Elmennél-e másik céghez szakmai oktatást tartani?

Részt veszel egy nagyon jó - itt a nagyon jót akár UX-re, akár minőségre, akár technológiára kell érteni - alkalmazás fejlesztésében. Elmennél-e egy másik céghez oktatási díjazás ellenében és a munkáltatód/megrendelőd beleegyezésével bemutatni, hogy hogyan kell hatékonyan fejleszteni egy ilyet, mik a szakmai fogások?

Választások

Hozzászólások

Eloszor nem olvastam el a kerdest. Csak irtam volna.  Aztan elolvastam, es mar inkabb nem is ertem, hogy ezt igy hogy.

Ma is tanultam valamit: ne olvass, csak irj!

Aki tudja csinálja, aki nem tanitja ...

Fedora 41, Thinkpad x280

Ez valami nagyon speciális szitu története lesz, amit csak te értesz, mi a leírás alapján nem nagyon.

Tervezgetem a kollégáknak az éves oktatásokat és elgondolkoztam rajta mi az amivel sokat tudnának fejlődni? Arra jutottam, hogy mivel az emberek a példák alapján tanulnak a legjobban, ha látsz valamit ami tetszik de nem tudod, hogy kell megcsinálni illetve jól megcsinálni, akkor biztos nagyon érdekelni fog ha valaki elmondja, hogy hogyan is csinálta meg.

Én kimondottan támogatnám, mert remek személyes kapcsolatépítő lehetőség és generikus tudás megosztás van mögötte.

Természetesen általános dolgokról van szó,  cégspecifikus dolgokat, érzékeny adatot nem lehet megosztani az előadás keretében.

Én gondolkodom egy ilyen előadáson. A munkám során elég jól beleástam magam egy témába és szívesen megosztanám a technológiát,  tapasztalatokat, amit más is tudna hasznosítani, ha hasonló munkakörben dolgozik.

Egyéb: Elmentem, nem mindenki rajongott az ötletért, de meggyőződésből transzparendsen csináltuk. Hosszú távont kifizetődő lett és mindenki jól járt.

megyek nemsokara az egyik egyetemre eloadni olyan bleeding edge temaban, amit a munkahelyemen fejlesztek. az szamit? ja, ingyen.

Voltam egyszer régen Genfben a Drupalról beszélni egy nagyobbacska nemzetközi szervezet fejlesztőinek. Túl sok visszajelzést nem kaptam róla sajnos, nekem mindenképp maradandó élmény volt szakmailag és soft skill-ügyileg.

Ahol nincs szakmai párbeszéd, az a szakma halálra van ítélve.