, jobb mint a zárt. Zártnál ha volt Compiz és tunert akartam használni, akkor előtte 2D-re kellett váltanom, hogy az mpeg2 dekódoláshoz legyen megfelelő teljesítmény (Arról nem is beszélve, hogy ntsc-pal csatornaváltások miatt az X is kihalt). Most Compiz is van és teljes képernyőn is tudok tv-zni. Pár effekt amit használok mindegyik megy a Compizból, nem találtam bugot. 700-750 fps-t ír a glxgears.

Ubuntu/Debian alapú OS-eknél: Blog-os írásomnál leírtam, honnan szedtem vanilla kernelt és a drivereket. Ha jeleneleg a zártat használod akkor megéri leszedni és kipróbálni az aktuális drivereket. Amennyiben nem megy jól, még mindig be tudsz bootolni a disztród kernelével és a zárt driverrel.

/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/kcl_io.c: In function ‘KCL_IO_FASYNC_Terminate’:
/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/kcl_io.c:122: error: ‘SIGIO’ undeclared (first use in this function)
/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/kcl_io.c:122: error: (Each undeclared identifier is reported only once
/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/kcl_io.c:122: error: for each function it appears in.)
make[4]: *** [/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/kcl_io.o] Error 1
make[3]: *** [_module_/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x] Error 2
make[2]: *** [sub-make] Error 2
make[1]: *** [all] Error 2
make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-headers-2.6.32-trunk-686'
make: *** [kmod_build] Error 2
build failed with return value 2
[Error] Kernel Module : Failed to compile kernel module - please consult readme.
/usr/share/ati/fglrx-install.log (END)

01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Mobility Radeon HD 3400 Series

uname -a
Linux tinny 2.6.32-trunk-686 #1 SMP Thu Dec 17 00:26:04 UTC 2009 i686 GNU/Linux