Szóval van egy ötletem FSF.hu logora. (lásd: FSF.hu Alapítvány logó pályázat)
Megkértem egy festészettel és grafikával komolyabban foglalkozó rajztanárt, hogy öntse formába. Erre két rajzot kaptam tőle. Az én ötletem mellé egy saját ötletet is megrajzolt. :-{)E
Már mind a kettőt beszkeneltem az inkscape "bitkép vektoralizálása" funkcióval át is alakítottam vektorosra. Ahhoz hogy a vektorizálást megcsináljam, a színeket eltávolítottam a rajzról, mondván majd utólag "beleöntom a lukakba" a piros és a zöld színt, mert ugye a fehér az marad fehér, bár az átlátszó verziónál oda is kell fehéret "önteni". A színezés azt hiszem temperával készült és nem volt teljesen egyenletes, ezért döntöttem amellet, hogy kiszedem a vektorizálás előtt.
Nos ez a gondom. A rajz digitalizálása kész, vektoros is, csak a lukakban nincs semmi, így azt színezni sem tudom. Hogy lehetne az inkskape-pel egy vektoros objektum által körülhatárolt lyukba egy objektumot készíteni, amit majd színezhetek?
Most használtam először az inkscapet. Tehát nagyon nem tudom, hogy hol kezdjem el.
- 2610 megtekintés
Hozzászólások
> A rajz digitalizálása kész, vektoros is, csak a lukakban nincs semmi, így azt színezni sem tudom.
Gondolom nem zárt az alakzat. Tedd ki valahova, megnézném.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem nem jól álltál neki. A vektorizálást nem automatikus eszközökkel kellene megcsinálni, hanem szépen vonalrajzzá kell alakítani az eredetit, és ahogy az előttem szóló is mondta, zárt alakzatokat kell csinálni. Utána már todod majd tetszés szerint színezni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Zártnak zárt az alakzat, de ahova a színeket kellene tenni ott nincs semmi azaz átlátszó! A semmit meg nem tudom színezni. A lyukba kellene valamit tenni, ami pont kitölti a lyukat. Kézzel nem egyszerű megrajzolni, tehát arra gondoltam, hátha az inkscape tud a likba kitöltő alakzatot csinálni, amit színezhetnék.
Azért nem kezdtem el én berajzolni, mert egy (illetve két) szabadkézi rajzról van szó.
A vektorráalahítás után volt benne néhány ezer csomóponr, amit az automatikus egyzserűsítés levett 100-as nagyságrendre. Ezzel kicsit torzult a rajz, de kézzel utána igazítottam. Egészen jó most.
Amúgy megpróbáltam bitmapként beönteni a lukakba a színeket és utána újból vektorizálni, de nem igazán jó a végeredmény. Néhány próbát még teszek, de lehet, hogy akézzel berajzolás lesz az igazi, csak kissé összetett a rajz. No a részeletekhez nem igen lesz türelmem, majd erősen stilizálok! Elvégre Logo ez vagy miaszösz. :-{)E
PS: Nem igazán van gyakorlatom a vektoros rajzoló programokban (igaz a bitmapesekben sem).
PS2: Ugyanezzel a "művésszel" már dolgoztam együtt. Előszor egy iskola címert tervezte meg (Benedek Elek prtré volt az alapja), azt is hasonlóan alakítottam vektorossá, majd egy falu címerét tervezte meg, azt viszont én is kézzel rajzoltam meg még a StarOffice Draw-val.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1, igen, az már nem upcoming feature, ha svnből fordítod az inkscape-t akkor elérhető. (már régen)
Ubuntu alatt nem nagy só lefordítani,
a legegyszerűbben úgy tudsz kijönni belőle hogy:
sudo apt-get build-dep inkscape
cd
svn co https://inkscape.svn.sourceforge.net/svnroot/inkscape/inkscape/trunk inkscape
cd inkscape
./autogen.sh
./configure
make
make install
(Használhatsz checkinstall-t is, csak akkor kommentezd ki az ~/inkscape/inkscape.spec-ben a desktop-file-utils vagy valami ilyesmit tartalmazó sorokat, és az lején az adatoknál a paraméterek közül a whitespacekat vakard ki. Ezek után már tudod checkinstallal csomaggá alakítani és feltelepíteni.(nem szemetel tele) (simán sudo checkinstall az inkscape könyvtárban))
(Persze, tudom, csomagot csinálni ezerféleképpen lehet, hivatalos repositorykba ne ennyi csomagkészítői tudással kezdj el csomagokat beküldeni:))
__________________________________________________________________
A tudatlanság: erő.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem világos hogy mit akarsz.
Ha van egy zárt objektumod (ahogy az előzőkben is említették hogy zártnak kell lennie), akkor azt úgy tudod betölteni színnel, hogy kijelölöd az objektumot és bal egérgombbal klikkelsz az alapesetben alsó sorban található színek valamelyikére. Ha a Shift-et is nyomod közben, akkor az objektum körvonalát tudod színezni.
Nézd meg még hogy a kérdéses terület felett lévő objektumot nem kell-e szétcsoportosítani (Ctrl+Shft+G) vagy széttörni (Ctrl+Shift+K).
Ha pedig egy másik alakzat lyukas és azt akaord beszínezni, akkor rajzolj fölé egy színezett kör alakzatot ami kicsivel nagyobb mint a letakarandó lyuk, majd pedig helyezd a lyukas objektum mögé, másszóval alá (Page Down vagy End).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Elnézést kérek mindenkitől.
Olyat kérdeztem, ami evidenciának tűnik de, tudtátok, hogy nem mindegyik Inkscape-ben van festék öntő bödön?
Nos én pont egy ilyet fogtam ki. A rajzasztal bal oldalán a függőleges rajzeszköztáron nem volt festéköntő bödön. Pedig megnéztem Linux alatt is és Windows alatt is. Aztán Windowson a telepített Inkscape-t felülírtam egy snapshottal. Erre megjelent a festéköntő is.
Ezzel megoldódott az összes problémám, mert amikor egy lyukba beöntök egy színt, akkor ott automatikusan létrehoz egy objektumot is, aminek a színe az amit beleöntöttem.
Tegnap este éjfél tájra el is készültem mind a két rajzzal. Az automatikus "bitkép vektoralizálása" funkciót használtam, majd a "Lánc egyszerűsítését". Ezután kézzel leszedtem a még fölösleges csomópontokat illetve utána igazítottam a bezier görbéket.
Szóval mindjárt küldöm a pályaműveket, az FSF.hu-nak. :-{)E
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni