Sziasztok!
Az alábbi probléma megoldásában kérek szépen segítséget,tanácsokat:
Egy ismerősömnél TvNetwork internet van. A falból bejövő UTP kábel egy asztali telefon készülékbe megy és onnan tovább a PC-be. A szerződésen ez van: PPPoE alapú kapcsolat felhasználó név, jelszó és a fix IP cím címe.
Ha gépbe bekötöm remekül működik. Igény lett rá hogy egy routert is szeretnének. Gondoltam ezzel semmi gond megoldom sajnos nem tudtam. Hiába állítottam be hogy PPPoE kapcsolat felhasználó név jelszó nem csatlakozik. Gondoltam a fix IP cím miatt lesz a gond beállítottam a WAN-hoz a megadott fix IP címet így sem volt jó. A kábeleket routert minden más eszközt leteszteltem jól működnek más környezetben. Az op. rendszer: Windows Vista Home Premium SP2.
Bármilyen tanácsot szívesen fogadok és előre is köszönöm!
- 1452 megtekintés
Hozzászólások
Hello
Még azt tudom elképzelni, hogy regisztrálták a MAC címed és csak azzal a registrálttal engendek kapcsolódni.
A jobb routereken van olyan opció, hogy be tudod állítani az eszköz MAC címét.
Ismétlem ez csak egy ötlet...
PHPAdmin - Ha a táblázatkezelő már nem elég...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
PPPOE esetén ez nem játszik.
--
"ktorrent utan az utorrent volt [...] beallithatatlan"
...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
KábelTV modemnél meg olyan szokott lenni, hogy bekapcsolás után enged már csak egy MAC-addressről hozzáférni.
Próbáld meg, hogy kikapcsolod a telefonkészülék tápellátását, azután pár másodperc múlva újra bekapcsolod, de akkor már ne próbálkozz az asztali géppel, hanem azonnal a modemmel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
nem lehet, hogy mégis a router adsl-kapcsolata hibádzik valahol?
nálam is tvnetwork, és simán megy, mindenféle gond nélkül, nem volt MAC vacakolás sem.
esetleg a router logban is lehetnek érdekes dolgok.
----------------
...jönnek a gépek, a szemükben nincs harag...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Most eszembe jutott kb. fél éve mikor még egy másik gép volt ott XP Professional op. rendszerrel azon sikerült megoldanom. És arra is emlékszem direkt feljegyzeteltem mi volt a megoldás de a feljegyzést nem találom.:(
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Elviszek egy másik routert is kiprobálom hátha az a gond.
Ha más valaki használ még TVnetwork interneten router megosztással és van tapasztalta kérem ossza meg velem!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A TvNetwork MD5-CHAP authentikációt használ, amit nem minden router kezel normálisan. Van, amelyik legalább félig működik és induláskor felépíti a kapcsolatot, de a 15 percenkénti újabb authentikációt már nem kezeli és ilyenkor lebont. Persze aztán újra csatlakozik és 15 percig megint jó.
Nekem is azért kellett anno másik routert vennem, mert a meglévő nem kezelte és a kedves gyártó sem foglalkozott a problémámmal.
Egy élő példa a routeremn logjából a 15 percenkéntire:
Wednesday, May 26, 2010 8:37:42 AM CHAP3: Welcome at TvNetWork @ NAS 80.95.73.71/32
*
Wednesday, May 26, 2010 8:52:42 AM CHAP3: Welcome at TvNetWork @ NAS 80.95.73.71/32
*
Wednesday, May 26, 2010 9:07:42 AM CHAP3: Welcome at TvNetWork @ NAS 80.95.73.71/32
A linux alapú fw-t tartalmazók szinte biztos, hogy kezelik. De pl. az én SMC 7004 VBR-em is tökéletes. Itt annakidején részletesen ki lett tárgyalva a téma:
http://prohardver.hu/tema/tvnetwork_infok/hsz_1-50.html
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Még annyit, hogy a TvNetwork hálózatait megvette a Digi. (Legfeljebb az előfizetők nagy része még nem tudja). Így valószínű, hogy a jelenleg nem működő router a Diginél már működni fog.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sziasztok!
A Digi átvette az hálózatot az illetők akik kint volt említették hogy a TvNetwork miatt nem működött az internet megosztása.Nem tudom mi igaz ebből.Az biztos a Digi bekötése után ez a gond megszűnt tökéletesen megy a router-rel a web megosztása.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Csak annyi a megkötésük, hogy ha az első feléjük eső MAC-address változott, akkor tudatni kell velük, hogy ez nem gyakorlat.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
köszönöm!
Ezt én nem tettem meg jó tudni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni