Van egy a tárgyban említett wifi adapterem. Szeretném az új Debián (etch) alá telepíteni. Letöltöttem a hivatalos oldalról a driverét. Nem sikerült telepítenem mégsem. Valakinek sikerült már?
- 4580 megtekintés
Hozzászólások
nekem is ilyen van, ndiswrapper-el megy nalam debian-on is es gentoo-n is. Bar ugy tudom mar van hozza native driver is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szia,
Nekem Debian Etch alatt megy szépen natív driver-rel az USB-s WIFI cuccom, aminek RT 73-as chipset-e van :)
Látom már régebbi a dátum, azért leírom...
Az alábbi linken található leírás alapján tettem fel (driver fordítással):
https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Driver/RalinkRT73
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=279946&highlight=EW-7318UG
Külön a driver lap:
http://web.ralinktech.com/ralink/Home/Support/Linux.html
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Megy a WPA is?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hali
Aszem nekem ez segített:
http://rt2x00.serialmonkey.com/wiki/index.php?title=Main_Page
Sok sikert:) Haq nagyon nemmegy elővadászom azt a gépet amire belőttem egy ilyen wificuccot és megnézem, hogy mi is van rajta.
Üdv
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen. Én az általad ajánlott 3rd party nyílt forráskódút is kipróbáltam. Ez sokkal jobbnak bizonyúl. Több funkciót támogat. A gyártó linux-os drivere nem tud pl. wifi scan-t pár dologg mellett.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni