Adatok visszanyerése újraformázott ext2 partícióról?

Sziasztok,

van egy 2 fiókos NAS eszközöm, amiben eddig 2 db 500 GB-os hdd-t használtam. Most vettem az egyik 500-as helyett egy 1 TB-osat. Mivel nem RAID-ben használtam őket, egyszerűen kivettem az egyik 500 GB-os hdd-t, és betettem helyette az 1 TB-osat.

A NAS induláskor megkérdezte, hogy az üres meghajtót kívánom-e formázni, kiírta, hogy a WDC 1000 GB-osról van szó, és hogy a másik HDD nem sérül majd. Azt mondtam, hogy igen, majd kb. 10 percig néztem egy folyamatjelzőt. A NAS újraindult, majd döbbenve láttam, hogy nem az új és üres hdd-t formázta meg, hanem a meglévő, adatokkal tömött 500-asat.

Azont túl, hogy ökölbe szorult a kezem a nagyon durva programhiba/nyelvi hiba miatt (D-Link DNS-323 1.08 firmware), sajnos tanácstalan vagyok az adatvisszaállítást illetően.

Kérdés: hogyan lehet visszaállítani az adatokat egy újraformázott hdd-ről, ha a régi és az új partíció is ext2 volt rajta?

Tudom, Google a barátom, de kíváncsi vagyok a Ti tanácsaitokra/tapasztalataitokra is.

A válaszokat előre is köszi!

Hozzászólások

Ha ebben a dlinkben, csak mkfs.ext2 futott le. formázáskor, akkor egy az egyben vissza tudod nyerni testdiskel az adatokat. Volt már róla szó. Több témát is találsz ezzel kapcsolatban.