Elveszett ékezetek

Fórumok

Hali!

Rejtélyes módon eltűnt a jobb oldali pont (ékezet) az ö és Ö betűimről X alatt. Nem, ez nem egy rossz vicc, hanem komoly. Már hónapok óta így használom, de úgy érzem eljött az ideje, hogy tegyek ellene valamit, csak tippem sincs, hogyan lehetne visszavarázsolni. Debian Sid alatt (aktuális x.org , xfce4), és ott se mindenhol. Console alatt semmi gond, még xterm-ben sem, openoffice-ban is jó. De pl. firefox vagy bármilyen egyszerűbb (megjelenítést az X és ablakkezelőre bízó) programban hiányzik csakis erről a két betűről az a bizonyos jobb felső pont.

Hozzászólások

Úgy rémlik, nekem is volt ilyen, és az aliasing/hinting volt a ludas.
$HOME/.fonts.conf

most milyen a .fonts.conf-od?
az enyém ilyen:


<?xml version="1.0"?><!DOCTYPE fontconfig SYSTEM "fonts.dtd">
<fontconfig>
 <match target="font" >
  <edit mode="assign" name="autohint" >
   <bool>true</bool>
  </edit>

  <edit mode="assign" name="antialias">
   <bool>true</bool>
  </edit>
 </match>
</fontconfig>

Upsz, ez így egy kicsit hibás volt.


<?xml version="1.0"?><!DOCTYPE fontconfig SYSTEM "fonts.dtd">
<fontconfig>
 <match target="font" >
  <edit mode="assign" name="rgba" >
   <int>1</int>
  </edit>
 </match>
 <match target="font" >
  <edit mode="assign" name="antialias" >
   <bool>true</bool>
  </edit>
 </match>
</fontconfig>

Az rgba a man fonts-conf szerint "subpixel geometry", és azt tapasztalom, hogy a vékony vonalak kontrasztjait megszépíti.

Sziasztok, sajnos nincs időm most részletesebben feltérképezni a hibát, mert rohannom kell, de:

alapvetően Debian alatt mindent a Debconf keretrendszer segítségével állítunk, ennek számos előnye van. A dpkg-reconfigure programot érdemes használni. például

# dpkg-reconfigure debconf

gond esetén érdemes beállítani, hogy mindent kérdezzen, és, hogy milyen felületet használjon, majd például

# dpkg-reconfigure fontconfig

és társai, így tökéletesen be tudod majd állítani