Nem elég alapos, kicsit elnagyolt, de épp ezért kellemesen rövid. Jó gondolatok.
- 847 megtekintés
Hozzászólások
Nem ide. Bocs.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Valóban elnagyolt. Főleg, hogy a woke-mozgalom és a (neo)liberalizmus közé gyakorlatilag egyenlőségjelet tesz.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Thatcher forog a sírjában :)
“Any book worth banning is a book worth reading.”
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mert egyebkent mi is a lenyeges kulonbseg?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem úgy tűnik, hogy liberálisan addig azt csinálsz, amit akarsz, amíg nem támadsz másokat vele. És tán a piaci versenyben hisznek, nem pedig a kvótákban és abban, hogy mindenki egyenlő bért kellene kapjon, mert csak.
A woke meg úgy tűnik, hogy előjogokat és kvótákat követel. Érdemek és verseny helyett kommunista eszméket terjeszt. Már a 80as években volt erről ex-kgb disszidens profnak előadása. Szovjet destabilizációs módszer. A megfelelő idiótákat pénzel segíteni, hogy hallathassák a nézeteiket.
Egyenlőség ígérete, de valakik egyenlőbbek, beépülni az egyetemekre, magasabb pozíciókba. Egymás ellen uszítani az embereket, radikalizálni. Mindenféle magasztos jogi szólamok mögé bújva támadnak mindent és konfliktust keresnek, generálnak.
https://www.youtube.com/watch?v=Am336Gu7LHY
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nagyon jó, könyvjelző! Egyelőre csak az első 11 percig jutottam.
tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A végére túltolja az öreg, mert naivan nem feltételezi, hogy a jobboldaliság és vallásosság látszata mögé is ugyanúgy befér a szovjet propaganda, mint a baloldaliság látszata mögé. Közben meg mindkét szélső oldal beleillik a destabilizálásba és boldogan finanszírozzák ezt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Meg az is egy tulegyszerusites, hogy az oroszok/szovjetek penzelik _minden_ radikalis velemeny terjedeset es az azon keresztuli zavarkeltest.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Érdekes, hogy ezek a definíciók amiket felvázol az előadásban, valahogy indigóval itt maradtak és a jelen politikai helyzetben tökéletesen ráillik a jelen balliberális ellenzékre. Feltételezem képességeik mély szovjet gyökerekből táplálkozik a destabilizáció terén biztos.
Karesz
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
a "jobboldalra" is, akik mindenféle mondvacsinált dolog ellen harcolnak. Közben azt néztem, hogy mi már a crisis részen vagyunk-e. Az egyetemista mindentudó, aki egy személyben irányít mindent, már itt van. Most jön-e az, hogy moszkvából jön az új elvtárs, lelövi a régit és átveszi a helyét. Bár lehet még a megszállás / polgárháborús rész előtt járunk csak.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mostanában más irányból fújdogálnak a szelek. Az elvtársak Brüsszelből jönnek a jogállamiságot ellenőrizni, Washingtonból katonai együttműködés, gazdaság, politika, miegymás. Londonból meg a térdelést próbálják terjeszteni, meg a majomhimlőt.
tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egy vitában az a szép, hogy korrekt, normális körülmenyek között több ember többfajta világnézetben alkot véleményt. Valamilyen ponton elemeiben, részeiben találkozik a kettő, vagy több vélemény, mert ember vagy és a kultura alapja sosem változik. Jelen helyzet viszont más. Embereket semmijen minimum nem köt.
Karesz
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Rövid, de jó a cikk. Ennek a kialakulóban lévő világrendnek visszamenőleg mindig bűnöse leszel. Hofi már pontosan tudta: "egy szabadországban egy szabadember azt csinál amit szabad"
Csak ez Európa "haladó" országaiban most már nem vicc.
Karesz
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
annyiban egyetértek hogy a XX. században Hitler kiírta a német kultúrát a világtörténelemből. Most a XXI-ben Putyin teszi ugyanezt a orosz kultúrával. Kár hogy így Tolsztoj, Csajkovszkij, Csehov hiába alkottak nagyokat.
Ezek a wokeisták meg ugyanolyan fringe dolgok, mint a neonácik voltak a 80-as 90-es években. Azok is eltűntek, ezek is elfognak.
GPLv3-as hozzászólás.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Vicces magyarországról egy kormánylapból a kultúra szabadságáért aggódni.
Meg el kéne dönteni, hogy az ukránok most nácik vagy woke-ok, vagy a legújabb ideológia szerint e kettő már egy?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
az ukránok most nácik vagy woke-ok
Ha ez igy megy tovabb, akkor inkabb csak multbeliek.
Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A cikk szerintem fosolmány, de a záró következtetésével mégis egyetértek. Mostanában tiltanak be sok olyan régi művet, filmet, stb., meg cenzúráznak, mert nem polkorrekt, még rajzfilmeket is, ami agyrém. Ezt nem kéne engedni, a régi értékeket a saját helyi értékén, és önmagában, ideológiamentesen kéne megítélni, és élvezni. A többi részére nem tudok gombot varrni, mert annyira általános okoskodás, hogy nem is értem merre megy vele a szerző.
Az végképp hihetetlen, mikor szavakat tiltanak be, pl. master, slave, white list, black list, CRT, stb.. Annál lejjebb nincs.
“Windows 95/98: 32 bit extension and a graphical shell for a 16 bit patch to an 8 bit operating system originally coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.”
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni