Elvarasok:
- Legyen stapabiro. NAGYON.
- USB csatlakozas ha lehet.
- Kb olyan mint DasKeyboard/Sun Type csak valami frissebb.
Ar... kepes vagyok megfizetni csak legyen tenyleg strapabiro es jo. Nem kell ra multimedias gomb meg hasonlo, alt. ugysem mukodnek. (Nem baj ha van, de nem szempont az ilyen extra.)
A Logitech UltraFlat eddig birta. Pedig masszivnak tunt, de a gombok mar .. jahm.
A Das Keyboard tenyleg nagyon jo, nagyon tetszik, csak 27k-t kicsit soknak talalom.
Talaltam egy jot: http://pckeyboards.stores.yahoo.net/customizer.html
- 3306 megtekintés
Hozzászólások
Tescos billentyűzet. 1000 Ft/db. kb 1 hónapig bírja. vegyél sokat és van 3 évre billentyűzeted xD
127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
nekem genius slimstar 310-van, nekem tetszik a kiosztása és a multimédia gombok jó része is működik. évek óta megvan már, előtte én is tescós billt cseréltem évente, de ez eléggé bevált. Extra hogy ha beleöntesz valamit akkor az kifolyik az alján.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez akkor azt mondod jo? :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én is tartós, jó minőségű és lapos billentyűzetet akartam egykor, és vettem egy Genius SlimStar nem tudom milyet 6 ezerért. Valamelyik minőségibb típus volt, de nagyon nem voltam vele megelégedve. Még egérgörgő is volt rajta, ami nagyon hasznos lett volna, ha működik. A gombjai zörögtek, és nem sokat bírt.
Most egy Chicony KB-0503 van, ezzel meg vagyok elégedve. Nem az alja kategória, és szerintem van olyan tartós, mint a drágább. A billentése jó, bár szokni kellett, hogy a szóköz kicsit süllyesztett. Ezt megérte megvennem. A
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Lenovo / Dell billentyűzetek? Ha Lenovo Preferred Pro USB Keyboard -ból vagy akár Lenovo USB Enhanced Performance Keyboard -ból (de inkább az első) sikerül UK (vagy GB vagy mifene) kiosztásút találnod, az engem is érdekelne.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A Lenovo nagyon tetsztetos. A Dell kicsit bugyutan nez ki. (Az elsot csak azert ajanlod mert kevesebb felesleges gomb van rajt?)
ps.: Max modositom topic nevet, s valaki csak tud szerezni..remelem.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem, azért ajánlottam, mert engem a Lenovo érdekelne. Jobban is tetszik, valamint az egyetemen ilyen volt az egyik gép előtt (egészen pontosan ennek még az IBMes verziója, de ugyanilyen volt), és nagyon kényelmes volt használni. A két Lenovo közül pedig azért az első, mert nincsenek rajta felesleges gombok (mert az nekem sem kell). Valamint azért kellene UK (vagy GB, vagy mi ennek a hivatalos neve), mert angol bill. kiosztáson jobb programozni, és ha kell, akkor az UK-t át lehet váltani úgy magyarra, hogy az Í a megszokott helyén lesz, nem azt AltGr akármi 0 -n.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
IBM server billentyűzetet tudom ajánlani én is, valamint az egyetlen MS termék ami nekem bejön: Microsoft Natural kbd
ennek most a 4000 v1.0 verzóját használom, meg vagyok vele elégedve. Előtte is Natural kbd volt, kb 15 évig. Még működik, csak fényesre kopott
és nagyon koszos... (félévente egy fél kiflit kiráztam belőle)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1 a Microsoft Natural 4000-re. Egy év után rájöttem, hogy milyen jó a magas (3-4 cm-re megemeli az elejét) csuklótámasza. Az egyedüli gond a space billentyűvel van, ezt a szélén nem lehet könnyen lenyomni, de gépelés közben a két hüvelykujj majdnem középen nyomja. Játékra nyilván nem jó.
A csuklótámasza a klasszikus értelemben nem leszerelhető, csak az alja, ami az egész billentyűzet elejét megemeli. Ettől sokkal természetesebb lesz a kézfej tartása, s nem fájdul meg.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Pár órája megleptem magam eggyel. Nagyon tetszik, a minőségre tuti lehet panasz, a rajta alkalmazott megoldások innovatívak. Egyelőre kicsit fura mert nem tudok 10 ujjal gépeli, de ezzel azt hiszem rá fogok szokni. Angol kiosztásút vettem, ráadásul olyat, amit nem lehet egy az egyben átállítani magyarra, ezért készítettem hozzá egy olyan US-International layout módosítást, amivel lehet hosszú ű-t és ő-t is gépelni, és emellett 100%-ban kompatibilis marad az eredeti US-International layouttal (Jobb Alt + j = ű, Shift + Jobb Alt + j = Ű, Jobb Alt + k = ő, Shift + Jobb Alt + k = Ő). Majd felteszem a blogomra, ha érdekel valakit. A barátnőm máris beleszeretett, de így most Ő kapja meg a "régi" Logitech G15-ösömet. Azt is szerettem, minőségben ugyanilyen jó, csak hát kicsit más célra készült (jómagam is játékhoz vettem).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
érdekelne mennyire windowsos ez a bill, találkoztam olyan egérrel amin a plus gomb csakis és kizárólag azzal működött, hiába HID meg egyéb..
nem feltétlen linux alatt (kapásból nem is tudom hogy lehet elkapni a billentyűzetről jövő adatot ott), win alatt van pl az http://www.autohotkey.com/download/ abban van a view menüben "key history..." (ctrl+k), amiben F5 frissítgetéssel lehet nézni hogy melyik (spéci) billentyűt tudja elkapni, ha neki sikerül akkor linuxbarát :)
(win alatt is fontos lehet ez, mindenféle driver/rezidensen futó sok10megás program nélkül lehet használni pl ezzel az autohotkeyel )
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Logitech Corded Deluxe Access Y-SG13 PS/2
http://www.pcstats.com/articleimages/092002/inetkbrdrndup_logitechdelux…
Nem usb, de lassan öt éve megvan. Mellesleg használtan kaptam... :D
Fejlődőképes hiperláma, és okleveles érdekfeszítő
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
a vaterán többen is árulnak ibm usb keyboardot. akitől én vettem neki volt szitázatlan is, szóval tiszta daskeyboard (:
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1
Regen igy nezett ki PS/2-es koraban, en ezt hasznalom vagy 5 eve napi 8-10 oraban - meg mindig a legkedvencebb billem.
(Nekem meg Win gombok se vannak rajta :p)
--
Ceterum autem censeo, Carthaginem esse delendam.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
azt magyarázza meg valaki ha egy billentyűzet már egyszer usb-s miért nem tesznek rá legalább egy csatlakozót (~hub) pl pendrivenak
van valami konkrét oka hogy pl a vezetéknek drágábbnak (limitált hosszúságúnak)) kellene lennie hogy usb2-es sebességet is tudja, vagy valami licensz oka, vagy e csak nekem tűnik következő évezredbeli újításnak?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Van amelyiken van.
Például a visszább említett DasKeyboard-on is...
Fejlődőképes hiperláma, és okleveles érdekfeszítő
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
persze, extraként bármelyik kocsiba szereltethetek 1500W--s hifit, de én most arról beszélek hogy *filléres*!! plusz szolgáltatás miért nem szériatartozék mint mondjuk a zárható ajtó mellé egy nyithatót is betesznek, ingyé' :)
tehát lehet választani hogy ezt VAGY azt a funkcót keresem, de van néhány amit értelmetlen kihagyni, mert csak ezért ilyen daskeyboardot nem veszek, viszont lehet mást is szerenék amit meg NEM tud az a spéci
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nalad a pont, de amiket most igy bejeloltem meg ajanlottak, azokon majdnem minden van egy.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
jól látom hogy a legolcsóbb 7-8kHUF?
tehát 1-helyett 7 azért a plusz csatlakozóért?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hat nem olcso. De a normalisabb bill 14k korul van amit fennt is irtam mar. Szoval ahhoz kepest... :)
(Peldakepp a mostanim "CSAK" 5k volt, de 1 eves van kb es mar zorog. Tehat.. inkabb adok ki tobbet. Ez olyan mint laptop volt. Inkabb veszek jobb dolgokat, hosszabb garanciaval, elettartammal. Hosszutavon boven jobban megeri.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mert amit bele lehet rakni pénzért is, azt nem adják ingyen. Kereskedelem, marketing meg ilyesmi...
:) Egy extrás bill olcsó, amibe több van meg az arany árával vetekszik... Akinek kell fizesse meg... Sajnos.
Fejlődőképes hiperláma, és okleveles érdekfeszítő
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ez csak részben igaz, a márka engedheti meg magának ezt, a noname pont hogy a minőség helyett a sok plusz funkcióval próbál megélni (persze azokra gondolok csak amiknek nincs nagy előállítási költsége)
(kapásból csak az alaplapok jutnak jó példának eszembe:) )
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A fentebb belinkelt multimédiás Lenovon van. Kár, hogy nem mindegyik Pendriveval hajlandó működni. Amelyekkel működik, azok közül valamelyikkel csak 1.0ban.
Sőt, kollégámnak és nekem ugyanolyan 8GB Kingstone kulcsunk van, az övé működik, az enyém nem (A konfiguráció többi eleme ugyanaz). Ennek ellenére nagyon kényelmes, jól használható, ahogyan az elődje is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ilyen Customizer van valakinek? Allitolag az IBM rekreacioja, nagyon strapabiro. Youtube-on erdemes rakeresni. Nagyon masszivnak tunik, es piszok jo hangja van ( nem kitetel de jo feature :) ).
14k korul van, viszont szallitonak nemtudom mit jeloljek meg mennyiert hoznak be. :/ Ha valaki tud ilyent, atvennem MO-n szemelyesen is akar.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nagyon jonak tunik, eleg kis utja is van a billenyuknek ahogy neztem.
Viszont szegeny kollegakat/csaladtagokat szerintem az oruletbe kergetnem vele hogy folyamatosan olyan hangot adok ki mintha 100 muanyag kockat gurigatnek fel-ala.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A Genius SlimStar sorozata elég jó, főleg a pár ezer forintos árát tekintve. Sajnos nemrég beleborítottam fél liter vizet, ami megfektette. Lett helyette egy Genius KB-200e (3600 HUF), amivel szintén maximálisan meg vagyok elégedve. Kellemesen puhák a gombok, és ami még jobb: a slim és hagyományos billentyűzetek között van a gombok magassága, ötvözi mindkettőnek az előnyét (jobban érzed, amikor lenyomsz egy gombot, ugyanakkor mégse kell cm-eket lenyomni). Szintén +1 a Dell és Lenove OEM billentyűzeteire.
--
The Net is indeed vast and infinite...
http://gablog.eu
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Feltétlenül egy Model M-et vegyél! Én több mint 12 éve nyúzom ugyanazt a darabot (még csak nem is eredeti IBM). Még DIN csatlakozóval gyártották, DIN->PS/2 átalakítóval használom. 101 gombos, még Windows gombok sincsenek rajta. Egyszerűen elnyűhetetlen, és nagyon kényelmes is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hat igen ezt linkeltem...csak hogy lehetne beszerezni? :/
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Rendeld meg innen. Erről az oldalról linkelik. Szállítanak Magyarországra is. A cucc ára 99 EUR. Úgy tűnik, most van nekik raktáron is. A billentyűztetet tartalmazó csomag tömege 1.54 kg, így a szállítás díja (ha kártyával fizetsz) 21 EUR, ha jól látom. (Illetve azért is, mert a termék ára 50 EUR-nál magasabb.) Fizethetsz utánvéttel is, de akkor 21 EUR helyett 43 EUR a szállítási költség.
Szerintem hozass egyet, és fizess érte kártyával. Aranyárban van, de az egyik legfontosabb hardver (humán interfész; a kezedről van szó!), és többet az életben nem fog kelleni billentyűzetet vásárolnod. Ez nem egy apróság, hanem jelentős befektetés.
Ha nem tudsz németül, szívesen segítek a rendelésben; esetleg térjünk át magánra.
Szerkesztés: most látom, hogy ha átváltasz az angol zászlóval angolra, és újra megnyitod a fenti linkeket, akkor minden oldal elérhető angolul is, így gondolom a rendelés is. Ha mégsem, akkor továbbra is szívesen segítek a némettel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Na varjunk de ott a Customizer. Az M-es ujraepites 100% csak nem olyan draga mint a DasKeyboard. DK araert uj kijelzot veszek :-/
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Itt vannak hasonlók, mechanikus gombokkal.
--
http://opensolaris.org/os/project/indiana/
http://www.opera.com/browser/
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A vatera-n jelenleg van 4-5 db regi mikrokapcsolos darab fillerekert (<1000 Ft), de szerintem pc-bontokban is korulnezhetsz.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni