Ion3

Fórumok

Na sziasztok, jobb híján tettem e témát ebbe az alfórumba. Majd trey átpakolja ha nem okéságos a helye.

Sóval s tetvvel, készítettem recipét a legújabb Ion-hoz GoboLinux alá, és csodák csodája, még el is indul! (legalábbis a .xinitrc módosítása után, startx hatására. De nem is érdekel, hogy miként lenne indítható KDM vagy GDM-mel).

No most a dolog úgy áll, hogy természetesen nem elég elindítani, érteni is kéne hozzá! Hozzáértésem pedig még nincs.

Nem várom el, hogy bárki is lefordítsa nekem a teljes ánglius Ion-dokumentációt, majd megküzdök vele én magam apránként, mint a GoboLinux-anyaggal. Annyi kéne csak, hogy már az Ion-t használva képes legyek a legalapabb dolgokra, épp arra, ami a doksifordításhoz szükséges!

Ezek a következők lennének:

- Van-e az Ion-ban olyasmi, hogy "menü", és ha igen, valaki ugyan már írjon nekem egy primitív menü-fájlt, mindössze a következő 3 alkalmazást belehuzalozva:

- Mrxvt
- Firefox
- OpenOffice Writer

Ha kérhetem úgy, hogy mindhárom alkalmazás teljes képernyős ablakban induljon el.

Hogyan válthatok ezek közt a legegyszerűbben egy (két...) gombnyomással?

Ha meg nincs az Ion-ban menü (bár ezt nehéz elképzelnem...) akkor miként lehetne a fenti progikhoz hozzárendelnem valami billentyűkombinációkat.

További kérdésem, az Xbindkeys ha el van indítva maga is a .xinirc -ben, nem kerül-e valamiféle konfliktusba az Ion billentyűhozzárendeléseivel, nem akadályozzák-e egymást, illetve melyik hozzárendelés lesz érvényes konfliktus esetén, az amit az Ion-nál állítunk be, vagy az, amit az Xbindkeys esetén?

Köszi a válaszokat előre is!

Hozzászólások

Ööö... ezt nem igazán értem. Most akkor ez Ion3 vagy pwm3? Ez most akkor 2 progi vagy egy? Bevallom eddig azt hittem a pwm az Ion valamiféle segédprogramja vagy beleépített függősége. (Mint a Lua, bár azt külön kell hozzá telepíteni).

Arra már rájöttem, miként cseréljem le a hülye "Alt" módosítóbillentyűjét a Win-módosítóbillentyűre, ami nekem sokkal jobban megfelel, pláne mert a SithWM alatt is az a módosítóbillentyűm. Arra is rájöttem, hogy az F2 megnyomására az aktuális keretben megnyílik nekem egy terminál. Arra is rájöttem, hogyan állítsam be, hogy az F2-re megjelenő terminál ne Xterm legyen, hanem kedvenc Mrxvt terminálom. Most már csak az kéne hogy hogyan maximalizáljam az aktuális keretet. Elvileg ekkor a legnagyobb gondjaim meg lennének oldva, mert ha minden kötél szakad, indíthatom a Firefoxot és az swriter -t terminálból is...

-------------
:::A GoboLinux felhasználók hivatalos magyar fóruma: http://linux.birodalom.net/smf
:::A #86-os sorszámú hivatalosan bejegyzett GoboLinux felhasználó

Nem tul konstruktiv javaslat, de hasznalj wmii-t, az szerintem kezesebb (ratpoison/ion/wmii hasznalata utan mondom).

En openbox-ot es pypanel-t hasznalok. Ha a mazochizmus es ujabb 30 billentyukombinacio megtanulasa nem cel, akkor ez is elegge kis memoriaigenyu es egyszeru kornyezet. Az ujabb openbox/obconf (opcionalis grafikus beallitofelulet) verzioknak mar komolyabb fuggosegei vannak, de lehet vele elni.

Kedves LGee, a GoboLinux alatt a default a KDE. No most ez nekem régebben nem tetszett (most se tetszik...) s még az előző GoboLinux release alatt feltettem az XFCE-t. Ez sokkal jobban bejött. Jobban átlátható volt, mert egyszerűbb volt! Aztán felraktam az XFCE alá (fölé...) a Berylt, s nagyon tetszett, de főleg nem a csicsa miatt, hanem mert volt benne pár valóban hasznosnak tűnő billentyűkombináció! Emiatt megszerettem a billentyűs ablakkezelést, pláne mert OOo alatt úgyis majdnem mindent rég billentyűzettel kezelek.

A fentiek hatására tértem át a SithWM ablakkezelőre. Itt is minden elintézhető billentyűzettel, és igazán a létező legminimalistább ablakkezelő! Azaz, nekem VAN minimalista, billentyűs ablakkezelőm. Az Ion ott jött nekem a képbe, hogy itt a HUP-on sokan dicsérik a "geek arcok" közül, s ez is azt hirdeti magáról, hogy teljesen billentyűzet-orientált. Továbbá, a SithWM nem képes a paneleket felosztogatni al-ablakokra.

Szóval, engem kizárólag a kíváncsiság "űzött" most az Ion3 felé, semmi más! Már meg is csináltam pár szkripttel a rendszeremet úgy, hogy ha azt ütöm be:

startx

akkor a legutóbb használt ablakkezelő induljon, egyébként meg a következő parancsokkal bármelyik indítható:

kdestart
sithstart
ionstart

(E sorokat SithWM alól írom).

Tehát szeretném megismerni az Ion-t, pusztán mert sok jót hallottam róla. Nem hiszem hogy ez mazochizmus lenne.
-------------
:::A GoboLinux felhasználók hivatalos magyar fóruma: http://linux.birodalom.net/smf
:::A #86-os sorszámú hivatalosan bejegyzett GoboLinux felhasználó