Szervusztok!
Egy ismerősöm engem kért meg, hogy valamennyire beüzemeljem a gépét, ami egy Compaq Evo n610c. A problméma ott kezdödik, hogy dobozban kapta, és én legóztam össze, azonban kevesebb alkatrészből de több csavarból áll, mint kéne.
Konkrétan ami hiányzik belőle (ezek egy része inkább esztétikai, semmint funkcionális):
- Parallel port (nagyon sok jó LPT-s nyomtató van még, ugye?)
- PS/2 egérport (2 USB-portja egyébként is van, meg touch-pad és "joystick"-mifene a bill. közepén)
- DC-IN : na ez az igazán kemény dió
Gondolom ez egy panelon lenne (tényleg egy panelon van?), mivel konkrétan ez a három dolog nincs benne. A terv az, hogy valahogy "hegeszteni" kellene rá DC-IN port-ot, csak nem tudom, hogy hogy kezdjek neki. Mert beforrasztós aljzat még lenne is, de nem is itt állt meg a tudományom.
Tehát olyanok válaszát várnám, akik rendelkeznek a fenti lapotohoz hasonló teljes(!) konfigurációs masinával, hogy avassanak be, hogy hogyan néz ki az elekronika (nekem hiányzó része) a DC-IN port-tól az alaplapig, illetve hol kellene keresni a megfelelő csatlakozási pontokat?
Még annyi, hogy a gép állítólag egy évig állt egy szekrény polcán szétszedve, szóval az aksi is full le van merülve. Azt se tudni, hogy működik-e, de azért jó lenne ha életre lehetne hívni valahogy.
/mazursky
- 3399 megtekintés
Hozzászólások
Szia, hp oldalarol le tudsz tolteni service manualt, abban eleg reszletessen benne vannak az alkatreszek, hany panel van.., ha nem talalod, nekem valahol le van mentve.
Ha nagyon nem segit,es mondod konkretan mi erdekel, szetcsavarozom az enyemet esetleg a hetvege korul.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Valami service manual lejött 5 darabban, jónak tűnik.
ezek szerint valami DC-DC Converter Board nevű cucc is kell neki.
egyre jobb a helyzet, de legalább van alkatrész gyári szám (291263-001).
ismerőssel alaplapcsere címen akartak 54kHUF-ot fizetteni a márkaszervízben, így az olcsóbb megoldás mellett döntött.
/mazursky
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Megtalaltam, ami nekem van. A cime: Maintenance and Service Guide Compaq Evo Notebook N620c, n610c and N600c series. Doc part number:279362-002 2003 Februar, 216 old.
Ha ez erdekel,vagy tudok segiteni, szolj.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szervusz!
Szerintem az általad megjelölt leírás még jól jöhet, amit én találtam az n600 és n610c-re való, és az is kb 2xx oldal, e az is lehet, hogy épp egyről beszélünk. A doc part number-t majd megnézem holnap, mert az a céges gépen maradt, avagy nekem is vannak "gyengébb" napjaim ;~)))
Viszont: a gépet szétszedtem teljesen, a DC-DC Converter rész, amire gyanakodtam, hogy hiányzik, az bizony megvan (az egy panel egyébként 291263-001 alkatrész szám). Ami viszont hiányzik az egy olyan panel, ami az alaplap jobb-felső kis "kiegészítése", ezen sejtésem szerint a LPT-port + PS/2 + DC-iN van rajta.
Elvileg a srác, akié a laptop, utánajárt: valami hozzá_nem_ért TV-műszerész kapta szét a gépet, és kivette a fent nevezett panelt, amin állítólag kiégett egy IC - egyre_rejtélyesebb_a_sztori, mint egy stephen_king regény : az elveszett laptop-alkatrészek nyomában - de ha mindenigaz, vissza szerezzük a hiányzó lapot, mert a TV-szerelő emléxik rá, és talán meg is lesz a cucc...
Szóval egyelőre kisebb lassulás várható a dologban (én már megutáltam, hogy itt áll darabokban a szobám sarkában). Végülis egy alkatrészt csak egyféleképp lehet belepakolni, így a segítség annyi lett volna, hogy szétszedve lefotózod, hogy lássam hogy mennek a csatlakozók, de bonyolultabbnak tűnik elsőre, mint amennyire tényleg az (életem első laptopját szedem szét és rakom össze, így bénázgatok egy kicsit, de igyekszem megoldani). Szóval inkább ne szedd szét a sajátodat, pláne ha még működik is. A felajánlást azért köszi!
/mazursky
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
OK, kozben eszembe jutott, hogy a torx csavarhuzomat elhagytam, ugyhogy elobb azt is kellene meg szereznem hozza.
Jo kis gep egyebkent, en ugy lassan 5 eve nyuzom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Időközben fejlemény: megvan az alkatrész, hamarosan eljut hozzám is. Bár állítólag egy IC kiégett benne, amit leműtöttek a panelről - atyaúristen, gondoltam!
Szerintem mostmár nem kell szétszedned, valahogy megoldom.
/mazursky
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sajnos ilyen masinám nincs, de kicsit hasonló problémám igen: egy Averatec-ben a beforrasztott DC-IN aljzatot kéne kicserélnem. Ha van tipped, hogy beforrasztható DC-IN hol kapható, légyszi akár privátban írd meg.
Köszi!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
szerintem az elektronikai szaküzletekben kapsz beforrasztós DC-IN aljzatot. Itt Szegeden a RET (Szent-györgy-tér sarka), meg a Satelit-bolt a Googol utcában (egy szegedi nyelvújító agymenése volt a Gogol utca forkolása)
/mazursky
UI: az a tuti, ha elviszed a tápegységed is, hogy ilyenhez kell beforrasztós DC-IN csati.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszi, nekem Pesten kéne.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Lomex
Mikronika
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ott a pont! én Szegeden vagyok ismerős ;~))
/mazursky
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Esetleg még próbálhatod a Conrad-t. Oktogonnál van, meg a Határ úti M3 közelében (Corvin köz).
______________________
Karay, a disznó...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszi mindenkinek!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni