Nagy teljesítményű Switchet, de milyet?

Szükségünk lenne kb. 4 db nagy teljesítményű switchre.
A teljes számítógép hálózat és IP telefónia céljára egyben.
Nagyjából az elvárások.
- 48/52 db 1 Gigabites port
- 4 db 10 Gigabites SFP uplink lehetőség (egyelőre kettő lenne használva switchenként)
- LAG (Link Agregation) statikus és LACP.
- A telefonok miatt talán célszerű a VLAN-okba szervezés is.

Amik képbe kerültek (mások ajánlották) egyelőre ezek: D-Link DGS 1510-52 és ZyXEL XGS2210/52

A kérdés ki mit ajánl?
Lehetőleg üzemeltetési tapasztalatokkal rendelkezők javaslatait várnám.
Igen, persze, fontos az ár meg a garancia is, de a stabilitás, a rugalmasság, a támogatás minősége a legfontosabb.

Hozzászólások

Röviden D-Link

Fedora 26, Thinkpad x220

Miért simán mennek a mai napig is a 10 évvel ezelőtt kirakott switchek. Most cseréljük őket mert kell a gigabit. Szó nélkül cserélték gariban a switcheket, persze ez lehet annak köszönhető mert nem 2 db van belőle. Van pár db DGS3420-as sorozatú sw-nk is jól mennek, még 10GbE is szó nélkül átrouteolt :D

Plusz ami jó lehet és érdekes. Az oroszok nagyon tolják a D-Linket, ehhez a sorozathoz is az eu-s firmware nagyon régi. Az orosz oldalon rendszeres frissítések vannak, de olyan szinten, hogy pl beletették/engedélyezté a switchbe az OSPF támogatást :D

Van pár zyxel is a hálózatban de kifelé vezetjük őket.

Igen CLI legyen és soros konzol a webbel csak a szopás van.

Fedora 26, Thinkpad x220

Nekem komolyabb tapasztalatom HP switch-ekkel van. Ami megfelel a fenti specifikációnak az a 2920-48G vagy inkább a legújabb 2930F.
Nekem 2900 és 2910-esek vannak.
A HP-k szupportja mostanában változott, természetesen rossz irányba. Az élettartam garancia az nagyon jó dolog (ha még van ilyen).
Szerintem fontos, hogy legyen CLI, mert a webes felületek sokszor problémásak. Van egy pár switch-em, aminek a web menedzsmentje semmilyen rendszerrel nem kompatibilis már, viszont a CLI-n keresztül teljeskörűen menedzselhető, és a CLI nekem jobban bejön, mint a web-es.
Amivel még találkoztam: ZyXEL (nem pont a fenti típus) a menedzsment felület nekem nagyon nem jött be, de ez lehet ízlés dolga.
Dell Szerintem maga az elemi rettenet, de ez is ízlés dolga.

Egy iskolában kellet felkonfigurálni párat.
A CLI szerintem logikátlan, sok, számomra nem világos elv alapján kreált szintekkel. Én rendszeresen eltévedtem benne.
A Web-es felülette meg hol egy Linux-os, hol egy Windows-os böngészővel volt elérhető, ha az egyiken nem engedett be, akkor ment a másikon, legközelebb fordítva.
Viszont van olyan rendszergazda, aki szerint a Dell switch-ek a legszuperebbek, megszokás, és ízlés dolga. Lehet, hogy hosszabb távon én is megkedveltem volna, ha már nem tévedek el a CLI-ben.

Az alapján amit megadtal ajanlom a Google vagy egyeb keresot es kapsz ra talaltokat szép szammal. ;)

A lenyeg, ennyi informaciohoz, egy kereso vagy egy gyenge sales is elég. ;)

Ha új kell.... Cisco SG500X-48-K9-G5
Ha használt... Dell PowerConnect 6248

Tudásban/teljesítményben rendben vannak.
CLI felületen konfigurálva szerelem első látásra.
Webes felületről nem tudok nyilatkozni :D

Szia!

Amit leirok az mind szemelyes velemeny

Nekem a zyxel XGS2210/52 -el van szmeleyes tapasztalatom, 4-5 dbot telepitettem beloluk:
Kontra:
-A console nem teljesen cisco standard igy nemi megszokast igenyel itt-ott a hasznalata
-A webes if helyenkent katasztrofa, pl 1 ora utan feladtam a default route beallitasi helyenek megtalalasat, es a guglihoz fordultam, vegul meglett de szamomra teljesen logikatlan helyen volt
Pro:
-rendes, szerkesztheto, cisco szeru config allomannyal dolgozik
-nincs vendor lock-in az sfp+ portokon
-ha egyszer beallitottad, akkor tobbet nem kellett hozzanyulni, stabil es megbizhato mukodest produlaktak

A dlinkrol szemelyesen nekem nincs jo velemenyem, szerintem a zyxelt talan bar nehezebb felconfigolni elsore, utana egy minosegibb megoldast nyujt.

Amivel meg dolgoztam ebben az arkategoriaban:
-dell X1052 (azthiszem a force10 gyartja)
kontra:
-Bootloader frissitest is adnak a fw frissiteshez, na ez alatt megdoglott az egyik, visza kellett kuldeni a gyartonak, mert 100% halott allapotba kerult valsz jtag reprogram kellett volna a javitasahoz
-10G gyurube szervezve az stp ugyan kiirta az adott portra hogy blokkol, de nem tette meg valojaban, igy loop kerult a halozatba
-A sebessegi statisztikak tokeletes blodsegeket mutattak, olyanokat irt hogy tobb terabit adat megy at a switchen, mivel meg a fabric is toredeket tudja ennek ez egyertelmu blodseg
-hasznalhato console nincs, ugyan latod a consoleon hogy milyen cisco-szeru parancsot ad ki a webui, te kezzel beirni nem tudod, nem fogadja el, tehat kizarolag kattintgatni lehet rajta
-lassu, es nehezkes a webgui
-Ugyan elvoleg nincs vendor lock-in az sfp+ portokra, gyakorlatilag csak akkor mukodott stabilan ha azt hitte a modulrol hogy dell, tehat csak akkor kezdett helyesen mukodni amikor megkapta a delles programozast a gigalight modul (erre panaszkodik is a feluleten hogy nem gyari a modul)
Pro:
A doglott switch helyett par oran belul hoztak masikat, konkretan hajnal 1 re ert oda a futar vele, meg jo hogy volt ejjeli or.

En a helyedben meg megneznek masik par gyartot, beszerezheto-e, illetve milyen. Ezek a gyartok altalaban a nagyok (cisco brockade stb) altal is hasznalt hweket hasznaljak, sot sokszor bergyartanak is ezeknek a nagyoknak:
Delta, quanta, arista.

Juniper EX3300, ha a tge annyira nem szempont, akkor EX2200-as. A német ebayen érdemes szétnézni utánuk, egész jó áron vehetőek meg. Ilyet is, olyat is használok, nagyon szépen dolgoznak.