Adott egy SAN aminek el szeretném érni a felületét.
Egyik oldalt egy Windows 10-van egy Asus 1gigabites USB-LAN-al a másikoldalt egy IBM DS3512.
A legleső LAN csatlakozó elvileg a management. A kérdés a következő. Ilyenkor mikor nem lehet tudni az adott eszköz IP cimét mit kell beállitani windows gépen? Sajnos fizikális reset gombot nem találtam a készüléken amivel előről eltudnék indulni.
- 2432 megtekintés
Hozzászólások
Nemi scriptelessel el tudom kepzelni. Feltetelezed, hogy valami /24-es netblockra van beconfolva a cucc, igy szumma 16,384 kulonbozo konfiguraciot kell kiprobalni. Ha lekorlatozod a privat tartomanyokra akkor ennel meg kevesebbet. Irsz egy scriptet ami beallit egy netranget es megprobalja vegig scannelni a management porton hogy valaszol-e valami. Nem tudom ez Windowson mennyire egyszeru, de Linuxon meglehetosen az lenne.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Windows alatt PS-ben be kell dobni egy while ciklusba a test-netconnection-t.
De ennél tényleg egyszerűbb Wireshark-al az ARP forgalmát figyelni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Adj neki egyet (lokál szinten)! :)
arp -s _IP_ _MAC_
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Minek a windowsnak vagy az DS3512-nek? Mert a DS3512-höz nem férek hozzá
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ott kell kiadni ezt a parancsot ahonnan akarsz hozzáférni, és a parancsban lévő paraméterek amihez.
(Linux-os parancs)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mielőtt nekiállsz a 16k konfignak, előtte Wiresharkkal érdemes ránézni, hogy mit forgalmaz, hátha valamit elárul. DHCP-vel biztosan nem kap/kér címet? Az alapértelmezést már próbáltad?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1 a wireshark-ra (esetleg arpwatch).
Egyébként ha nem tudod hozzá az admin jelszót, akkor az a következő kör szívás lesz, kis utánajárással firmware verziótól függő backdoor fiókot találsz hozzá a neten, amivel telneten tudod csesztetni és egy szintén firmware verziótól függő kéréssel ki tudod ütni a menedzser fiók jelszavát.
BlackY
--
"en is amikor bejovok dolgozni, nem egy pc-t [..] kapcsolok be, hanem a mainframe-et..." (sj)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
megnézem újra ruterrel hátha kap IP cimet
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kvittem belőle az egyik vezérlőt bekötöttem a 2. vezérlőt elsődlegesnek bedugtam a ruter-t nyomtam egy keresést és felimerte.
Egy rakás hibát ir ki de raid tömböt csinaltam benne. A hibákat elkezdem feltérképezni. Alacsony akkufeszültséget kidobja 3 percenként gondolom azért mert 2-3 évig állt kikapcsolt állapotban.
Megnézem most hogy beleturtam ha visszarakom a 1. kártyát mit reagál rá.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nézd meg a doksiban, hogy milyen akksi az, mert akár tönkre is mehetett valóban. A vezérlő cserékkel óvatosan, mert a master-slave-et komolyan szokták ezek venni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az a baj hogy az elsődleges vezérlőt hibásnak dobja ki inditáskor
Ha bentvan mind a két vezérlő semmilyen módon nem férek hozzá a felülethez. Viszont a másodlagos vezérlő berakásával hozzáférek
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Probáltam hogy bekötöttem a ruterbe és IP sacennerel megnéztem. Mindent eszközt megtalált kivéve ezt.
Az IBM DS3512 hátulján világit a 2 LED a hálózati kábel bekötésekor. Próbáltam azt is hogy egy 3 ezer forintos switchbe kötöm és az eredmény ugyanez.
Direkt összekötésnél pedig fogalmam sincs milyen IP címet kellene beállítani a windowsba hogy létrejöjjön a kapcsolat.
Mondjuk reménykedtem hogy van valami full reset az eszközön de ahogy látom azt is szoftverbol kell elinditani ahhoz pedig kell a kapcsolat.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Már rég nem találkoztam IBM storage-vel, de régről úgy emlékszem, hogy a menedzselése FC-n keresztül is elérhető volt. (Persze ez csak akkor, ha engedélyezve volt az FC-n a menedzsment a host részére és ilyenkor mintha egy speciális LUN is kiajánlásra került)
Szóval ha az emlékeim nem csalnak és a storage most be van kötve valahova FC-n, ott a megfelelő toolt futtatva talán át tudod konfigurálni a hálózatot is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az az eszköz egy Engenio (LSI Logic) OEM termék a fényképei alapján.
A készülék menedzselése a LAN portjain keresztül történik, a hozzávaló custom szoftverével, ami custom protokollt beszél. Ha két kontrolleres a cucc, akkor mindkét kontroller első LAN portját be kell kötni. Tehát ha laptopról akarod túrni, akkor alapvetően fog kelleni egy switch hozzá.
A custom szoftverének két dolgot kell megadni: az egyik kontroller LAN IP címét (a másikét majd kiolvassa azon keresztül), és a remote admin jelszót. A készülék alapból DHCP-zik mindkét kontrollerén, és üres a remote admin jelszó. Ezeket a soros portján keresztül el lehet tekergetni (lehet remote admin jelszót megadni, illetve lehet DHCP helyett fix IP címet adni neki), a soros port az általam látott legutolsó eszközökön még valami custom minidines szar volt, amihez adtak speckó kábelt is. A soros porton keresztül amúgy menedzselni nem lehet a készüléket, csak ezeket beállítani, meg valami custom debug konzolt aktiválni.
Tehát, ha nem állították el, akkor DHCP-zik a cucc, és kellene oda egy DHCP szerver. Ha elállították, akkor tudni kéne, hogy milyen fix IP címeket állítottak rajta (és nyilván a laptopot abba a tartományba kéne beállítani). Ha nincs infód ezekről, és láthatóan nem DHCP-zik, akkor kelleni fog a custom soros kábel, hogy megnézd/átállítsad. Rémlik, hogy talán még van a soros konzolos menüben egy 'factory reset' menüpont is, az jól jöhet...
A berendezés akár inband is menedzselhető lehet (ha FC-s, akkor FC-n keresztül; a termékcsaládnak vannak/voltak SAS-os modelljei is, de persze lehet, hogy ezeket az IBM nem OEM-elte), ha ez engedélyezve lett, és van olyan gép, ami el tudja érni inband módon (ehhez lehet, hogy kell valami kiajánlott volume is a készülékről az adott gép számára). Természetesen ugyanaz az custom szoftver kell az inband menedzseléshez is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszönöm válaszod!
Sajnos bekötöttem DHCP szerverre mind a két vezérlő első LAN portját is továbbra is semmi.
Egyik vezérlő Fibre-es a másik sima. a sima. Ha a FB vezérlőt kihúzom és a simát teszem a helyére betudok lépni a felületre. Ha a FB vezérlőt a 2. slotba teszem akkor se tudok belépni. Csak villog elől a narancssárga lámpa.
Ha egy vezérlő van benne (A sima és nem az FB-s akkor csak akku hibát ir ki)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az "egyik vezérlő fibre-es a másik sima" nekem nem tűnik helyes konfigurációnak. Szerintem két tök egyforma kontrollernek kellene a készülékben lennie, már ha redundáns a konfig. Elméletileg létezhetett ebből egykontrolleres, nem redundáns model is, bár ilyet én soha nem láttam - akkor gondolom a másik slotban egy üres fedőlemeznek kéne lennie. Mondjuk amit én láttam ettől a termékcsaládtól működés közben, az alapján nem merném egy kontrollerrel használni - eleve nem is tudsz FW-t frissíteni egy kontrollerrel leállás nélkül.
Ja, az akkuhiba az olyan, hogy van a benne levő akksinak egy tervezett élettartama (már nem emlékszem, de talán 3 év), ha az lejár, akkor bármilyen állapotban van, a készülék azt fogja mondani, hogy csereérett. Régebben lehetett az ebayen is venni hozzá akkumodult (gyanítom, hogy másik OEM forgalmazó part numberével árult is jó hozzá).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Leselejtezésből került hozzám örültem neki mert hozzá akartam csapni a Dell szerveremhez van egy rakás seagate 3TB lemezem a benne lévő 600gb lemezeket kicseréltem volna és tök jól elettem volna vele.
Viszont a vezérlőnek nem tetszik a nem IBM disk (2db beletettem igy hogy egy vezérlő van benne), és a két vezérlővel pedig nem akar egyátalán müködni.
Ez az akku dolog hogy megy? Ha megcserélem a két vezérlő akkuját és ha jó akkor azzal akár nyerhetek pár hónapot? Vagy feszültség alapján méri az akku-t és nincs benne semmmilyen áramkör? Mivel ez egy hobby eszköz én elvagyok egy vezérlővel ha működik :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem is fognak tetszeni neki a random diszkek, még a diszk firmware-eket is menedzseli a rendszer.
A benne levő 600GB-os diszkek SAS diszkek, a 3TB-osaid meg jó eséllyel SATA-sak. Arra már nem emlékszem, hogy SATA-s diszkekkel árulták-e (valószínűleg igen).
Az akkupakkba bele van írva, hogy mely dátumig jó. A kontrolleren utolsó emlékeim szerint van RTC. Az aktuális dátumot összehasonlítja az akkupakk lejárati dátumával. Lehet, hogy a fizikai állapotát is nézi, de az tuti, hogy a dátum szerint lejárt, teljesen jó állapotú akkura elkezd panaszkodni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A 3 TB diskek Seagate NL-SAS diskek
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az egy dolog, de minden storage roppant háklis a bennelévő diszkekre, azaz igazából a firmware-re. Onnantól hogy elfogadja az "idegen" diszkeket és működnek valahogy, akár simán rögtön el is utasíthatja őket.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az jó, de csak félsiker. A készülékben levő firmware konkrét diszktípusok listájával rendelkezik, és ami ott nincs felsorolva, azokat nem fogja használni. A diszktípusok vendorfüggőek (azaz ugyanaz a Seagate vagy Hitachi diszk más ID-val jelenik meg, ha IBM-firmware van benne, mint ha Sunos firmware, vagy ha a gyártó eredeti, generikus firmware-e), ergó nem IBM-től származó diszkekkel jó eséllyel nem jutsz messzire.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Van mind a két vezélőbe egy SD kártya. Azon mi van? Ha a működő SD kártyát átmigrálnám a nem működőre (mármint vezérlőre) nem oldódna meg a gond?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tippre azon van a készülék szoftvere. A próbálkozás ingyen van (nyilván érdemes lementeni a kártyák tartalmát előtte dd-vel).
Hogy mi a nem működő kontroller baja, azt leginkább a soros konzolon bekapcsolt debug logolás tudná szerintem megmondani. Egyszer csináltam ilyesmit, nem fehér embernek való...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
>Adott egy SAN aminek el szeretném érni a felületét.
wat?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Már 1 vezérlővel el lehet érni.. Két vezérlőnél jönnek a kalandok
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Csak arra céloztam, hogy a SAN (Storage Area Network) felületének elérése kissé érdekes megfogalmazás volt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Akkumlátort megcseréltem a 2 vezérlőből. a 2. vezérlőt betettem 1-es helyre a 2. vezérlő ha nincs bent full zöld az egész ha IBM disk van benne. Természetesen ha Seagate NL-SAS disk van benne morog de felismeri.
Adok neki még 2-3 órát meg dobtam fel hirdetés mert a hibásnak tűnő vezérlő FC-s és keresek fc kártyát kábellel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én régen úgy oldottam meg, hogy tudjam az otthoni routerem WAN IP címét, hogy a routeren OpenWRT volt és X óránként cron-ból futtatva lefutott egy szkript, ami e-mailben elküldte nekem a WAN oldali IP-címet.
Így ha távol voltam és szükségem lett volna az IP-címre csak beléptem a gmail-os fiókomba és megkerestem a legutolsó "Otthoni IP címem" tárgyú levelet.
A routeren port-forwardok voltak beállítva a NAS-hoz, meg egy számítógéphez amit időnként bekapcsolva hagytam, ha úgy gondoltam, hogy lehetséges, hogy el kell érnem távolról.
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
AZ IP-ből lett egy DS3512 téma..
A lényeg hogy ez a SAN eldobja a seagate diskeket. NL-SAS ide vagy oda ha nem IBM akkor nem akarja raidbe szedni...
Lehet azért mert 3TB és ha jól olvastam ez 2tb-ig volt engedélyezve. Felismerni felismeri de egyből hibának dobja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A SAN egy hálózat, az, ami a géped feneke meg a DS3512 között lakik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Erre (is) többen próbáltuk felhívni a figyelmed.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egy próbát megért 2 disket beletettem
Néztem külföldi oldalakon nem volt egyértelmű megy vagy sem...
Gondolom így 1 vezérlovel nem sokat ér :)
Fibre panelt atettem a működő vezetőbe
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az a baj, hogy ha elsőre nem is dobja el és látszólag jó neki, attól még élesben jöhetnek mindenféle gyanús történetek. Sajnos hiába ugyanúgy Seagate diszk, a storage gyártó rápakolja a saját firmware-ét és onnantól ha bármi "nem normálisat" talál a storage, simán kidobja a diszket.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kutattam ebayen bele mégegy vezérlőt. Ha sikerül és azzal hibátlan lesz a készülék 12x600gb SAS 15.000 diskel csak eltudom adni :) Az árából meg bedobozolom 3TB diskeimet.
Valamilyen direkt SAS csatolású storage-t kell keresnem ami nem fog sikitani a külső gyártó diskeiért
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Bármilyen storage sikítani fog. Attól, hogy "direkt" SAS vagy FC vagy bármi, még a célgép nem fogja látni/kezelni a diszkeket. Az miért nem megoldás, hogy a gépbe magába teszed be a diszkeket?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
sub
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni